Czy należy się zadośćuczynienie

To tylko testowy dział.
Monika34

Czy należy się zadośćuczynienie

Post autor: Monika34 » 5 sty 2019, o 23:33

Witam!
Termin porodu miałam wyznaczony na 22.10.2016r. 21.09.2016 nad ranem odeszły mi wody i zostałam przyjęta na oddział. Przeprowadzono badania, otrzymałam zastrzyk na wzrost płuc dziecka, 23.09.2019 rozpoczął się poród naturalny, a później że względu na slabnace tętno dziecka lekarz prowadzący zdecydował o cesarskim cięciu. Po operacji pojawiły się komplikacje. Następnego dnia o 7.00 rano trafiłam na OIOM z podejrzeniem ciezkiej postaci Sepsy. Diagnoza potwierdzila sie.Konieczne okazało się usunięcie macicy. Lekarze nie dawali mi dużych szans ale po 14 dni na OIOMie zaczynałam wracać do zdrowia i przeniesiono mnie spowrotem na oddział ginekologiczny. Sepsa była wywołana przez bakterie eserichia coli. W momencie przyjęcia do szpitala moje CRP było w normie. Na wiosnę 2017r przekazaliśmy dokumentację medyczną do radcy prawnego który za namową rodziny zobowiązał się do przygotowania pisma do ubezpieczyciela. Niestety radca odwlekal sprawę i w rezultacie nic nie zrobił. Przypuszczalnie wystraszył się środowiska lekarskiego. Nie udało mi się uzyskać żadnej opinii lekarskiej. Nikt nie chce komentować sprawy . Lekarz rodzinny stwierdził że to błąd ale odradza wszelkie działania, że nie ma szans wygrać. We wrześniu mina 3 lata. Jak mam sprawdzić czy to był błąd szpitala? Czy jest jeszcze szansa na zadośćuczynienie? Miałam 31 lat w trakcie porodu. To było moje drugie dziecko, na szczęście nic mu nie jest. Nie mam szans na więcej dzieci i boję się komplikacji w przyszlosci po usunięciu macicy oraz antybiotykach podanych na OIOMie. Czy kierujac sprawe do sądu bede musiala zeznawac? Nie pamiętam nic bezpośrednio po cesarskim cięciu, lekarze mówili że silne leki częściowo wymazuja pamięć. Czy warto zwrócić się do firmy odszkodowawczej? Nie wiem co robić. Proszę o pomoc.

OCZKO

Re: Czy należy się zadośćuczynienie

Post autor: OCZKO » 17 sty 2019, o 20:45

Witaj!
Sama wiesz, że masz do czynienia z jakimś niedbalstwem personelu medycznego i trudno pogodzić się z tym, co się stało. Proponuję, byś udała się na rozmowę do prokuratury, przedstawiła swoje rację, podejrzenia, opisała przebieg wydarzeń i tam uzyskasz wstępną weryfikację swojego przypadku. Wizyta w prokuraturze jest bezpłatna, codziennie przyjmuje prokurator dyżurny.
Jeśli zdecydujesz się na taki krok, napisz, jak Ci poszło i co usłyszałaś.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