Pobieranie krwi z żyły

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów

Moderator: KancelariaBFP

kasiajasiek

Pobieranie krwi z żyły

Post autor: kasiajasiek » 13 gru 2011, o 20:59

Witam,

Pod koniec października pielęgniarka pobierała mi krew z żyly - prawdopodobnie przekuła żyłe i krew wyleciała do stawu łokciowego tworząc krwiaka. Oprócz tego powstał wielki obrzęk i ból. Minęło prawie dwa miesiąca, odbyłam 10 zabiegów fizjoterapii, jednak nadal jest obrzęk i prawdopodobnie krwiak w stawie łokciowym. Czy mogę podać centrum, w którym pobierano mi krew, do sądu? Czy mam szanse na jakieś odszkodowanie? Prosze o pomoc w tej sprawie w mmiare możliwości.

Pozdrawiam,
Katarzyna

Sandauer
Administrator

Re: Pobieranie krwi z żyły

Post autor: Sandauer » 12 sty 2012, o 20:28

Przepraszam że dość długo nie odpisywałem na Pani post, ale próbowałem się zorientować, czy można i jak ewentualnie dowieść, że krwiak po pobraniu krwi, jest wynikiem błędu, a nie niezawinioną komplikacją, za którą nikt nie odpowiada. To przecież na Pani, w ewentualnym postępowaniu sądowym, będzie ciążyć obowiązek udowodnienia, że szkoda jest zawiniona. W wypadku niezawinionej komplikacji, sąd oczywiście oddali pozew.
Zwracam uwagę że w Internecie znajdzie Pani dziesiątki postów i porad związanych z powstaniem dużych krwiaków po pobraniu krwi, więc coś takiego się zdarza stosunkowo często?.
Niestety wydaje mi się, jak i ludziom których się pytałem, że bez szczegółowych badań obrazowych, okolic wkłucia w żyłę i to przeprowadzonych w czasie nieodległym od pobierania krwi, może być trudne udowodnienie popełnienia błędu przy pobieraniu krwi.

Ponieważ nie jestem ani lekarzem ani prawnikiem, proszę ten komentarz traktować jako wstępną informację wynikającą tak z moich doświadczeń jak i osób których się radziłem i proszę tę sprawę przekonsultować ewentualnie ze specjalistami.

ODPOWIEDZ