zaniedbanie lekarskie?

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów

Moderator: KancelariaBFP

ewelina

zaniedbanie lekarskie?

Post autor: ewelina » 16 maja 2014, o 22:12

Chciałabym przedstawić historię mojego męża i dowiedzieć się czy mam podstawy i jak to zrobić aby zaskarżyć szpital o zaniedbanie. W dniu 29.12.2013r mój mąż w czasie prac w domu doznał urazu podczas ciągnięcia kanapy coś mu strzyknęło w kręgosłupie i mąż skarżył się na silny ból w górnej części klatki piersiowej, nie umiał otwierać dłoni, pojechaliśmy więc na dyżur do poradni tam skierowano nas do SOR , gdzie zrobiono mężowi RTG i pan doktor ortopeda kazał następnego dnia przyjechać do siebie do przychodni. W dn. 30.12.2013r udaliśmy się do przychodni tam mąż dostał skierowanie na badanie EMG. Ponieważ ból był nie do zniesienia przed wynikiem z EMG udaliśmy się do neurologa który stwierdził iż prawdopodobnie naderwał się nerw potem już z wynikiem udaliśmy się do kolejnego neurologa ten ostatni skierował męża do szpitala w Rybniku na oddział neurologi w czasie pobytu na w/w oddziale miejsce miała konsultacja neurochirurgiczna w czasie której stwierdzono że konieczne jest wykonanie rezonansu magnetycznego w celu potwierdzenia czy mąż kwalifikuje się do operacji. I tu właśnie się zaczyna ponieważ mój mąż miał śruby w kolanie stwierdzili że rezonans trzeba wykonać w aparacie nisko polowym oraz trzeba zrobić RTG kolana i na tym się skończyła bo na następny dzień mój mąż został wypisany ze szpitala z zaleceniem zrobienia sobie rezonansu!!!! Więc udaliśmy się z powrotem do lekarza ortopedy który wystawił nam skierowanie na rezonans na który cudem czekaliśmy tylko 5 tyg potem czekaliśmy na opis, potem w końcu dostaliśmy się do neurochirurga i już w końcu po 4 miesiącach odbyła się operacja niestety neurochirurg stwierdził że są nikłe szanse na powrót do stanu sprzed urazu ponieważ nerw był zbyt długo uszkodzony. Praktycznie rzecz biorąc przez to że szpital nie wykonał rezonansu mąż zostanie kaleką. Według mnie jeżeli pacjent cierpi ( nadmienię iż głównie o to cierpienie mi chodzi 4 miesiące bólu) to szpital powinien zrobić wszystkie badania mające na celu zdiagnozowanie pacjenta i wyleczenie go a jeżeli nie są wstanie wykonać tych badań w swojej jednostce powinni je wykonać tam gdzie jest to możliwe, wiadomo że szpital ma szybsze terminy na wykonanie badania niż pacjent który przychodzi zapisać się na kolejkę. Dlatego wydaje mi się iż wystąpienie do szpitala o odszkodowanie za ból zaniedbanie i niedopełnienie diagnostyki jest jak najbardziej zasadne. Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź

ODPOWIEDZ