Złamana śruba w kręgosłupie

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów

Moderator: KancelariaBFP

MARIANNA

Złamana śruba w kręgosłupie

Post autor: MARIANNA » 15 lut 2012, o 23:04

Witam.
W zeszłym roku w czerwcu miałam operowany kręgosłup z powodu kręgozmyku, mój stan zdrowia pogarszał się więc lekarz zalecił zabieg, polegający na usunięciu chorego kręgu i wstawieniu w to miejsce 2 prętów i 4 tytanowych śrób. Zabieg powiódł się i wszystko było jak trzeba, lecz po 2 miesiącach podczas kontrolnego rtg okazało się że jedna śruba jest złamana i należy znowu operować. Po konsultacjach z innymi lekarzami operację przełożono "na inny termin". Jestem 8 miesięcy po operacji z racji złamanej śruby nikt nie chce podjąć sie mojej rehabilitacji; nie mogłam pojechac do sanatorium ani też korzystać z zabiegów rahabilitacyjnych w poradni, ponieważ nikt nie weźmie odpowiedzialności za to gdy podczas jakiegoś zabiegu coś się stanie. Jestem młodą osobą mam 30 lat. Niestety po 3 miesiącach świadczeń rechabilitacyjnych zwolniono mnie z pracy. Pracowałam jako pracownik biurowy moja praca polegała przedewszystkim na pracy przy komputerze, niestety obecnie nie mam szans na dłuższe siedzenie na krzesle ponieważ po 3 godzinach ból jest nie do zniesiena. Lekarz twierdzi że operacja jest ryzykowna a objawy, które opisuję nie stwierdzają że złamana sruba uciska nerw. Proszę o poradę w tej sprawie bo nie wiem co robić bez rehabilitacji nie będę w stanie funkcjonować jak dawniej, tkwię w zawieszeniu. Czy implanty i sprzęt medyczny wszczepiany w ciało pacjenta ma również okres gwarancyjny, i czy można udowodnić że wszczepiony implant był wadliwy, jak to zrobić i gdzie szukać pomocy. Proszę o odpowiedź pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 20 lut 2012, o 21:45 przez MARIANNA, łącznie zmieniany 1 raz.

Sandauer
Administrator

Re: Złamana śruba w kręgosłupie

Post autor: Sandauer » 16 lut 2012, o 15:29

Na prośbę i z pełnomocnictwa mec. Jolanty Budzowskiej, która jest teraz poza Polską, umieszczam poniżej odpowiedź, otrzymaną od niej e - malem. W przyszłości odpowiedzi te będą udzielane bez mojego pośrednictwa
Adam Sandauer
------------------------------

Szanowna Pani,
w pierwszej kolejności musi Pani uzyskać pełną dokumentację medyczną z Pani leczenia szpitalnego, wraz z treścią świadomej zgody na operację (osobny dokument) i danymi implantu, który Pani wszczepiono, a także wynikami badań obrazowych i konsultacji lekarskich. Wzór wniosku znajdzie Pani na http://www.bf.com.pl/dok/wniosek_o_dokumentacje_med.doc]naszej stronie - proszę tam tylko zaznaczyć dodatkowo, żeby przekazano Pani pełną dokumentację techniczną dotyczącą wszczepionego implantu.

Kwestia odpowiedzialności szpitala i producenta zależy m.in. od oceny tych dokumentów. Jeśli zabieg był wykonany nieprawidłowo i to spowodowało pęknięcie śruby, to będziemy mieli do czynienia z odpowiedzialnością szpitala za tzw. błąd lekarski. Podobnie z odpowiedzialnością na zasadach analogicznych jak za błąd medyczny będziemy mieli do czynienia, jeśli zabieg był wykonany zgodnie z zasadami sztuki, a pęknięcie jest normalnym powikłanie, o którym jednak szpital Panią być może nie poinformował. Jeśli jednak ze strony szpitala wszystko było poprawne, to należy rozważyć odpowiedzialność producenta, i w tym celu potrzebujemy znać dokumenty zakupu i gwarancji na implant, jako wyrób medyczny, który podlega ściśle określonym przepisom określającym sposób jego użycia i oczekiwane parametry jakości.
Proszę uprzejmie o kontakt po uzyskaniu dokumentacji.

Bliższe informacje na temat dokumentacji medycznej w kontekście praw pacjenta znajdzie Pani również na http://www.youtube.com/watch?v=0Y8yUVgwQ0M&feature=related]filmie informacyjnym .

Z poważaniem, Jolanta Budzowska, radca prawny

MARIANNA

Post autor: MARIANNA » 16 lut 2012, o 21:49

Witam
Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź. Postaram się jak najszybciej uzyskać potrzebne dokumenty i skontaktuję sie z Państwem. Pozdrawiam

iza44

Post autor: iza44 » 3 lut 2014, o 10:24

Witam Cię Marianno
Mam nadzieje ze zagladasz tutaj
JESTEM W PODOBNEJ SYTUACJI I CHCIAŁABYM SIE WYMIENIC DOSWIADCZENIAMI
POZDRAWIAM

ODPOWIEDZ