Księga Gości
Archiwum III


...człowiek jest omylny, ale ukrywanie błędów kosztem
życia czy zdrowia innej osoby,
jest nieludzkie...

Data wpisu : 2001.01.17
Imię i nazwisko : Adam Sandauer
Adres e-mail : sppnn@sppnn.org.pl
Adres strony WWW : http://www.sppnn.org.pl/old/
Miejsce zamieszkania : Warszawa,
Komentarz : Lekarska organizacja kierowana przez dr R. Frankowicza powstała wiele lat przd naszym stowarzyszeniem. Nie podjęła nigdy żadnych dziań by doprowadzić do zmiany prawa które nie daje szans poszkodowanym.

Do czasu rozpoczęcia przez nas w 1998 r protestów, problem popełniania błędów przez lekarzy publicznie nie istniał.
Obawiam się że nagłaśnianie lekarskiej organizacji
"Stowarzyszenie Obrony Praw Pacjenta" kierowanej przez dr R Frankowicza, tworzyć ma opinię iż nie są potrzebne żadne zmiany prawa, bo i teraz można wszystko zgodnie z obowiązującym prawem załatwić. Niestety brak nam tylko większej ilości takich specjalistów którzy to potrafią...

Ilość błędów jest kolosalna i wszelkie działania na rzecz poszkodowanych podejmowane
przez kadego jeśli są autentyczą pomocą należy popiereać.
Winna być to jednak autentyczna pomoc a nie medialne iluzje iż obecne prawo może funkcjonować dobrze.
Przy przepisach:
-umożliwiajcych nagminne fałszowanie dokumentacji medycznej ;
-tolerujących stronniczość biegych;
wmawianie iż organizacja z Tarnowa skutecznie może pomagać poszkodowanym, utrudni jakiekolwiek zmiany prawa.
Symptomatycznym jest że te działania są silnie nagłaśniane wtedy Ministrem Zdrowia zostaje lekarz...Tak działo się za rządów min. W.Maksymowicza podobnie jest teraz gdy ministrem jest prof. G.Opala
Data wpisu : 2001.01.12
Imię i nazwisko : Adam Busz
Adres e-mail : adam-busz@lycos.com
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : , Polska
Komentarz : Zdecydowanie polecam Stowarzyszenie Obrony Praw Pacjenta. Prezes dr Ryszard Frankowicz Tel. kontaktowy 0-602 133 124. Milo i fachowo!Data wpisu : 2001.01.03
Imię i nazwisko : Jerzy Chmielewski
Adres e-mail : JeCh@poczta.wprost.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Białystok, Poland
Komentarz : Czy stowarzyszenie działa również w Białymstoku?Data wpisu : 2000.12.06
Imię i nazwisko : WIESŁAW KSIĄŻEK
Adres e-mail : wiesk@ias.wat.waw.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Warszawa, Polska
Komentarz : To naprawdę cieszy, że jest ktoś do kogo ewentualnie można się zwrócić o pomoc.Co prawda nie potrzebowałem (i mam nadzieję że nie będę potrzebował)korzystać z pomocy.Mam to szczęście że w moim przpadku nie popełniono żadnego z błędów.Data wpisu : 2000.11.30
Imię i nazwisko : Adam Sandauer
Adres e-mail : sppnn@sppnn.org.pl
Adres strony WWW : http://www.sppnn.org.pl/old/
Miejsce zamieszkania : Warszawa,
Komentarz : Pani Moniko,
Niestety przecenia Pani nasze możliwisci. Stowarzyszenie utrzymuje się bez jakichkolwiek dotacji rzadowych czy samorzadowych, wyłacznie ze skladek tych ktorzy sami ucierpieli w nastepstwie błedow lekarskich. Na codzien problemy z zapłaceniem czynszu za siedzibe zwrządu stowarzyszenia (600 zł/miesiecznie), nie stac nas na na instalację miejskiej linii telefonicznej itp...Wszystkie prośby o środki na działalność konczyły prawie zawsze się odmowa.
Dwa razy coś otrzymaliśmy, ale były to dotacje z b dokładnie określonym celem:
1. Od gminy Starachowice -300 zł na zakup leków dla osób w skrajnie trudnej sytuacji;
1. Od Fundacji Batorego 11000 zł, na przygotowanie i wydanie broszury dla osób poszkodowanych, która będzie przedstawić stan prawny o możliwości dochodzenia roszczeń. Broszura będzie wydana do końca b.r.

