Prokuratura i GIF twierdzą że dowodów nie ma - NFZ odpowiada że wręcz przeciwnie. Co zrobić?

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów

Moderator: KancelariaBFP

Niflheim

Prokuratura i GIF twierdzą że dowodów nie ma - NFZ odpowiada że wręcz przeciwnie. Co zrobić?

Post autor: Niflheim » 22 lut 2019, o 13:37

Witam.

Szanowni Państwo, od dłuższego czasu trwa przepychanka między mną a prokuraturą i GIF. Instytucje te stwierdziły że nie ma dowodów na to iż w danej placówce stosowano produkt leczniczy który wskazuje. Produkt ten wskazuje na podstawie przetargów publicznych oraz części dokumentacji medycznej.
Prokuratura stwierdziła że nie ma dowodu na stosowanie innego leku niż wskazała placówka. Miałem z tym ogromny problem - nie wiedziałem jak udowodnić że używano tego co było w przetargach.

Mój oddział NFZ stwierdził że... udostępnienie danych szczegółowych JEST MOŻLIWE i uwaga - ze wsteczną datą do roku 2000. Czy stowarzyszenie SP PNN było by zainteresowane rozdmuchaniem problemu? Sprawa nie dotyczy tylko mnie, a kilkudziesięciu osób będących pacjentami owego szpitala. Jest zainteresowanie ze strony TVP ale.. mam dylemat czy samemu rozdmuchać problem czy jednak znajdę jakieś wsparcie?

Z opinii lekarskiej na potrzeby prokuratury wynika że... nie ma dowodów że użyto innego leku niż wskazała placówka. Ale NFZ wydaje mi dokumenty wedle których podawano mi lek który wskazałem. Mam racje.

Niflheim

Re: Prokuratura i GIF twierdzą że dowodów nie ma - NFZ odpowiada że wręcz przeciwnie. Co zrobić?

Post autor: Niflheim » 7 mar 2019, o 16:05

Aktualizuje. Małopolski oddział NFZ poinformował mnie że dane o refundacje danego leczenia NIGDY NIE DOTARŁY DO NFZ. Ktoś się zainteresuje?

Sandauer
Administrator

Re: Prokuratura i GIF twierdzą że dowodów nie ma - NFZ odpowiada że wręcz przeciwnie. Co zrobić?

Post autor: Sandauer » 13 mar 2019, o 08:17

Stowarzyszenie nie zajmuje się "rozdmuchiwaniem problemów ", ani nie prowadzi czynności detektywistycznych. Natomiast informuję iż leki podawane w placówce powinny być odnotowane w dokumentacji medycznej. Jeśli jednak odnotowane nie są, to zeznania jakiegoś świadka mogą być dowodem iż leki te zostały podane

ODPOWIEDZ