ZAKAŻENIE BAKTERIA KLEBSIELLA

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów
Malgorzata D

ZAKAŻENIE BAKTERIA KLEBSIELLA

Post autor: Malgorzata D » 16 lut 2015, o 04:57

Proszę o radę.
14 stycznia tego roku znalazłam się w szpitalu na planowy zabieg kruszenia kamieni w nerce i moczowodzie. Przed zabiegiem, 7 stycznia w przychodni przyszpitalnej wykonano mi badania moczu - ogólne i posiew (JAŁOWE). 15 stycznia wykonano zabieg URSL dex +założenie cewnika double J do nerki. Pobyt w szpitalu trwał 6 dni do 19.01. Po wyjściu do domu zgodnie z zaleceniami przez 10 dni przyjmowałam Levoxa 500mg 1 x 1 tabl oraz Apo Uro Plus 2 x 1 tabl. 4 lutego przed planowanym zabiegiem ESWL w tym samym szpitalu wykonałam badania moczu. Wynik: Klebsiella pneumoiae ESBL - bakteriuria > 10^5 kom/ml. Oczywiście zabiegu ESWL nie wykonano, dostałam skierowanie do szpitala na antybiotykoterapię - termin 27 stycznia.
Reasumując: badanie z 7 stycznia - posiew jałowy, zabieg wykonano 15 stycznia, kolejny posiew 4 stycznia - bakteria Klebsiella.
Proszę mi wyjaśnić: czy w moim przypadku doszło do zakażenia wewnątrzszpitalnego ? Jakie konsekwencje powinien ponieść szpital? Gdzie powinnam się udać ze swoim problemem? Nie chcę przegapić terminu ewentualnej skargi na szpital.

KancelariaBFP

Re: ZAKAŻENIE BAKTERIA KLEBSIELLA

Post autor: KancelariaBFP » 26 maja 2015, o 13:46

Szanowna Pani,
łatwo dostępną alternatywą do postępowania sądowego jest możliwość złożenia wniosku o ustalenie zdarzenia medycznego do Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych ? celem Komisji jest orzekanie o zdarzeniu medycznym lub jego braku. Komisja orzeka m.in. o sprawach dotyczących zakażeń. Wniosek należy wnieść do właściwej ze względu na siedzibę placówki medycznej Wojewódzkiej Komisji. Termin na złożenie wniosku wynosi 1 rok od zdarzenia. Złożenie wniosku podlega opłacie w wysokości 200 zł. Wzór wniosku dostępny jest na stronie:
http://bf.com.pl/odszkodowania/node/351 ... cznego.doc.
Jolanta Budzowska, radca prawny

ODPOWIEDZ