Oświadczenie dla lekarza

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów

Moderator: KancelariaBFP

leonardo72

Oświadczenie dla lekarza

Post autor: leonardo72 » 26 mar 2018, o 18:17

Witam.Od 20 lat leczę się na chorobę serca.Żaden lekarz do tej pory nie potrafił do końca zdiagnozować,co to za choroba,lub tłumaczą mi,że to nie choroba serca tylko inne dolegliwości.Mimo to żaden lekarz nie skierował mnie do innego specjalisty.W związku z tym mam pytanie.Czy ja mogę przedstawić do podpisania lekarzowi oświadczenie o podobnej treści?

Ja niżej podpisany/a ......................................................................... jestem doktorem medycyny,specjalizacja................................................................ oświadczam,że Pan ( Imię i nazwisko,adres)
był moim pacjentem w ramach NFZ w poradni zdrowia................................................................................................................... w dniach ........................................................... Po wywiadzie z w/w pacjentem,zapoznaniu się z dokumentacją medyczną,jaką posiadał i przebadaniu pacjęta oświadczam,że zgodnie ze sztuką lekarską, wiedzą i praktyką,jaką posiadam rzetelnie i profesjonalnie wykonałem/am swoją pacę.Zleciłem/am również badania,lub skierowałem/am do innego specjalisty celem wykluczenia innych zchorzeń.
ZLECONE BADANIA..........................................................................................................
.....................................................................................................................................................
SKIEROWANIE DO SPECJALISTY................................................................................................
..................................................................................................................................................

Data i podpis lekarza Podpis pacjenta
.................................................... ...................................................

Ten dokument byłby dowodem,jeśli źle wykonali swoją pracę.Jeśli natomiast lekarz odmówiłby podpisania dokumentu nagrałbym krótki film na którym opowiadam przed kamera,że dany lekarz odmówił podpisania takiego oświadczenia

KancelariaBFP

Re: Oświadczenie dla lekarza

Post autor: KancelariaBFP » 28 mar 2018, o 13:41

Szanowny Panie,
lekarz nie miałby obowiązku wypełnienia i podpisania tego typu oświadczenia. Informacje, co do przebiegu leczenia, konkretnych wizyt i konsultacji, zleconych badań, skierowań powinny znajdować się w Pana dokumentacji medycznej, która jest sporządzona po udzieleniu przez lekarza konkretnych świadczeń. Jeżeli ma Pan wątpliwości, co do prawidłowości leczenia, dowodem w tym zakresie może być wspomniana dokumentacja medyczna, którą ma Pan prawo uzyskać, kierując do odpowiedniej placówki/do odpowiednich placówek wniosek/wnioski o wydanie kserokopii pełnej dokumentacji medycznej.

Kancelaria BFP (Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni)

HenryCag
Kontakt:

Oswiadczenie dla lekarza

Post autor: HenryCag » 19 mar 2019, o 23:48

ja tego nie rozumiem :c ktos jest zorientowany? mam 17 lat, potrzebuje jakies oswiadczenie? opiekuna chyba nie co?

ODPOWIEDZ