Blad lekarza?

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów

Moderator: KancelariaBFP

33Magda1

Blad lekarza?

Post autor: 33Magda1 » 22 sie 2018, o 08:58

Witam.Moj przygoda z lekarzami zaczela sie w pazdzierniku 2017 r.Mialam 23 lata i zaczela mnie bolec prawa reka i miala kolor bialy,stwierdzono zakrzepice i zrobiono balonikowanie.Niestety po miesiacu bol wracal,okazalo sie ,ze mam trzecie zebro ktore uciska mi na tetnice.Chirurg naczyniowy podjal decyzje o usunieciu zebra .Mial byc to zabieg ,kiedy to po 4 dniach mialam wyjsc do domu.Operacja odbyla sie w styczniu tego roku.Po obudzeniu za 2 godz trafilam na blok operacyjny bo krew dostala sie do pluc,tydzien na oiomie,zagrozenie zycia,przetaczania krwi,zly drenaz ktory mial kolejne nastepstwa.Jeszcze dodam ,ze nikt na oddziale nie umial obsluzyc pompy ssace,mama z internetu wyczytala,chodzila do lekarzy,jak ma to sie odbywac ,niestety udawali ze wiedza .Wiec kolejny dren.Okazalo sie ze po operacji mam niewladna prawa reke,oczywiscie lekarze nie mowili ze uszkodzone nerwy tylko zagiete po dlugiej,ciezkiej,skomplikowanej operacji(mial byc zabieg)niestety po badaniach stwierdzono ze mam uszkodzony splot barkowy.3 tygodnie na neurologii 3 tygodnie goraczki,zastrzyki w jedna reke,bo prawa niewladna,zmiana praktycznie codziennie wenflonow nieraz dwa razy,bo zyly pekaly.Brak diagnostyki,robili tylko posiew i zmieniali antybiotyki .Goraczka nie mijala.Dzien wypisu po prawie 2 miesiacach ,pulmunolog powiedziala ze jest dobrze tylko strupek zostal na oplucnej.Hm mam sie uparla ,jeszcze jedna konsultacja z innym pulmonologiem,diagnoza -ropien oplucnej.Kolejna operacja w bystrej slaskiej,dekortyzacja pluca prawego.dzis nie czuje sie tak jak przed operacjami,mecze sie,z reka chodze na rehabilitacje ,ale niestety dwa palce niewladne ,nie obiore zeiemniakow ,nie zapne stanika.jestem na zasilku rehabilitacyjnym,mam syna 6 lat i wiele czynnosci sprawia mi trudnosc.tyle bolu co przeszlam ,nie zycze nikomu.Nie wiem co mam dalej robic .zniszczyli mi zycie.mam 24 lata i niesprawna reke.Prosze o porade. Pozdrawiam

KancelariaBFP

Re: Blad lekarza?

Post autor: KancelariaBFP » 29 sie 2018, o 14:23

Szanowna Pani,
mając na uwadze tak skomplikowany przebieg leczenia, niestety nie sposób ocenić szans procesowych bez zapoznania się z pełną dokumentacją medyczną. Dopiero szczegółowa analiza dokumentacji pozwoliłaby ustalić, czy podejmowane względem Pani czynności diagnostyczne i terapeutyczne były prawidłowe (czy doszło do nieprawidłowości w trakcie zabiegu, czy doszło do opóźnienia w rozpoznaniu ropnia opłucnej). Rozumiemy, że doznana przez Panią szkoda jest dla Pani bardzo dotkliwa, jednak w niniejszej sprawie konieczne byłoby ustalenie, czy powikłania, których Pani doznała (uszkodzenie nerwów, dekortyzacja płuca) to wynik niedbalstwa personelu medycznego (w tym m.in. operatora, który wykonywał operację usunięcia żebra), a jeśli tak, to czy byłaby możliwość udowodnienia tego w procesie cywilnym, czy też są to powikłania, które są wpisane w ryzyko zabiegu i mogą powstać nawet w przypadku dochowania należytej staranności – za takie powikłania personel medyczny nie ponosi odpowiedzialności. W przypadku, gdyby było możliwe udowodnienie nieprawidłowości w procesie leczenia, wówczas mogłaby Pani dochodzić roszczeń na drodze postępowania cywilnego (zadośćuczynienia, odszkodowania, renty).

Informuję, że alternatywnie, zamiast dochodzenia roszczeń w postępowaniu cywilnym można rozważyć złożenie wniosku o ustalenie zdarzenia medycznego do Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych. Postępowanie przez Komisją jest alternatywą do postępowania sądowego. Celem Komisji jest orzekanie o zdarzeniu medycznym lub jego braku. Wniosek należy wnieść do właściwej ze względu na siedzibę placówki medycznej Wojewódzkiej Komisji, termin na złożenie wniosku wynosi 1 rok od momentu zdarzenia (najczęściej wówczas pacjent ma już wiedzę o powikłaniach). Złożenie wniosku podlega opłacie w wysokości 200 zł. Maksymalna wysokość świadczenia (odszkodowania i zadośćuczynienia) z tytułu jednego zdarzenia medycznego w odniesieniu do jednego pacjenta w przypadku stwierdzenia zdarzenia medycznego wynosi 100 000 zł.

Z wyrazami szacunku,
Kancelaria BFP (Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni)

33Magda1

Re: Blad lekarza?

Post autor: 33Magda1 » 31 sie 2018, o 17:29

Bardzo dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam

ODPOWIEDZ