Co i czy moge coś jeszcze zrobić?

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów
mgosiaczek77

Co i czy moge coś jeszcze zrobić?

Post autor: mgosiaczek77 » 19 lut 2012, o 22:02

Witam.
Zwracam się do Państwa ponieważ nie bardzo wiem, kto mógłby mi pomóc i czy w ogóle jeszcze można coś zrobić.
Mój Tato w październiku 2011 r. zgłosił się na konsultację z rozpoznaniem podejrzenia czerniaka skóry do Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Usunięto mu podejrzaną zmianę po czym na wynik badania histopatologicznego czekał miesiąc. Diagnoza potwierdziła się i w dalszej kolejności został skierowany na dalsze badania. Najogólniej rzecz biorąc badania ciągnęły się przez kolejne trzy miesiące, Tato jeździł co chwilę do Bydgoszczy (120 km) a w tym czasie lekarze nie podjęli żadnego leczenia. Nic. Na początek lutego wyznaczono termin przyjęcia do szpitala na zabieg operacyjny usunięcia węzłów chłonnych pachowych. Tato nie został przyjęty co wytłumaczono tym, że następnego dnia miał wyznaczony termin badania PET. Termin kolejnego przyjęcia przesunięto na 13 lutego. Tata zmarł 8 lutego z powodu rozsianego procesu nowotworowego. Czujemy ogromny żal do lekarzy, że nie podjęli żadnych działań w kierunku leczenia Taty. Może nie uniknęlibyśmy tego, co się stało, ale może dałoby się to odwlec w czasie. Tego się już nie dowiemy. Czy możemy jednak cokolwiek zrobić? Jeśli tak, to bardzo proszę podpowiedzieć co i do kogo mamy się udać. Bardzo serdecznie dziękuję. Pozdrawiam.
MT

Sandauer
Administrator

Re: Co i czy moge coś jeszcze zrobić?

Post autor: Sandauer » 21 lut 2012, o 11:18

Jeśli początkowa zmiana była mała, a choroba nie była rozsiana to istniały szanse na wyleczenie. Nie jestem lekarzem, nie widziałem dokumentacji medycznej, więc trudno mi to oceniać.
O ile w Pani przekonaniu, stan początkowy był taki jak opisałem, to powiadomiłbym prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

ODPOWIEDZ