Strona 1 z 1

Ewidencjonowanie recept

: 18 lis 2018, o 13:43
autor: Sylwia11
Witam
Czy istnieje coś takiego jak ogólnopolski system ewidencjonowania recept ale nierefundowanych?
W jaki sposób można uzyskać informacje, jakie leki nierefundowane brało się kiedyś? Jest to w ogóle możliwe?

Re: Ewidencjonowanie recept

: 6 maja 2019, o 14:49
autor: KancelariaBFP
Szanowna Pani,
zdarza się, że informacje o receptach są odnotowane w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. O tym, jak uzyskać dostęp do Informatora może się Pani dowiedzieć z poradnika pobranego z bloga Mec. J. Budzowskiej: https://pomylkalekarza.pl/wp-content/up ... nikZIP.pdf .

Ponadto, wskazujemy, że informacje o wydanych pacjentowi receptach lekarze odnotowują w dokumentacji medycznej pacjenta. W związku z powyższym, w celu uzyskania informacji, co do leków stosowanych w przeszłości, może Pani wystąpić do lekarza, który wypisywał Pani recepty, o wydanie kopii pełnej dokumentacji medycznej. Wzór wniosku o wydanie dokumentacji medycznej znajdzie Pani na naszej stronie internetowej: https://bf.com.pl/do-pobrania .

Z wyrazami szacunku,

Kancelaria BFP (Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni)

Re: Ewidencjonowanie recept

: 19 maja 2019, o 12:23
autor: Niflheim
Wystarczy wystąpić do NFZu - oddziału na terenie którego mieści się szpital, apteka itp. O wydanie danych o zrefundowanych świadczeniach, wydanych receptach. Wydadzą takie dane mają obowiązek trzymania ich przez długi okres. Mi wydali i narobiło się syfu bo opinia prokuratury jest niezgodna z prawdą.