Na opłacanie poszkodowanym pełnomocnika po prostu nas nie stać. Prawnicy, ci z aplikacjami nie chcą podejmować się prowadzenia spraw społecznie. Przedstawiciele stowarzyszenia, wsród których są studenci prawa mogą oczywiscie na podst.art 91KPK brać udział w rozprawie, jesli odbywa sie ona tam gdzie jest jakiś oddział terenowy, nie jest to jednak tym samym co ustanowienie pelnomocnika.

Zgłosiło się do nas ponad 30 kancelarii prawniczych. Mimo iż nie podejmują się oni prowadzenia spraw za darmo, to w wielu wypadkach udaje się poszkodowanym uzgodnić iż honorarium wypłacone będzie po zakończeniu sprawy jako prowizja. By uniknąć jakichkolwiek podejrzeń, ze wzgledów oczywistych stowarzyszenie w tych negocjacjach nie uczestniczy.

Sami zawsze chetnie wszystkim służymy radą i informacjami jak postępować, jak napisać pozew i ewentualnie kontaktem z kancelarią.

W dość zresztą ograniczonej ilosci wypadków (nie mozemy robic tego na codzien) mamy mozliwość interwencji u Ministra Sprawiedliwości i deklarację przeprowadzenia dokładnej kontroli postpowania.

Przykro mi iż sytuacja nie przedstawia się lepiej...
Adam SandauerData wpisu : 2000.11.29
Imię i nazwisko : Monika Wałachowska
Adres e-mail : walachowska@inetia.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Toruń, Polska
Komentarz : Witam serdecznie. To naprawdę świetnie, że to Stowarzyszenie istnieje! Mam pytanie: czy zajmujecie się Państwo także zastępstwem procesowym? Czy pracują wśród Was prawnicy, którzy podjęliby się reprezentacji procesowej osoby, która np. ze względów finansowych nie jest w stanie skorzystać z pomocy profesjonalisty?
Z poważaniem, Monika W.,studentka IV roku prawa UMK w Toruniu
Data wpisu : 2000.11.23
Imię i nazwisko : Adam Sandauer
Adres e-mail : sppnn@sppnn.org.pl
Adres strony WWW : http://www.sppnn.org.pl/old/
Miejsce zamieszkania : Warszawa, Polska
Komentarz : Gdy walczymy o prawa ofiar błędów lekarskich do otrzymania pomocy znajdują się tacy którzy chcą widzieć inna przyczynę naszych działań.

Dla Pana Jana Krokosa n.p. nasze żądania pomocy dla ofiar to objaw nienawiści wobec lekarzy.To co sądzę o poglądach czy wpisach Pana Korkosa napisałem wcześniej i w pełni podtrzymuję. Czytelnikom pozostawiam odpowiedz czy ta postawa to tylko zwykła głupota czy też łajdactwo....


Poniższy wpis Pana Jana Krokosa, poza tym jest świadectwem poziomu i wiedzy autora. Także z tej przyczyny, nie zostanie on usunięty.

Ponieważ Pan Korkos nie wie, warto przypomnieć czym była cenzura. Do roku 1990 funkcjonował Centralny Urząd Kontroli Prasy Publikacji i Widowisk. Ta instytucja zezwalała bądź zakazywała publikacji. Dotyczyło to wypowiedzi, artykułów, książek lub innych materiałów radiowych, filmowych czy telewizyjnych.
Decyzja taka skutecznie blokowała możliwość przedstawienie swoich poglądów we wszystkich mediach. Cenzurę zniesiono w Polsce w 1990 roku.

