Powypadkowa utrata przytomności, a hospitalizacja obserwacyjna

To tylko testowy dział.
ANBO
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2018, o 15:48

Powypadkowa utrata przytomności, a hospitalizacja obserwacyjna

Post autor: ANBO » 14 wrz 2018, o 16:31

07.08 w godzinach wieczornych moja mama lat 87 (sprawna fizycznie i umysłowo kobieta) uległa wypadkowi w autobusie komunikacji miejskiej. Jako pasażerka przygotowywała się do wyjścia na przystanku. W wyniku gwałtownie hamowania upadła i uderzając głową o konstrukcję tegoż autobusu straciła przytomność. Wezwany ambulans zabrał ją na Izbę Przyjęć Szpitala. W drodze przytomność odzyskała. W szpitalu wykonano tylko zdjęcie RTG, które nie wykazało złamań. Mama została odesłana do domu. Rano 8.08 ok. godz. 7.00 została odnaleziona w swoim mieszkaniu nieprzytomna, z wyciekiem krwi z nosa oraz wymiocinami. Wezwane Pogotowie Ratunkowe, stwierdziło rozległy wylew krwi do mózgu i odwiozło ją na Izbę Przyjęć tegoż samego Szpitala. W tym samym dniu mama po przewiezieniu do innego szpitala, bez odzyskania przytomności została poddana operacji odbarczającej mózg. Po 5 dniach będąc w stanie wegetatywnym wymagającym maszynowego wspomagania oddechu przewieziona została z powrotem do pierwszego szpitala na Oddział Anestezjologii. Tu po tygodniu będąc dalej w stanie wegetatywnym odzyskała własny oddech i została przetransportowana na Oddział Kardiologiczny. Tak jet do dzisiaj, kiedy oczekuje na przetransportowanie do ZOL.
Dodatkowego "smaczku" sprawie dodaje fakt zagubienia przez Szpital dostarczonej Karty Informacyjnej wydanej przez Izbę Przyjęć po urazie wypadkowym 07.08 (owszem istnieje w zapisie komputerowym), a uzyskanie duplikatu możliwe jest tylko po ubezwłasnowolnieniu mamy, gdyż w Szpitalu brak pisemnej zgody mamy na uzyskanie kopii dokumentacji medycznej.

Moje pytania.
- Czy mamie należne jest odszkodowanie powypadkowe z OC autobusu?
- Czy Izba Przyjęć po pierwszej powypadkowej utracie przytomności 07.08 miała obowiązek skierować mamę na badania tomograficzne oraz zastosować hospitalizację obserwacyjną? Czy Szpital popełnił tutaj błąd? Mamie już nie pomogę, ale innym być może tak?

ODPOWIEDZ