Brak pomocy na Izbie przyjęć

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów

Moderator: KancelariaBFP

xxbogusxx

Brak pomocy na Izbie przyjęć

Post autor: xxbogusxx » 31 gru 2011, o 18:59

Witam
w dn. 28,122011 dostałam skierowanie na izbe przyjec od lekarza opieki nocnej lecze sie na hipokalcemie(tezyczka) a w nocy wymiotowałam więc brakowało mi wapna,o 5.00 rano ze skierowaniem zawiózł mnie mąż na izbe przyjęć a tam zmierzono mi tylko ciśnienie i EKG, zrobili to ratownicy medyczni a lekarz nie przyszedł, czułam się coraz gorzej a lekarza nie było, był w swoim gabinecie, w takim stanie kiedy czuje mrowienie i skurcze, trzeba zrobic mi poziom wapna we krwii i doładowac wapno dożylnie, po to pojechałam i na to czekałam, lekarz pojawił się dopiero o 6,30 krew pobrano mi o godz. 7,10 a wapno podłączono o 8,00, czy jest to zgodne z prawem że lekarz odpoczywa jak przyjeźdza pacjęt? rozumiem że lekarz odpoczywa w nocy ma prawo w końcu ma dyżur 24 godz. ale zawsze wierzyłam że w nocy obudzi się i wstanie, teraz zastanawiam się czy jego nie ointeresowanie się pacjętem przez 1,5godz. nie jest zagrożeniem /nieudzieleniem pomocy. mąż chciał mnie zabrać do innego szpitala i poprosił ratownika o zaswiadczenia o nie przyjeciu na SOR, to mógł tylko lekarz, a jego nie było!
bardzo prosze o pomoc ,boję się że jak będę mieć atak mocniejszy to lekarz mi w nocy nie pomorze . co robić??

Sandauer
Administrator

Re: Brak pomocy na Izbie przyjęć

Post autor: Sandauer » 18 sty 2012, o 19:16

Lekarz dyżurując na Izbie Przyjęć powinien być dostępny dla zgłaszających się pacjentów i ewentualnie zalecić niezbędne działania diagnostyczne i lecznicze.
W Pani sytuacji było ro tym bardziej oczywiste że miała Pani skierowanie od lekarza opieki nocnej, ze wstępnym rozpoznaniem ataku tężyczki.
Winnymi tej sytuacji może okazać się nie lekarz Izby Przyjęć, lecz personel, który nie zbudził lekarza.
Radzę wnieść skargę do dyrektora szpitala.

xxbogusxx

Post autor: xxbogusxx » 29 lut 2012, o 09:57

witam
skarga została do dyr. szpitala wysłana Pan dyr. nawet nie raczy odpisać sprawa ciągnie się już kilka m-ce, i niestety wszystko jest załatwione aby sprawy nie było, zastanawiam się nad wysłaniem skargi do rzecznika praw pacjęta przy NFZ.
a personel lekarza budził.
dziękuje pozdrawiam i prosze jeszcze o poradę.

Programista

Post autor: Programista » 29 lut 2012, o 14:50

No wlasnie oni zeruja na tym , ze ludzie najczesciej w takiej sytuacji "zastanawiaja sie". zazwyczaj za dlugo.

KancelariaBFP

Post autor: KancelariaBFP » 29 lut 2012, o 20:07

Szanowna Pani,
w tej sytuacji rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem wydaje się skarga do NFZ (aktualnie Rzecznik Praw Pacjenta jest tylko jeden, w Warszawie, ale przy NFZ są biura terenowe) na organizację pracy w tym szpitalu i naruszenie praw pacjenta wraz z wnioskiem o wzszczęcie postępowania kontrolnego.
Jolanta Budzowska, radca prawny

xxbogusxx

Post autor: xxbogusxx » 4 mar 2012, o 18:29

jutro wysyłam do nfz szczecin rzecznika praw pacjeta z wnioskiem o wszczęcie postępowania kontrolnego zgdodnie z poradą, obawiam się że szpital nic nie odpisuję bo cóż lekarz zawinił i nie mają jak tego obronić więc milczą i liczą żeja zapomne, a jak znów pojadę do szpitala i lekarz zlekcewarzy? cóż napisze jak dostanęjakąś opowiedz