Zniesienie cenzury nie oznacza iż wydawnictwo czy gazeta ma obowiązek publikować wszystkie nadesłane np. grafomańskie czy obraźliwe wypowiedzi. Dotyczy to także listów od czytelników. Nie każdy kto chce ma np. dostęp do mikrofonu stacji radiowej...

My staramy się nie usuwać wpisów. Niestety tym razem byliśmy zmuszeni odstąpić od tej zasady.
Wpis z dn 16.09.2000 r. Pana Jana Krokosa, zresztą jako jedyny, został usunięty z naszego guestbooka Przyczyny są proste. Nie wnosząc nic nowego autor ponownie wyrażał swe oburzenie działalnością Stowarzyszenia.

Nam brak jest czasu na znacznie ważniejsze sprawy niż nie wnoszące niczego polemiki z Panem Krokosem.

Ponieważ żyjemy w wolnym państwie, Pan Korkos może swe przemyślenia na mój temat czy też na temat Stowarzyszenia publikować gdzie zechce jeśli właściciele stron czy wydawcy na to mu na to zezwolą.
My natomiast nie widzimy żadnego powodu by znajdowały się one w naszym guestbooku.Data wpisu : 2000.10.18
Imię i nazwisko : Jan Krokos
Adres e-mail : jan_krokos@poczta.fm
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : ,
Komentarz : Pan Sandauer w swojej wypowiedzi nazwał mnie głupcem lub łajadakiem. Potwierdza to tylko moją wcześniejszą tezę. Informuję nadto, że usunął także moją odpowiedź na te stwierdzenia, które napisałem w dniu 16 października. Niech żyje zatem cenzura. Ciekawe jak długo utrzyma się ta notatka.Data wpisu : 2000.10.15
Imię i nazwisko : Adam Sandauer
Adres e-mail : sppnn@sppnn.org.pl
Adres strony WWW : http://www.sppnn.org.pl/old/
Miejsce zamieszkania : Warszawa, Polska
Komentarz : Gdy walczymy o prawa ofiar błędów lekarskich do otrzymania pomocy znajdują się tacy którzy chcą widzieć inna przyczynę naszych działań. W Polsce niestety doprowadzono do sytuacji w której bezpieczeństwo sprawcy nieszczęścia stało się ważniejsze niż pomoc dla ofiary. Poszkodowany próbując dochodzić swych praw, napotyka na mur nie do przebicia. Niezależnie od panujących opcji politycznych, kolejne reprezentacje lobby lekarskiego w Parlamencie zadbały o stworzenie takich zasad prawa.

Zdarzają się odmowy leczenia i pozbawianie ofiary pomocy aby nie potwierdzać faktu popełnienia błędu. Ofiara jest poniżana. Przypisuje się jej miano pacjenta roszczeniowego. Tak jakby cechą psychiki poszkodowanego, było iż ktoś wyrządził krzywdę. Poszkodowany pisze prośby, błagania o pomoc do urzędów, posłów, rzeczników.... Pisma latami przesyłane są „zgodnie z kompetencjami...”. Z czasem ofiara traci siły do walki o pomoc i własny los. W końcu problem rozwiązuje się drogą naturalną...

Dla Pana Jana Krokosa nasze działania, żądanie pomocy dla poszkodowanych to objaw nienawiści wobec lekarzy. Czytelnikom pozostawiam odpowiedz czy ta postawa to tylko zwykła głupota czy też łajdactwo....

