FAŁSZOWANIE I NIEDBALSTWO W DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów
iwona

FAŁSZOWANIE I NIEDBALSTWO W DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ

Post autor: iwona » 28 lis 2015, o 17:15

Witam.W 2007 roku mój syn wtedy 8 miesięczny wcześniak trafił do szpitala z powodu drgawek gorączkowych , z którego po 3 dniach wypisałam go na własne żądanie uważając ,że dalszy brak leczenia może mu zaszkodzić. Niedawno znalazłam KARTĘ informacyjną z tego pobytu w szpitalu ,którą wcześniej nie doczytałam, gdyż zajęłam się wtedy leczeniem syna. W karcie informacyjnej w wynikach badań dodatkowych jest opisane ,że syn miał zrobione USG GŁOWY i USG JAMY BRZUSZNEJ co nie jest prawdą ,bo przy dziecku byłam cały czas. Chcąc to sprawdzić napisałam podanie o kserokopię dokumentacji medycznej z uwierzytelnieniem i co się okazało nie ma tych badań i nie ma w karcie zleceń lekarskich ( Jak widziałam w orginale w karcie zleceń ktoś 2 linijki zamazał korektorem). Sprawdzając co powinna zawierać HISTORIA CHOROBY nie mogła uwierzyć , że tak niedbale była prowadzona u mojego syna. Na 1 stronie brakuje mojego podpisu ,że wyrażam zgodę na przyjęcie do szpitala następne wypisano go ze szpitala 12.30 a na karcie zleceń jest podpis pielęgniarki ,że tego samego dnia o 18 miał kroplówkę. STRONY nie są ponumerowane brak na każdej kartce imienia i nazwiska , niektóre słowa są zamazane długopisem a nawet korektorem brak podpisu lekarza, w KARTACH ZLECEŃ są zaznaczone kratki w których miały podpisać się pielęgniarki niektórych podpisów brak ale są także kratki w których jest podpis zamazany korektorem . W PRZEBIEGU CHOROBY w trzecim dniu jest opisany stanu dziecka lecz brakuje pieczątki lekarza. Mam pytanie czy mogę coś z tym zrobić bo w głowie to się nie mieści , że w mojej miejscowości jest tylko jeden szpital i dzieci muszą być tam leczone.Dziękuje

iwona

Re: FAŁSZOWANIE I NIEDBALSTWO W DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ

Post autor: iwona » 5 gru 2015, o 01:07

Proszę o pomoc co mogę z tym zrobić .
iwona wójcicka

DDavidtenlyMEN
Kontakt:

FALSZOWANIE I NIEDBALSTWO W DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ

Post autor: DDavidtenlyMEN » 23 gru 2016, o 04:31

Ostatni ze sposobow jest najrozsadniejszy.
Ustawodawca na razie nie pomyslal o zgodach pacjenta w medycznej dokumentacji elektronicznej.

ODPOWIEDZ