KancelariaBFP

Post autor: KancelariaBFP » 8 mar 2012, o 19:36

Dobrze, czekamy na informację. Jolanta Budzowska

xxbogusxx

Post autor: xxbogusxx » 9 kwie 2012, o 22:28

witam dostałem odpowiedz z NFZ że przedłużają czas max do 04,05 z udzieleniem odpowiedzi ponieważ nadal jest prowadzone postępowanie wyjaśniające oraz jest koniecznośc ponownego zwrócenia się do świadczeniodawcy celem uszczególowienia informacji, więc narazie nic nie wynika poza tym że jeszcze do końca nie zbadali sprawy, zobaczymy do maja co ustalą, więc czekamy nadal, jak tylko dostanę kolejną korespondęcje od razu napisze , dziękuje pozdrawiam

KancelariaBFP

Post autor: KancelariaBFP » 11 kwie 2012, o 11:06

Dobrze, więc poczekajmy jeszcze na ustalenia w wyznaczonym terminie. Jolanta Budzowska

xxbogusxx

Post autor: xxbogusxx » 11 kwie 2012, o 20:19

witam
dzis dostałem pismo ze szpitala z data 30.03, wysłane 05.04 informują mnie że lekarz mówi że nie prawdą jest iż takie zdażenie miało miejsce, ze tak długo czekaliśmy.
dzwoniłem do szpitala dyrektor który sprawe wyjasniał od 01.04 nie pracuje, przeprasza za kłopot,
i teraz tak albo dyrektor nie sprawdził w dokumentacji godz. przyjęcia i wyjścia oraz nie przesłuchał ratowników lub ktoś z izby przyjęć pozmieniał po naszym wyjsciu godziny, skoro krótko napisali że to jest nie prawda że czekaliśmy na lekarza, w piątek jadę do drawska do nowego dyrektora na rozmowe i zastanawiam się czy nie powinienem złożyć doniesienia o podejrzeniu popełnienia przestepstwa a dokładnie fałszując dokumentacje medyczną czyli godziny, nie wiemco robic ewidentnie nowy dyr. ukrecił sprawie bieg, do niczego w pismie sie nie odniósl tylko napisał że to nie prawda że tak twierdzi lekarz.
prosze o pomoc co teraz zrobic aby dowiesc prawdy

pozdrawiam

KancelariaBFP

Post autor: KancelariaBFP » 23 kwie 2012, o 19:40

Szanowny Panie,
Godziny rejestracji przybycia i wypisu pacjenta na SOR powiny wynikać z wpisów w systemie komputerowym, a godziny pobrania materiału na badanie i wydania badań z laboratorium muszą być - odpowiednio- na zleceniu wykonania badania i wyniku badania. Większość SOR prowadzi też tzw. Książkę ruchu pacjentów, z godzinami przyjęcia itd. Te wymienione dokumenty stanowią m.in. tzw. Dokumentację zbiorczą, a jej fragmenty dotyczące danego pacjenta muszą być mu udostępniane na jego żądanie. Jeśli nadal nie będzie Pan miał możliwości wiarygodnego zweryfikowania przebiegu wydarzeń, to pozostaje Panu złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jolanta Budzowska

xxbogusxx

Post autor: xxbogusxx » 27 kwie 2012, o 09:07

Witam z NFZ równiez odpowiedzieli że lekarz powiedział że jest to nie prawda że czekaliśmy, sprawa została przezemnie zgłoszona do prokuratury o naruszenie praw pacjeta, z wnioskiem o wszczecie postepowania wyjasniajacego, na 09,05, jesttermin przesłuchania zony w charakterze swiadka, pozdrawiam o szczegółach bede pisał

ODPOWIEDZ