Pan Marek Zareba twierdzi natomiast iż nasze działania czy protesty wymierzone są przeciw Żydom....Pragnę poinformować iż nie zajmujemy się promocją „cudownych leków” czy walką z mniejszościami narodowymi. By nie było żadnych dalszych nieporozumień oświadczam iż sam jestem Żydem z pochodzenia, więc dość trudno posądzać mnie o antysemityzm.
Adam Sandauer
Data wpisu : 2000.10.13
Imię i nazwisko : Jan Krokos
Adres e-mail : jan_krokos@poczta.fm
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Stalowa Wola, Polska
Komentarz : Teraz już wiem, ze motywem działania p. Sandauera jest nienawiść. To bardzo zły doradca.Data wpisu : 2000.09.10
Imię i nazwisko : Marek Bernaciak
Adres e-mail : marek.bernaciak@amb.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Koło, Polska
Komentarz : Calym sercem popieram wasza dzialalnosc mimo,
ze sam mam w swoim zyciu "tylko" ojca, ktorego zbadano
dopiero po smierci, robiac mu sekcje.
Do dzis mam powazne watpliwosci co do przyczyny jego zgonu.
Pozdrawiam Was serdecznie i chetnie pomoge, jesli bede mogl.

Macie moj glos.Data wpisu : 2000.09.09
Imię i nazwisko : Adam Sandauer
Adres e-mail : sppnn@sppnn.org.pl
Adres strony WWW : http://www.sppnn.org.pl/old/
Miejsce zamieszkania : Warszawa, Poland
Komentarz : Dwóch kolejnych wpisów pana Marka Jezierskiego (poniżej), nie można pozostawić bez komentarza. Życzenia złożone przez tego studenta medycyny: „Jak najszybszego padnięcia ofiarą błędu w sztuce lekarskiej wszystkim członkom stowarzyszenia życzy serdecznie Marek Jezierski „ są dobitnym świadectwem braku właściwej selekcji i pod względem psychologicznym i charakterologicznym, ludzi studiujących medycynę. Jeśli ten student życzy jak najgorzej tym którzy walczą o pomoc i prawa dla ofiar błędów lekarskich to jak będzie się on zachowywać po skończeniu studiów jako lekarz?
Wiele wskazuje iż wyrośnie z niego człowiek który nie zawaha się poświęcić zdrowia czy życia ofiary błędu lekarskiego, by ukryć to iż ktoś z kolegów popełnił błąd. Chcę wierzyć iż pan Marek swych poglądów nie wyniósł z domu o że jego rodzice Państwo Jezierscy będący lekarzami , odcinają się od haniebnej postawy synka.
Adam Sandauer
Data wpisu : 2000.09.09
Imię i nazwisko : Marek Jezierski
Adres e-mail : marekj@med.pam.szczecin.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : -, -
Komentarz : No cóż, tym razem czuję prawdziwe powołanie do odpowiedzi na poprzedni komentarz pani z rakiem tarczycy, jako że dotyka on mnie bezpośrednio - jestem studentem medycyny. Chciałbym stanowczo zaprotestować przeciw użytemu w nim stwierdzeniu jakoby studenci medycyny studiowali tylko dlatego, że zapłacili, zostało im załatwione lub dostali się na studia w jeszcze inny ciemny sposób. Jestem dzieckiem z rodziny lekarskiej, ale czy tylko dlatego miałem zrezygnować ze studiowania kierunku, który sobie wymarzyłem, bo ktoś będzie oskarżał mnie o niekompetencję i protekcję. Żadna z osób, które znam, nie dostała się na medycynę dzięki protekcji, czy pieniądzom, a wiara w odczuwanie powołania przez maturzystę jest cokolwiek naiwna i stosuje się tylko do ułamka przyszłych studentów, którzy w czasie studiów bardzo szybko zdają sobie sprawę, że medycyna nie wygląda tak jak w popularnym serialu "ER". Takimi twierdzeniami przekreśla pani wieloletnią naukę młodych ludzi, marzących o medycynie.Data wpisu : 2000.09.07
Imię i nazwisko : -
Adres e-mail : gertrudag@hotmail.com
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Tarnów, Polska
Komentarz : W IV 97 r wykryto u mnie raka tarczycy. Operowano mnie w VI 97.Trzy lata leczylam sie w Krakowie -ul.Kopernika 17
doc.Huszno .Przez trzy lata nie zlecono zdnych badan mimo moich sugestii. Wizyta polagala na pomacaniu szyji, wypisaniu recept i zainkasowaniu gotowki.
W tym roku trafilam do lekarza
w moim rodzinnym miescie Tarnowie.Skierowal mnie do Warszawy-ul.Szaserow w celu leczenia radiojodem.
Po wykonaniu scyntygrafii calego ciala okazalo sie ,ze
nastapil przezut.Na szczescie nieodlegly bo w obrebie pozostawionych przez chirurga tkanek tarczycy.Jeszcze rok, dwa a moje leczenie w Krakowie zakonczyloby sie zejsciem. Mnie sie w kieszeni noz otwiera jak o tym mysle.
W Warszawie dowiedzialam sie ,ze ta klinika jest w posiadaniu aparatury medycznej pozwalajacej ze 100% pewnoscia usunac wszystkie komorki tarczycy.

