dochodzenie roszczeń

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów

Moderator: KancelariaBFP

Apsikus

dochodzenie roszczeń

Post autor: Apsikus » 27 gru 2011, o 10:03

Chciałabym podpytać czy mam szansę na dochodzenie roszczeń. W 2001 roku byłam operowana z powodu zespołu policystycznych jajników. Od 3 lat staram się zajść w ciążę - nieskutecznie. W tym roku miałam histeroskopię z laparoskopią w celu ustalenia przyczyn. Okazało się że z powodu operacji w 2001 macica była połączona zrostami z otrzewną i jelitami - tak samo jajowody. Na wizycie kontrolnej lekarz leczący poinformował mnie że skoro leczenie farmakologiczne pzynosiło efekty (a tak było) operacja była zbędna a jeśli lekarz chciał przeprowadzić operację to należało zrobić laparoskopię a nie cięcie całego bruzcha jak to było w moim przypadku. W chwili obecnej mam szansę na zajście w ciążę tylko przez in vitro. Niestety to są spore koszty na które mnie w tej chwili nie stać. Chciałabym zapytać czy mogę pociągnąć do odpowiedzialności za zaisyniałą sytuację lekarza, któy mnie wtedy leczył i operował. Nadmienię, że jeszcze do zeszłego roku leczyłam u tego lekarza. W momencie gdy pojawiły się problemy z wykonaniem badania HSG lekarz ten unika spotkania.
Z góry dziękuję za opdowiedź.

Sandauer
Administrator

Re: dochodzenie roszczeń

Post autor: Sandauer » 12 sty 2012, o 21:19

Szanowna Pani, każdy zabieg chirurgiczny pociąga za sobą ryzyko powstania zrostów. Im szerszy zakres zabiegu, tym zrosty mogą być większe. Z tego powodu laparoskopia powoduje mniejszą ilość zrostów, niż klasyczny zabieg.
Jednakże ustna opinia na ten temat, pochodząca od leczącego Panią obecnie lekarza, że w 2001 roku należało ewentualnie przeprowadzać laparoskopie, a nie zabieg z dużego ciecia, dla sądu nie będzie żadnym dowodem.
Sąd powoła biegłych, którzy na podstawie dokumentacji medycznej, będą oceniać czy w 2001 roku leczenie chirurgiczne było potrzebne, czy można je było przeprowadzić za pomocą laparoskopii i czy taka metoda nie spowodowałaby także powstania zrostów.
Dopiero ich opinia dla sądu będzie dowodem.
Pozew oczywiście może Pani wnieść, ale o to, co napiszą biegli, w naszej rzeczywistości, proszę się mnie nie pytać, bo nie mam pojęcia.

ODPOWIEDZ