Zniknięcie lekarza ortodonty

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów

Moderator: KancelariaBFP

jost

Zniknięcie lekarza ortodonty

Post autor: jost » 12 mar 2015, o 21:29

Dzień dobry,
podjęłam leczenie u ortodontki w Łodzi, która po 3 latach mojego leczenia z powodów zdrowotnych przestała przychodzić do pracy. Wizyty u lekarza zostały odwołane, a w zastępstwo przyszła inna ortodontka. Niestety pani na zastępstwo nie umie nic mi powiedzieć i nic konkretnie zrobić. Na moje niezadowolenie z wyników leczenia usłyszałam od zastępczyni ortodontki "niech się pani cieszy, bo jest lepiej niż na początku". Leczenie się przeciąga, efektów leczenia nie ma. Zniknięcie ortodonty bez słowa to podstawa do żądania zmiany lekarza ortodonty na zastępstwo lub zwrotu kosztów leczenia i udanie się do nowego ortodonty? Jeżeli chciałabym złożyć pozew o niewywiązanie się z umowy o leczeniu ortodontycznym jakie dokumenty muszę mieć ze sobą. Wspomnę, że wręcz niemożliwe jest aby inny ortodonta dokończył moje leczenie, z taką prośbą udałam się do dwóch ortodontów.
Dziękuje.

KancelariaBFP

Re: Zniknięcie lekarza ortodonty

Post autor: KancelariaBFP » 26 maja 2015, o 11:50

Szanowna Pani,

W Pani sprawie kluczowa wydaje się być analiza umowy o leczeniu ortodontycznym i postanowień w niej zawartych. Jeśli np. w umowie jest określony konkretny czas leczenia oraz konkretny cel, który nie został osiągnięty, a także wskazany jest lekarz prowadzący leczenie, to można rozważać odpowiedzialność placówki z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.

Jolanta Budzowska, radca prawny

ODPOWIEDZ