Oni maja a inni...
Spotkalam w tej klinice osobe ktora byla leczona przez pol roku na oczy a mila chorobe bassedowa spowodowana silna nadczynnoscia tarczycy. Dowiedzialam sie rowniez ,ze w wiekszosci leczenie radjojodem zastepuje operacje
lagodnych guzow. Ale kto o tym wie

Lekarzowi uskarzajacemu sie na swoja dole powiem jedno. Nie ma przymusu, nie musi byc lekarzem moze wybrac inny zawod.
Lekarzem pownna byc tylko taka osoba ktora ma do tego powolanie.Niestety na studia medyczne dostaja sie osoby ktorym to zalatwiono, przeplacono lub dzieci lekarzy ktore niekonbiecznie maja powolanie.
I jacy lekarze beda z takich studentow???Data wpisu : 2000.09.06
Imię i nazwisko : Marek Jezierski
Adres e-mail : marekj@med.pam.szczecin.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : -, -
Komentarz : Jak najszybszego padnięcia ofiarą błędu w sztuce lekarskiej wszystkim członkom stowarzyszenia życzy serdecznie
Marek JezierskiData wpisu : 2000.08.23
Imię i nazwisko : Adam Sandauer
Adres e-mail : sppnn@sppnn.org.pl
Adres strony WWW : http://www.sppnn.org.pl/old/
Miejsce zamieszkania : Warszawa, Polska
Komentarz : Zazwyczaj nie odpowiadam na anonimy. Ze względu na wagę problemu odstępuję od tej zasady komentując dwa wpisy jednego zresztą lekarza (Medol@poczta.onet.pl) do Księgi Gości. Wpis znajduje się poniżej. Tłumaczenie braku podpisu "Jest taka nagonka na lekarzy ,ze nawet boje się podpisać własnym nazwiskiem" jest śmieszne. Czego się Pan obawia? Bezpieczeństwa osobistego w internecie?
Przypuszczam jednak iż prawdziwa przyczyna braku podpisu jest inna. Myślę iż wstydzi się Pan ujawnić własne nazwisko wiedząc iż przedstawiane poglądy nie dają się bronić.

Przypominam iż nie prowadzimy żadnej nagonki na lekarzy. W swej opinii nie przeciwstawia się Pan naszym poglądom, lecz opiniom o nas rozpowszechnianym przez lobby profesorsko ordynatorskie.
Przypomnijmy może najpierw iż Polsce, co roku wydatki na opiekę zdrowotną,
zapisane w ustawie budżetowej wynoszą około 7,5% przychodów budżetu państwa.
Stanowi to około 4% PKB. Wydatki społeczeństw UE na opiekę zdrowotna wynoszą
od 6% do 8% PKB w zależności od państwa.
Ile wydaje polskie społeczeństwo dając łapówki czy płacąc dodatkowo za
leczenie i zasilając szarą strefę medycyny, trudno ocenić. Z korupcją
najtrudniej jest walczyć gdy pieniądze dawane są przez ludzi walczących o
własne zdrowie czy życie.
Środowisko lekarskie natomiast podzielić można na 2 grupy:

