Błędy medyczne w leczeniu chorób przewodu pokarmowego

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów

Moderator: KancelariaBFP

boz.lem

Błędy medyczne w leczeniu chorób przewodu pokarmowego

Post autor: boz.lem » 15 mar 2013, o 15:47

Witam, jestem samotną, chorą emerytką. Od ponad 7 lat walczę bezskutecznie o pomoc lekarską, jednak jestem już u kresu wytrzymałości, a mój stan zdrowia z dnia na dzień się pogarsza. Wszystko zaczęło się w 2004 roku gdzie byłam operowana na zapalenie woreczka żółciowego i przepukliny rozworu przełykowego wpustu przedniej. W niedługim czasie po operacji bóle się nasiliły i ten sam szpital przyjął mnie ponownie na badania i okazał się, że jest masywny refluks żołądkowo-przełykowy i przepuklina rozworu przełykowego. Po dwóch latach (w 2006) doczekałam się następnej operacji, która miała poprawić mój stan zdrowia, jednak tylko go pogorszyła i stosowano na mnie leczenie zachowawcze. Poprawić tę ostatnią nieudaną operację miał doktor w 2008 roku jednak oprócz tego, że nie poprawił spowodował jeszcze niedrożność przewodu pokarmowego. Od tamtego czasu bezskutecznie staram się o operację, badania wykazują znaczne pogorszenie: 24-godzinny refluks, silne zapalenie żołądka, zapalenie przełyku, przełyk Baretta, zapalenie dwunastnicy. Tracę tygodniowo 1kg i aby móc funkcjonować zażywam niebezpieczne dawki "Tramal'u". W swojej bezsilności zwracałam się o pomoc do Rzecznika Praw Pacjenta, do Izby Lekarskiej, złożyłam pozew w sądzie, jednak jedni odsyłali mnie do drugich a adwokat przydzielony przez sąd działa opieszale i moja sprawa została zawieszona do drugiej połowy 2014 roku, bo nie można wcześniej otrzymać opinii biegłych lekarzy. Moja dokumentacja dowodowa jest bardzo silna, posiadam wszystkie wyniki badań i niezbite dowodu na popełniane błędy i oszustwa, gdyby tylko znalazł się ktoś kto by to rzetelnie obejrzał i chciał działać. Czy znalazłby się jakiś prawnik, który zdecydowałby się mi pomóc? Bardzo proszę o kontakt.

Sandauer
Administrator

Re: Błędy medyczne w leczeniu chorób przewodu pokarmowego

Post autor: Sandauer » 15 mar 2013, o 20:39

Sądzę że przede wszystkim, potrzebna jest Pani, skuteczna pomoc lekarska, dla powrotu do zdrowia. Równolegle powinno się wyjaśnić przyczyny niepowodzenia dotychczasowego leczenia. Bez tego będzie trudno dowieść przed sądem, popełnienia błędów.
Adam Sandauer

boz.lem

Post autor: boz.lem » 18 mar 2013, o 00:05

Właśnie tą pomoc próbuję uzyskać, jednak na leczenie za granicą (bo podobno w Polsce nie wykonuje sie potrzebnych mi operacji) nie otrzymuję zgody a na miejscu otrzymałam sfałszowane badania RTG - kliszę z odciętą górą z potwierdzeniem tożsamości... Lekarze bronią się rękami i nogami żeby ich błędy nie wyszły na jaw, i ja mam na to wszystko niezbite dowody. Jednak sąd zawiesił moją sprawę a mój gastrolog przepisał mi tylko 5 opakowań tramalu, bo stwierdził, że to sfałszowane badanie "się liczy". Nie mam nikogo, a naprawdę już nie wiem co robić...

