cesarka i gronkowiec

To tylko testowy dział.
piper
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2012, o 12:40

cesarka i gronkowiec

Post autor: piper » 30 cze 2012, o 13:11

Witam,

problem z którym sie zwracam nie dotyczy bezposerdnio mnie tylko mojej bratowej. otóz na początku czerwca tego roku w jednym z warszawskich szpitali przeprowadzono u niej cesarskiej ciecie. przez 3 dni nic sie nie dzialo, wiec czwartego dnia wypuszczono ja do domu. tego samego dnia wystąpiła u niej wysoka gorączka i wróciła znów do szpitala. stwierdzono iż gorączka jest spowodowana brakiem wyrpóżniania sie. podawano czopki i chyba zrobiono lewatywe. po 3 kolejnych dniach przy zmianie opatrunku z rany po cesarce zaczeła wylatywać ropa. następnego dnia zrobiono jej posiew i zaczęto podawać antybiotyki. po 7 dniach w wynikach okazło sie ze ma gronkowca złocistego. zaczeto podawać mocniejsze antybiotyki. stan pacjetki trochę sie poprawił. jednak ordynator szpitala wezwał ktoregos dnia chirurga zewnetrzego ktory zlecił rezonas a po jego wynikach zdecydowano operacji. została przetransportowana do innego szpitala. wczoraj odbyla sie operacja, przy której po otworzeniu pacjentki okazlo sie iz ma zainfekowaną macice i podjęto decyzję o jej natychmiastowym wycieciu ponieważ zagrażała życiu. dziecko spedzilo z matka tylko 3 dni od narodzin. od niecałego miesiaca jest rozłączony z matką i bedzie tak jeszcze przez kolejny miesiąc.

co można w takiej sytuacji zrobić i jak pociagnac do odpowiedzialności szpital? czy jest nalezy powiadomić o tym prokurature?

Sandauer
Administrator
Posty: 170
Rejestracja: 2 mar 2010, o 11:26

Re: cesarka i gronkowiec

Post autor: Sandauer » 1 lip 2012, o 16:50

Prokuratura prowadzi postępowania karne, tzn. postępowania o naruszenie zakazów kodeksu karnego, lub innych ustaw które zawierają sankcje karne. W końcowym efekcie, jeśli nie dojdzie do umorzenia postępowania, akt oskarżenia jest kierowany przeciwko konkretnej osobie ( osobom) którym zarzuca się popełnienie przestępstwa. Sąd, jeśli wina zostanie udowodniona, może skażać taką osobę na karę więzienia. Nie sądzę, by w wypadku zarażenia gronkowcem złocistym, Pana bratowej, można było ustalić konkretnego winnego.

W takiej sytuacji należy raczej myśleć o drodze cywilnej i wniesieniu pozwu do sądu, o odszkodowanie i zadośćuczynienie, przeciwko szpitalowi w którym doszło do zakażenia.

piper
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2012, o 12:40

Re: cesarka i gronkowiec

Post autor: piper » 6 lip 2012, o 10:52

W jaki sposob można sie z Państwem skontaktować w Warszawie? sytuacja zaczyna wyglądać co raz gorzej i chcielibyśmy uzyskać rade od prawnika, który zajmuje sie głownie sprawami medycznymi?

Sandauer
Administrator
Posty: 170
Rejestracja: 2 mar 2010, o 11:26

Re: cesarka i gronkowiec

Post autor: Sandauer » 6 lip 2012, o 15:58

Na stronie kontakt ma Pan łącza, umożliwiające bezpośrednią rozmowę z prawnikami, za pomocą komunikatora skype. Ze mną lub z kimś ze Stowarzyszenia, może się Pan skontaktować za pomoną skype w czwartki lub telefonicznie w innym terminie.

Wonec braku zangażowania samych poszkodowanych w utrzymanie biura w Warszawie, wobec braku doracji, wobec wielokrotnych moich zapowiedzi iż nie zamierzam, z prywatnych środków, utrzymywać przez całe życie biura organizacj, na początku 2011 roku po 12 latach, biuro Zarządu Generalnego w Warszawie zostało zamknięte.

pozdrawiam
Adam sandauer

ODPOWIEDZ