1.Znaczną większość tych którzy utrzymują się z nędznych pensji pochodzących z 4% PKB
2. Niewielką grupę stanowiącą część lobby profesorsko ordynatorskiego, ludzi dla których pensje są marginalną częścią dochodu

To lobby, uczyni co tylko możliwe by zachować status quo, tak jeśli chodzi o
odpowiedzialność za swe działania jak i za utrzymanie mętnych zasad
sprzyjających korupcji. Reszta środowiska lekarskiego nie
potrafiła bądź nie chciała samodzielnie dać sobie rady z tą grupą.
Jednym z "osiągnięć" lobby jest narzucenie zasady zaczerpniętej od Pani
Dulskiej: "..brudy prac należy we własnym domu..." W efekcie broni się każdego
nieudacznika kory popełnia błąd, nawet kosztem zdrowia czy życia ofiary.
Każda sprawa sądowa którą, dzięki solidarności
lekarskiej czy "przygotowywaniu" dokumentów, przegrywa poszkodowany, to wyrok
pozbawiający ofiarę prawa żądania naprawy skutków błędu.
Sadzę iż zasady narzucone przez lobby profesorsko ordynatorskie będąc
niebezpieczne dla całego społeczeństwa szkodzą jednocześnie środowisku
lekarskiemu

Jeśli zaś chodzi o tragiczny początek reformy Służby Zdrowia w 1999 roku to trzeba przypomnieć iż dziś Izby Lekarskie odcinaj się od tego co zrobiono. Natomiast wcześniej te same Izby desygnowały prominentów własnego środowiska do tworzenia reformy. Przypominam iż min W. Maksymowicz był wcześniej red. naczelnym Gazety Lekarskiej a min. Wutzow przewodniczącym Związku Zawodowego (chyba)Anestezjologów.
Kolosalny wzrost ilości zgonów na początku 1999 roku miał miejsce wtedy gdy rozpoczął się haniebny strajk anestezjologów.
Proszę spojrzeć na dane statystyczne pod adresem: http://www.sppnn.org.pl/old/inne/wzrost.html
Mimo iż reforma wprowadzona na początku 1999 roku trwała nadal, ilość zgonów wróciła do stanu z lat ubiegłych już w II kwartale, po zakończeniu protestu anestezjologów.

Zwracam się do wszystkich przedstawicieli środowiska lekarskiego o zaprzestanie bronienia mętnych zasad funkcjonowania medycyny na wzór państw trzeciego świata.
Oczywiście lobby które zrobiło kariery w przeszłości będzie bronić tych relacji, wbrew interesom społeczeństwa i innych młodszych lekarzy.

