Prawa rodziny pacjenta

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów

Moderator: KancelariaBFP

Selir

Prawa rodziny pacjenta

Post autor: Selir » 23 wrz 2015, o 14:56

Dzień dobry , moja mama cierpi na marskość wątroby która była troche zaleczona jednak od pewnego czasu widze zażółcenie skóry dość duże i potrzebuje pomocy. Mama twierdzi że się leczy ,że chodzi do lekarza i nie mam się martwić bo jest pod kontrolą. Trudno mi mamie wierzyć w cokolwiek bo stan w którym się znajduje wygląda na konieczność leczenia szpitalnego. Moje podstawowe pytanie do Państwa : czy jak ustale lekarza rodzinnego to udzieli on mi ,jako córce informacji na temat zdrowia mamy? Czy będzie mial prawo mi odmówić ? Aby ratować mame potrzebuje do tego prawdziwej opinii lekarza prowadzącego bez jej wiedzy .

KancelariaBFP

Re: Prawa rodziny pacjenta

Post autor: KancelariaBFP » 27 wrz 2015, o 11:33

Szanowna Pani,
jeśli Pani Mama kiedykolwiek wskazała temu lekarzowi pisemnie (w dokumentacji) Panią, jako osobę upoważnioną do udzielania informacji o jej stanie zdrowia i nie odwołała tej decyzji, to ma Pani prawo oczekiwać od lekarza wszelkich wymaganych wyjaśnień. Oczywiście, Mama musi osobiście wyrazić zgodę na proponowane (uzgodnione przez Panią z lekarzem) ewentualne leczenie.
Kancelaria BFP

justyna91

Re: Prawa rodziny pacjenta

Post autor: justyna91 » 28 wrz 2015, o 17:06

Mam podobną sytuację, ale z tego co mi wiadomo tata (bo o niego chodzi) nigdy nie wskazał mnie jako osoby, którą można informować o stanie zdrowia. Co można poradzić w takie sytuacji?

ODPOWIEDZ