Czy taki dokument jest konieczny?

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów

Moderator: KancelariaBFP

Jasia

Czy taki dokument jest konieczny?

Post autor: Jasia » 26 sty 2012, o 14:49

Witam serdecznie.
Szanowny Panie.
Pragnę zapytać, czy po wszczepienie endoprotezy stawu kolanowego powinnam mieć jakiś dokument, który by informował, z czego , z jakiego materiału jest wykonana proteza, jaki to typ protezy i wszelkie inne dane?
Czyli tzw, paszport protezy? Jeśli tak, jak taki dokument wygląda?
Proszę wybaczyć moją naiwność, ale to, co mam, to rodzaj karty bankomatowej, na której poza, datą, nazwiskiem moim i lekarza, właściwie nic nie ma. A ja nadal nie wiem, z czego jest wykonana moja proteza, pomimo upływu ponad 2 lat. I nadal nie mogę od szpitala uzyskać takich informacji, a to wiąże się z tym, iż nie mogę wykonać innych badań poza rtg.
A noga nadal jest niesprawna z racji stanu zapalnego protezy. (Zmieniłam lekarza i jestem na etapie kolejnej diagnostyki )
Pozdrawiam.

Sandauer
Administrator

Re: Czy taki dokument jest konieczny?

Post autor: Sandauer » 2 lut 2012, o 18:55

Nie mam pojęcia jaki dokument powinna Pani otrzymać po wszczepieniu endoprotezy stawu kolanowego. Ja po wszczepieniu tytanowego implantu kręgosłupa, nie otrzymałem żadnego dokumentu, poza kartą informacyjną leczenia szpitalnego, ale też nie prosiłem o nic więcej.

Ponieważ jednak, wszczepienie endoprotezy było częścią procedury leczniczej, jeśli Pani chce, zgodnie z prawem, może Pani otrzymać pełną dokumentację medyczną związaną z Pani leczeniem. Reguluje to ustawa o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Powinna Pani pisemnie wystąpić do szpitala o sporządzenie kopi dokumentacji leczenia, a w tym o kopie dokumentacji wszczepionej Pani endoprotezy.

Jasia

Post autor: Jasia » 3 lut 2012, o 09:50

Dziękuję serdecznie, niby wszystko mam , tzn, karty informacyjne ze szpitala i ta "karta bankomatowa ", :) ale mnie chodzi o to, by gdziekolwiek wyczytać informacje, jaki to typ protezy i z czego ona jest. Bo to daje możliwość pewnych badań. A tego mi właśnie w tym wszystkim brak.
Pan od początku wie, ze to implant z tytanu. A ja? Równie dobrze może to być proteza z drewna i stąd te kłucia w nodze, bo skoro "ściera się" proteza, to i i lecą drzazgi. :). Przepraszam za żart, ale nie mam już siły.
Czekam na kolejne już pismo ze szpitala i taka wiedzę, zobaczymy.
Pozdrawiam serdecznie.

Sandauer
Administrator

Post autor: Sandauer » 3 lut 2012, o 10:10

Szpital powinien dostarczyć Pani dokumentację endoprotezy, którą sam posiada. Jeśli zawarte tam informację, okazałyby się niewystarczające (w co wątpię), proszę zwrócić się o dalsze specyfikacje do producenta endoprotezy.

Sandauer
Administrator

Post autor: Sandauer » 16 lut 2012, o 16:22

Na prośbę i z pełnomocnictwa mec. Jolanty Budzowskiej, która jest teraz poza Polską, umieszczam poniżej otrzymany od niej e - mal, dotyczący endoprotez. W przyszłości odpowiedzi te będą udzielane bez mojego pośrednictwa
Adam Sandauer
------------------------------

Paszport endoprotezy, zwany tez najczęściej metryczką, powinien zawierać przynajmniej rodzaj i typ protezy, dane producenta, nr protezy, serię, datę produkcji. Często ma formę specjalnej książeczki, jak poniżej.

Przy okazji informuje, że jesteśmy na etapie przygotowywania pozwu zbiorowego przeciwko producentowi endoprotez Johnson & Johnson. W celu analizy, czy dana sprawa nadaje się do tego postępowania, uprzejmie prosimy o przesłanie następujących informacji niezbędnych celem podjęcia czynności przeciwko producentowi:

dokładne określenie typu protezy,
dokładna data zabiegu,
rodzaj zabiegu,
jednostka, która wykonała zabieg (dokładny adres), lekarz prowadzący i dokumentacja medyczna (przynajmniej karta informacyjna i karta opisu operacji),
sporządzona przez Pana / poszkodowanego członka rodziny/ historia leczenia,
opis dolegliwości związanych z wszczepieniem protezy (powikłania) i dokumentacja medyczna z tym związana (przynajmniej karta informacyjna).

Uprzejmie prosimy o przesłanie wskazanych danych na adres mailowy Pani Mecenas Jolanty Budzowskiej j.budzowska@bf.com.pl lub na adres aplikanta radcowskiego Małgorzaty Kiełtyki m.kieltyka@bf.com.pl.

Bliższe informacje na ten temat na www.bf.com.pl

Jasia

Post autor: Jasia » 20 lut 2012, o 22:38

Szanowny Panie.
Dziękuję za informację , :) jestem już w kontakcie z w/w Kancelarią ,
A tak na marginesie: mija miesiąc, odkąd po raz kolejny wysłałam pismo z prośbą o tego typu informację ze szpitala . I nic. Kontakt z producentem protez tez nie odniósł skutku. Zostały tylko słowa, że dostarczą. I niestety nadal nie wiem, z czego moja proteza. I nie wiem już , jak ma uzyskać tego typu informację.
Pozdrawiam serdecznie :)

Sandauer
Administrator

Post autor: Sandauer » 22 lut 2012, o 23:34

Jesli szpital nie udostępnia Pani dokumentacji, powinna Pani napisać skargę do organu założycielskiego szpitala. Jeśli to nie da efektu, właścią drogą jest skarga do Sądu Administracyjnego. Kancelaria radców prawnych z którą Pani jest w kontakcie, pewno Pani w tym pomoże.

ODPOWIEDZ