Nagranie rozmowy z lekarzem przez telefon

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów

Moderator: KancelariaBFP

Magdalena88

Nagranie rozmowy z lekarzem przez telefon

Post autor: Magdalena88 » 28 kwie 2014, o 12:39

Dzień dobry!

Sprawa wygląda następująco - 24.12 zeszłego roku nie dość, że nie mogłam się doprosić o przyjazd karetki do mojego umierającego taty, gdyś miał poważne problemy z oddychaniem, to gdy przyjechali i zabrali go do szpitala powiatowego, bardzo negatywnie zaskoczyło mnie zachowanie lekarza. Dzwoniłam na izbę przyjęć dowiedzieć się o stan taty, lekarz z wielkim oburzeniem stwierdził, że stan jest agonalny i że nic nie są w stanie zrobić. Wówczas zapytałam się czy mogą coś zrobić, żeby tacie oddychało się lepiej w ostatnich godzinach życia, lekarz stwierdził, że nie. Zapytałam się czy tata zostanie w szpitalu - lekarz wtedy na mnie nakrzyczał, że umierający tata jest dla mnie problemem w święta, że próbuję się go pozbyć z domu, żeby mieć spokojne święta. Dodatkowo później, podczas rozmowy, w efekcie wymiany zdań przyznał mi rację, że jest lekarzem nieudolnym i że nie potrafi leczyć ludzi. Złożyłam skargę do wojewódzkiego NFZu, do szpitala.. I tu pojawia się właśnie problem. Bardzo mi zależy na posiadaniu tej taśmy z nagraniem owej rozmowy. Dyrektor szpitala w rozmowie w 4 oczy przyznał otwarcie, że nie będzie problemu z udostępnieniem nagrania, a nagle w odpowiedzi listownej okazało się, że rozmowa nie została zarejestrowana mimo, że za każdym razem połączenia się ze szpitalem jest informacja nt. nagrywania każdej rozmowy. Czy jest jakaś szansa, że mogłabym być w posiadaniu tego nagrania poza składaniem wniosku do prokuratury o zabezpieczenie dowodu w postaci tego nagrania? Szpital zasłania się ustawą z września, że rejestrowanie rozmów jest obowiązkowe od 1 stycznia br. Jestem w totalnej kropce..

Liczę na pomoc.
Pozdrawiam,
Magdalena.

ODPOWIEDZ