Data wpisu : 2000.08.20
Imię i nazwisko : No name
Adres e-mail : Medol@poczta.onet.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Olsztyn, Pl
Komentarz : Jest taka nagonka na lekarzy ,ze nawet boje sie podpisac wlasnym nazwiskiemData wpisu : 2000.08.20
Imię i nazwisko : No Name
Adres e-mail : medol@poczta.onet.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Olsztyn, Pl
Komentarz : Jestem mlodym lekarzem i wyrazam swoja opinie na temat stowarzyszenia.Przedstawie sytuacje lekarzy.Studia 6-cio letnie ktore rzadko kto konczy w terminie ze wzgledow finansowych, np 6-ty rok to 980 godzin samych zajec(a kiedy sie uczyc?)Potem 1.5-2lata stazu za 830 zl z 4 dyzurami w miesiacu)ksiazka do chirurgii kosztuje 80zl,Nie oszukujmy sie taki mlody nie dorobi w zaden sposob(napewmo nie w medycynie bo przepisy na to nie pozwalaja )a gdzie indziej-kto go przyjmnie.Moze ktos i zostawil serwete=bo moze musial przedtem nieprzespac 3 nocy.Ktos wie jaka jest wydolnosc po nieprzespanych 2 nocach?Łapowki to dostaje kadra kierownicza ,a reszta zarywa noce zeby zaplacic czynsz.Naklady na słuzbe zdrowia sa ok.10 krotnie nizsze niz na zachodzie przy zblizonych kosztach.Czego wy chcecie,poczytajcie sobie statystyki ile osob umarlo przez idiotyczne przepisy w czasie reformy jak to ktos usilowal nalac z pustego w prozne.A ze sa patologie (ile procent-1)Bieda tworzy patologie.Trzeba sie cieszyc ,ze ktos jeszcze pracuje w tym zawodzie najczesciej kosztem swojego zycia.Tacy jestescie madzy ,ze to jest takie proste to po co chodzicie do tych konowalow -ja sobie rury i elektryke sam naprawiam to Wy sie sami leczcie-z pozytkiem dla wszystkich.Pozdrawiam.Data wpisu : 2000.07.22
Imię i nazwisko : Jacek Zalisz
Adres e-mail : jacek@mjz.com.pl
Adres strony WWW : http://www.mjz.com.pl/
Miejsce zamieszkania : Warszawa, Polska
Komentarz : Ciesze sie ze jest takie stowazyszenie. Sam reprezentuje Ogólnopolskie stoważyszenie Bractw Optymalnych, oddział Warszawa. Widze miedzy nami powazne pole wspólnych interesów. Różni nas tylko to że SPPNN kieruje główny nacisk na ewidentne błędy lekarskie. Kiedy nasze stoważyszenie, pokazuje, że Dieta Optymalna Jana Kwaśniewskiego jest przyczynową metodą leczenia ogromnej liczby ciężkich chorób. Mając konkretne przykłady wyleczonych osób dietą optymalną, będziemy się starali wykazać że już medycyna oficjalna stosowana bezbłędnie też jest szkodliwa dla pacjentów. Bo czyż to, że chorym na chorobę Buergera obcina się dziś nogi w szpitalach, kiedy Jan Kwaśniewski swoim tłustym żywieniem leczy tą chorobę bez potrzeby amputacji, nie jest przestępstwem wobec ogłupianych pacjentów?
pozdrawiam serdecznie i zapraszam do współpracy.

Jacek Zalisz vice prezes oddziału Warszawskiego

Kontakt do mnie 0501-015013 (w godzinach 18-22)Data wpisu : 2000.07.21
Imię i nazwisko : Stanisław Hudziec
Adres e-mail : stanpol@amica.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : 44-240 Żory, Polska
Komentarz : Witam!
Jestem jedną z wielu osób poszkodowanych przez lekarza lecz istnieją przesłanki, że nie tylko lekarz zawinił w mojej sprawie. Ponieważ do dnia dzisiejszego pomimo, że jestem inwalidą II gr. oraz ustalono 38% trwałego dożywotniego kalectwa nie otrzymałem żadnego odszkodowania.
Za przyczyny mojego upośledzenie uznano wadliwe gojenie doznanych urazów ciała po wypadku drogowym, ponieważ zaniechano leczenia natychmiast po zdarzeniu.
Gdyż wymagało tego "ochrona" pijanego sprawcę zdarzenia.
O tym, że jest to sprawa trudna świadczy fakt, że nie otrzymałem żadnego świadczenia mimo posiadanych ważnych polis ubezpieczeniowych.
Zapewne jest to kuriozalne zjawisko w " Państwie Prawa"
Wobec tego zwracam się o do Stowarzyszenia Pacjentów Primum Non Nocere o pomoc w tej nietypowej sprawie. Zdecydowany jestem przeznaczyć część otrzymanego odszkodowania na działalność tego Stowarzyszenia, ponieważ przekonałem się że bez poparcia społecznego trudno jest dochodzić należnych praw konstytucyjnych osobie pokrzywdzonej.

