Błędy orzecznicze lekarzy ZUS

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów
nonsensehunter

Błędy orzecznicze lekarzy ZUS

Post autor: nonsensehunter » 5 gru 2011, o 21:27

Proszę o poradę ,jak można dochodzić swoich praw w sądach przeciwko błędnie wydanemu orzeczeniu lekarskiemu przez Lekarza Orzecznika ZUS,pomijajac postępowanie w sądzie pracy.

nonsensehunter

Re: Błędy orzecznicze lekarzy ZUS

Post autor: nonsensehunter » 9 gru 2011, o 23:41

Od kilkunastu lat lekarze ZUS łamią prawo przy orzekaniu o rentach . Zwracałem się do OKRĘGOWEJ IZBY LEKARSKIEJ z tym problemem, to odpowiedziano mi ,że lekarze ZUS nie podlegają ich jurysdykcji.Napisałem do NACZELNEJ IZBY LEKARSKIEJ ,kilka miesięcy bez odpowiedzi.Sprawa dotyczy tysięcy poszkodowanych osób.Do kogo zwrócic się o pomoc.

Sandauer
Administrator

Post autor: Sandauer » 14 gru 2011, o 12:15

Poza tuszowaniem błędów w leczeniu, jest w naszym kraju, sporo innych nieprawości. Nie możemy jednak, zajmować się tymi wszystkimi sprawami. Poza ?cudownymi uzdrowieniami? przez ZUS o których Pan pisze, mamy także nadużywanie psychiatrii, któremu poświęcony jest inny wątek forum (?polska lekcja demokracji?)
Funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania też jest przedmiotem publicznej krytyką.

Mimo że nie jest celem naszych działań, zajmowanie się orzeczeniami rentowymi, często zgłaszają do nas ludzie którzy oczekują pomocy bo zostali "uzdrowieni" przez ZUS. Zwracamy ich uwagę na różnice wynikające z tego, iż ZUS nie orzeka o chorobie, lecz o niezdolności do pracy i doradzamy, jakie dokumenty mogą być istotne przy takich kryteriach.
Informujemy o stanie prawnym, o tym, ze formalnie przysługuje im prawo skargi do sądu na orzeczenie odmawiające świadczeń rentowych.
Jeśli to nie daje efektu, zwracamy uwagę, iż czasem warto uzupełnić dokumentację lekarską i zwrócić się ponownie do ZUS o zmianę orzeczenia z powodu iż nastąpiło w międzyczasie pogorszenie stanu zdrowia.
Oczywiście warto myśleć o powołaniu organizacji dążącej do zmian prawa przy orzekaniu o świadczeniach rentowych.

Ponieważ pyta się Pan o inne metody walki z orzecznikami, niż skarga do Izby Lekarskiej, zwracam uwagę, iż świadczenie nieprawdy jest przestępstwem bo art. 233 par. 1 i 4 KK stanowią
:

§ 1. Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę,
??
§ 4. Kto, jako biegły, rzeczoznawca lub tłumacz, przedstawia fałszywą opinię lub tłumaczenie mające służyć za dowód w postępowaniu określonym w § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Obawiam się jednak, iż droga postępowania karnego, nie będzie bardziej skuteczna od Pana wystąpień do Izb Lekarskich?.

My nie mamy nawet środków i sił, by prowadzić wystarczająco intensywnie działania o pomoc dla ofiar błędów lekarskich. Z tych przyczyn nie mamy możliwości rozszerzenia naszych działań o zmiany zasad funkcjonowania ZUS.

nonsensehunter

Post autor: nonsensehunter » 18 gru 2011, o 09:54

Witam bardzo serdecznie i dziękuję za odpowiedź.Sprawa nie dotyczy tylko mnie osobiście, ale jak wspomniałem ,tysięcy osób.Problematyka wybiega daleko poza orzecznictwo lekarskie.Zahacza o sądownictwo i wzbudza coraz większe animozje natury moralnej.Instytucjom rządowym nie zależy (budżet) na prostowaniu tych nieprawidłowości.Najgorsze jest to ,że ludzie chorzy na choroby zawodowe ,pracuja nadal w srodowisku potęgującym ich choroby.Jest to łamanie praw człowieka.
Zacząłem czytać "fachowe"piśmiennictwo na temat orzecznictwa lekarskiego i natknałem się na periodyk "Orzecznictwo Lekarskie".Po głębszej lekturze, jako laik w tych sprawach ,zauważyłem wiele przekłamań i uproszczeń .Nie zdziwiło mnie to gdy zacząłem analizować osoby piszące w tym czasopiśmie jak i przeszłość prezesa Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.Zastanawia mnie fakt ,że pisuja tam profesorowie Uniwersytetcy.Zwróciłem się do jednego z nich jakiś czas temu o rozwianie moich wątpliwości ,nie dostałem odpowiedzi do dziś ,choć na mój mail odpowiedział od razu i obiecał po zastanowieniu na wyczerpująca odpowiedź.Zastanawiam sie ile jeszcze autorytetów musi upaść , aby ktoś wreszcie własciwie spojrzał na ten problem.Zastanawiam się, czy szeroko pojęta nauka polska (PAN), nie może zareagować.
Jesli kogoś zainteresuje ta problematyka to opiszę w szczególach na konkretnym przypadku,na podstawie choćby listu do profesora Uniwersytetu Medycznego , kierownika Katedry Medycyny Społecznej.

