braki w dokumentacji medycznej

To tylko testowy dział.
ola577

Post autor: ola577 » 29 sie 2017, o 19:32

Dzień dobry,
chcialabym sie poradzic w sprawie problemow z dokumentacja medyczna mojego leczenia dentystycznego.Jakis czas temu, po zmianie dentysty okazalo sie ze duża czesc zebow jest zle przeleczona przez poprzednia lekarke. Niezauwazona resorpcja, wypelnione dwa kanaly z 3 itp.chcialam zglosic bledy w leczeniu dlatego poprosilam o udostepnienie mi dokumentacji medycznej i jakie bylo moje zdziwienie kiedy napotkalam sie z ogromnym oporem i robieinem problemow z tego tytulu. Lekarka uparcie odmawiala udostepnienia dokumentow tlumaczac ze jest to jej wlasnosc, pozniej ze moze mi opisac konkretne zeby o ktore chce sie dowiedziec, naciskalam zeby dostac dokument w calosci wiec oskarzala mnie o to ze ja molestuje i ona nie wie o co mi chodzi. W koncu po interwencji w izbie lakarskiej gdzie napisalam pismo ze utrudnia mi dostep do mojej dokumentacji dostalam list z xero kart pacjenta. Niestety okazalo sie ze nie ma tam opisu wszystkich zebow leczonych u tej lakarki, na dodatek tych ktore sa teraz problematyczne...karty nie sa ponumerowane, jest xero opisow i pieczątki ale podpis jest juz zrobiony niebieskim dlugopisem. Podejrzewam ze lekarka przepisala do nowych kart tylko opisy leczenia ktore byly pewne i bezbledne zeby nie miec ewentualnych problemow z mojej strony. Nie mam niestety zadnych paragonow ani dowodow na to ze zeby ktore byly leczone w tym gabinecie nie zostaly umieszczone w karcie, poniewaz byl to gabinet prywatny prowadzony w domu - -jedynie slowo przeciwko slowu. Nie wiem za bardzo co zrobic teraz z ta sytuacją, dwa zeby ktore byly zle wyleczone sa teraz do usuniecia i trzeba bedzie wstawic implanty, nie mam dowodu na to ze byly zle leczone wczesniej bo poprzednia dentystka ich nie wpisala. Jaka jest szansa na dochodzenie swoich praw? Bede wdzieczna za kazda podpowiedz i pomoc.

Sandauer
Administrator

Re: braki w dokumentacji medycznej

Post autor: Sandauer » 2 wrz 2017, o 10:11

Obawiam się ze jeśli nie posiada Pani rachunków za leczenie, świadków, ani rzetelnej dokumentacji medycznej, to nie da się udowodnić lekarzowi ze doprowadził do szkody przy leczeniu

Smummagah

Post autor: Smummagah » 11 cze 2019, o 04:41

Hej, czy w KS-SOMED da sie sprawnie prowadzic ewidencje udostepnionej dokumentacji medycznej, a moze znacie jakies inne ciekawe rozwiazania w tym zakresie?

Sandauer
Administrator

Re: braki w dokumentacji medycznej

Post autor: Sandauer » 17 cze 2019, o 05:10

Co to jest KS-SOMED

ODPOWIEDZ