Z poważaniem
Stanisław Hudziec
tel.032 4357519
Data wpisu : 2000.07.21
Imię i nazwisko : Andrzej Szczepanek
Adres e-mail : aszczepanek@kki.net.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Sieradz, Polska
Komentarz : Gorąco popieram działalność Stowarzyszenia. Mam nadzieję, że pacjęci w Polsce będą mieli kiedyś ochronę prawną podobną do ob. USA, a lekarze część swoich dochodów będą musieli przeznaczyć na ubezpieczenie. Przez wiele lat pracowałem w łódzkiej AM. Man również wielu znajomych wsród lekarzy. Nigdy nie spodkałem biednego lekarza mimo niskich pensji (nie dochodów). Myślę, że dobrze byłoby gdyby Stowarzyszenie zajęło się dość powszechnym wymuszaniem łapuwek od pacjętów. Często sposobem zmiękczania pocjęta jest zaniechanie lub pozoracja leczenia co czasem może mieć tragiczne następstwa.Data wpisu : 2000.07.20
Imię i nazwisko : Marek Zaremba
Adres e-mail : anpon@poczta3.wp.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Waw, Polska
Komentarz : Skądinąd szlachetny cel stowarzyszenia zakłóca kilka ciekawych i budzących zastanowienie faktów.Oto kilka
~obecność na jednym z protestów kilku panów głośno przekonujących że winni wszystkiemu są Zydzi(sic!)
~często powtarzane przez wielu
uczestników twierdzenie o skandaliczności faktu posiadania przez lekarza np domu lub samochodu(osobiście
słyszałem)
~udział osob twierdzących ze lekarze w Polsce nic nie umieją czego dowodem jest umiejetność samoistnego powstrzymywania np zawału serca posiadana przez ww osoby
(ciekawe jak )
~konsekwentny brak refleksji
towarzystwa nad faktem fatalnych warunkow diagnozowania i leczenia w Polsce(czemu wszak nie sa winni lekarze)
~ewidentne budowanie nastroju przez sformułowania~~eksterminacja,
oprawcy itp
Ww obserwacje sugerują , nie negując zresztą faktów poszkodowania osób przez opiekę zdrowotną,że Stowarzyszenie naznaczone jest
niestety nienawiścią do środowiska lekarskiego a to już budzi zdziwienie.Proszę o
komentarzData wpisu : 2000.07.14
Imię i nazwisko : Maciej Mąka
Adres e-mail : mmaka@gk-kety.com.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Wadowice, PL
Komentarz : Nie jestem żadną ze stron ani lekarzem ani poszkodowanym poprzez nieudolnych lekarzy ale zdecydowanie jestem ZA Stowarzyszeniem i życzę Wam szybkich i pomyślnych (oczywiście dla pacjentów)załatwień wszelkich spraw. Nie chciałbym w tym miejscu obrażać winnych ale ich arogancja i bezkarność powoduje tego typu zdarzenia.Data wpisu : 2000.06.20
Imię i nazwisko : Zofia Szychowska
Adres e-mail : szycho@poczta.fm
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Wroclaw, Polska
Komentarz : Jestem lekarzem-pediatra.Sprzeciwiam sie lamaniu praw pacjenta. Popieram was.Data wpisu : 2000.05.11
Imię i nazwisko : Krzysztof Blach
Adres e-mail : blachk@wp.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : 68-132 Przewóz pow.Żary, Polska
Komentarz : Jestem jedną z osób poszkodowanych przez lekarza.Myślę, że z racji posiadanego wykształcenia będę mógł pomóc w wyjaśnieniu trudnych spraw. Chciałbym aktywnie popierać taką działalność. Pamiętam, że w szpitalu, przy wejściu do mojej sali ten napis ("Primum non nocere") budził we mnie najbardziej bolesne i tragiczne skojarzenia wynikające z treści tego napisu.Data wpisu : 2000.05.08
Imię i nazwisko : Urszula Siciarz
Adres e-mail : usiciarz@priv6.onet.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Limanowa, Polska
Komentarz : Zdecydowanie popieram działanie Stowarzyszenia!