Pomoc - jak zdobyć dokumentację i co robić

To tylko testowy dział.
Hardzik
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2011, o 10:11

Pomoc - jak zdobyć dokumentację i co robić

Post autor: Hardzik » 21 paź 2011, o 13:26

Witam
Sytuacja :
Pacjentka 78 lat , schorzenia typowe dla wieku - nadciśnienie itp, w pełni sprawna, zgłasza się na badanie kolonoskopowe (Szpital Czerwona Góra koło Chęcin). W trakcie badania następuje pęknięcie jelita. Potem trzeba wykonać operację zespolenia jelita. W trakcie operacji lekarz usuwa całe jelito grube. Potem twierdzi iż w jamie brzusznej rozsiany jest nowotwór i że zostały wysłane wycinki do badania histopatologicznego. W drugim dniu od operacji następuje nagłe pogorszenie stanu - chora jest nieprzytomna, zaintubowana, pod respiratorem. mija juz drugi tydzień od zabiegów - lekarz twierdzi iż wyniki histopatologiczne będą "za tydzień" Stan krytyczny - chora może w każdej chwili umrzeć.
Pytanie:
1) Czy jako najbliższa rodzina (dzieci i mąż) mamy prawo do jakiejkolwiek informacji i dokumentacji na temat tego co zdarzyło się w szpitalu przy feralnym zabiegu
2) Jak "wymusić" na szpitalu dokumentację dot. leczenia pacjentki?
3) Ew. gdzie szukać porady prawnej - Kielce i okolice? Może Rzecznik Praw pacjenta ?

Sandauer
Administrator
Posty: 170
Rejestracja: 2 mar 2010, o 11:26

Re: Pomoc - jak zdobyć dokumentację i co robić

Post autor: Sandauer » 21 paź 2011, o 21:00

Ponieważ tę historię opisał Pan także w innym wątku, tam umieszczam mój komentarz do tej sprawy.
Jeśli nie zapoznał się Pan z moim wczesniejszym komentarzem umieszczonym w tamtym wątku, to informuję iż są w nim odpowiedzi, na część z Pana pytań.

ODPOWIEDZ