nonsensehunter

Post autor: nonsensehunter » 18 gru 2011, o 09:57

Pewne sprostowanie ,chodzi o PTOL(Polskie Towarzystwo Orzecznictwa Lekarskiego), do którego należy omawiany periodyk.

andrzej4071

Post autor: andrzej4071 » 5 gru 2016, o 13:18

witam
mam do was dobra informacje.
Winę Lekarzy ZUS można ustalić w sprawie o rentę w sadzie pracy a trybie art 118 punt 1a
ale wiem ze lekarze ZUS np Poznań fałszują ewidentnie dokumenty.
polega to na tym ze wpisują inna chorobę w Opinie Lekarska.
a to jest przestępstwo ścigane z art 271 kk.
pamietajcie żeby scigac lekarzy ZUS z tego przepisu.
bo jesli bedziecie scigac z art 270 kk to przegracie sprawę w prokuraturze.
Wygrałem juz 5 razy z ZUS i wiem co pisze.
dla zainteresowanych mogę wysłać wyrok z 2015 r i z 2016 r
W tym z 2016 r uzyskałem wine nawet głównego lekarza ZUS i rentę na stałe od 1 .09.2011 r
moj emajl to andrzej4071@wp.pl
osoby co maja problem wygrać z zus w Sadzie a pobierali rente wczesniej moge podpowiedzic jak z nimi wygrac.
pozdrawiam wszystkich

Scarlett

Post autor: Scarlett » 19 paź 2018, o 10:33

Czy ktoś tu jeszcze zagląda ? :roll:

OCZKO

Post autor: OCZKO » 11 sty 2019, o 19:12

Ja zajrzałam! I uważam, iż ten temat jest bardzo istotny dla wszystkich odwiedzających to forum.
Problemem uniemożliwiającym dochodzenie swoich praw - zarówno tych w postępowaniu o rentę jak i postępowaniu o błąd medyczny - są właśnie opinie biegłych lekarzy sądowych, którzy piszą, co chcą, jak chcą, niezgodnie z rzeczywistym stanem , faktami, logiką, czyli potwierdzają wszystko w sposób, by poszkodowanemu uniemożliwić uzyskanie świadczenia.
Właśnie uprawomocnił się mój wyrok oddalający mój wniosek o rentę, gdyż biegła sądowa stwierdziła, że mam 100 % dobrego widzenia, podczas, gdy widzę tylko jednym okiem, na które nie ma możliwości wykonania okularów właściwych do wykonywania pracy? Podczas przesłuchania biegłej sądowej dwa razy zapytałam: jak mam wykonywać pracę bez okularów, na co biegła nie potrafiła odpowiedzieć więc zadałam to pytanie po raz trzeci, a wówczas sąd oddalił pytanie. Nadmienić należy, że biegła sądowa do wydanej opinii składała 2 pisemne uzupełnienia + jeszcze to przesłuchanie w sądzie. Łącznie były cztery stanowiska tej samej biegłej. Jak myślicie? Które należy uznać za prawidłowe? I jaka jest wartość dowodowa takiej opinii, która posłużyła sądowi do wydania wyroku!
Uważam, że biegli sądowi (w tym wypadku lekarze) wypisują co chcą, gdyż za nic nie odpowiadają i czują się całkowicie bezkarni. Skoro w sprawie o rentę dochodzi do takich absurdów, aż strach pomyśleć, jak przebiega postępowanie o błąd medyczny.
Bardzo proszę o Państwa opinie o podobnych przypadkach i może znajdzie się ktoś, kto ma jakieś przemyślenia na zrobienie porządku w dziedzinie opinii sądowo-medycznych.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