Sandauer
Administrator

Post autor: Sandauer » 20 mar 2013, o 10:44

Pewno dlatego że nie jestem lekarzem, nie rozumiem co to jest za choroba, na którą Pani choruje, a której nie leczą właściwie w Polsce. Jakiego rodzaju zabieg operacyjny, nie wykonywany w Polsce, jest Pani potrzebny i co powoduje : "...24-godzinny refluks, silne zapalenie żołądka, zapalenie przełyku, przełyk Baretta, zapalenie dwunastnicy..." i jednocześnie utratę 1kg wagi tygodniowo ? Skąd ma Pani wiadomość, że tę ( dla mnie nieznaną ) chorobę leczy się operacyjnie gdzieś za granicą ?
Proszę o wyjaśnienia, co to za choroba, o jakim leczeniu zagranicznym Pani pisze, iż nie otrzymuje Pani na nie zgody, i w jakim ośrodku leczenie to jest prowadzone ?

boz.lem

Post autor: boz.lem » 20 mar 2013, o 18:53

Moje wszystkie dolegliwości są skutkami choroby refluksowej i nieodpowiedniego zoperowania (oraz zreoperowania) przepukliny rozworu przełykowego, przełyk Baretta, który się utrzymuje już od kilku lat, jest to pierwsza faza rozwoju raka przełyku. Była taka sytuacja, że byłam w Niemczech w Dusseldorfie w szpitalu, tam mnie dokładnie zbadano i wystawiono nawet termin operacji ale koszt jej musiałby pokryć NFZ i potrzebowałam zgody Konsultanta Medycznego z Polski na wydanie mi Europejskiej Karty, jednak ten nie zgodził się, dlatego, że była już moja sprawa w sądzie i oznajmił mi, że również na terenie Polski nie będę miała leczenia ani operacji. Oczywiście nie mówię tu o leczeniu prywatnym, bo przy moim 800zł emerytury jest to niemożliwe, ale być może za pieniądze ktoś by się tego podjął... Skoro moja sprawa sądowa została na tak długo zawieszona czy można jakoś sprawić żeby wyższy sąd rozpatrzył sprawę? Albo jakoś rozgłośnić w mediach?

Sandauer
Administrator

Post autor: Sandauer » 21 mar 2013, o 00:50

Przełyk Barretta nie jest chorobą nowotworową, lecz jest uważany za stan mogący prowadzić do choroby nowotworowej.

Finansowanie przez NFZ planowanego leczenie zagranicznego, wymaga decyzji Prezesa NFZ, a nie Europejskiej Karty. Karta, pozwala tylko uzyskać finansowanie leczenia zagranicznego w wypadku niespodziewanych chorób, jeśli pojawią się one w trakcie pobytu poza Polską.
Dla uzyskania decyzji Prezesa NFZ o finansowaniu planowanego leczenia zagranicznego, należy złożyć wniosek o leczenie zagraniczne w oddziale wojewódzkim NFZ.
Pierwszą cześć wniosku wypełnia osoba składająca wniosek, kolejną część lekarz mający status samodzielnego pracownika naukowego, a dalsze części konsultant wojewódzki i dyrektor oddziału NFZ.
O ile wiem, zgodę na leczenie zagraniczne otrzymują pacjenci, gdy leczenie to nie jest możliwe, lub nie jest tak samo skuteczne w Polsce, lub gdy w Polsce trzeba b. długo czekać. Taką opinię powinien wydać lekarz i konsultant wojewódzki, by uzyskać decyzję prezesa NFZ o finansowaniu leczenia zagranicznego.
Wniosek zawiera szczegółową instrukcję dotyczącą tego, kto ma wypełniać którą część dokumentu.
Dodatkowe informacje znajdzie Pani na serwerze NFZ:

boz.lem

Post autor: boz.lem » 21 mar 2013, o 14:39

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Będę próbowała na wszelkie sposoby jakoś zgodę uzyskać, jednak na chwilę obecną oferują mi powtórzenie wszystkich badań w którymś z okolicznych szpitali jednak po tym co przeszłam nie ufam już ani tutejszym lekarzom ani wynikom badań, zobaczę jak się sprawy potoczą, jestem bardzo wdzięczna za to, że mimo licznych obowiązków zawodowych znalazł Pan czas na zainteresowanie się moim problemem. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

ODPOWIEDZ