wątpliwość co do diagnozy

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów

Moderator: KancelariaBFP

zosiacza

wątpliwość co do diagnozy

Post autor: zosiacza » 20 maja 2015, o 20:34

WITAM SERDECZNIE
Mój syn od około 2 miesięcy ma zdiagnozowaną ziarnicę złośliwą. Miał wykonane 2- krotne badanie histopatologiczne usuniętego węzła chłonnego w 2-ch niezależnych pracowniach i na podstawie tych badań dokonano diagnozy. Ponieważ obraz kliniczny , morfologiczny nie wskazuje żadnych odchyleń od normy pojawiła się wątpliwość czy materiał zbadany histopatologicznie był rzeczywiście materiałem od mojego syna. Dodam jeszcze,że badanie Pet nie wykazało ognisk nowotworowych. Dodatkowo oczekujemy na badanie szpiku . Ponieważ nie ma żadnych innych węzłow powiększonych, nadających się do pobrania i badania , diagnoza opiera się jedynie na materiale pierwotnie pobranym. Nasze wątpliwości pojawiły się od momentu, kiedy syn wypożyczał "węzełek" aby przesłać go do innego laboratorium i stan tej placówki nie wyglądał "profesjonalnie", może doszło do zaniedbania? pomylenia próbek? Moje pytanie jest następujące: czy jest możliwość badań porównawczych zgodności genetycznej wycinka, jeśli tak to kto mógłby mi w tym pomóc? Zaznaczam , że od tej diagnozy zależy wdrożenie lub nie wcale nieobojętnego leczenia przeciwnowotworowego.
za jakąkolwiek odpowiedź dziękuję
Zofia - Wrocław

ODPOWIEDZ