poparzenie na twarzy po zabiegu zamykania naczynek

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów
sylwia20041985

poparzenie na twarzy po zabiegu zamykania naczynek

Post autor: sylwia20041985 » 27 cze 2012, o 16:24

Około 2 miesięcy temu miałam wykonywany laserowy zabieg usuwania naczynek na twarzy (to był drugi zabieg). Niestety doszło do poparzenia III stopnia i teraz, po 2 miesiącach mam bliznę wielkosci 1 cm na 3 cm...rozmawiałam z doktorem (z tym co wykonywał zabieg) w sprawie odszkodowania. Powiedział, że ma polisę ubezpieczeniową w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Warta S.A. i tam muszę zgłosić szkodę. Jak to się odbywa?

Sandauer
Administrator

Re: poparzenie na twarzy po zabiegu zamykania naczynek

Post autor: Sandauer » 28 cze 2012, o 23:33

Zwrócenie się do ubezpieczyciela o odszkodowanie, jest postępowaniem dla uzyskania pozasądowej ugody. Powinna Pani przesłać ubezpieczycielowi opis tego co się stało wraz z dokumentacją medyczną i zaproponować warunki ugody, po przyjęciu których zrezygnuje Pani z drogi sądowej. Warto zastrzec by ugoda dawała rekompensatę tylko za te szkody, które są widoczne obecnie i nie wykluczała roszczeń na przyszłość o ile pojawią się nowe, nie widoczne w chwili obecnej szkody, będące następstwem błędnego leczenia.
Ubezpieczyciel pewno zwróci się do lekarza o jego relację, jak też pewno powoła jakichś rzeczoznawców ( biegłych), a później odpowie na Pani propozycję lub przedstawi własną.
Ponieważ nie jestem prawnikiem, proszę ten komentarz traktować jako wstępną informację wynikającą tak z moich doświadczeń jak i osób które kontaktowały się ze Stowarzyszeniem, proszę przekonsultować ją z profesjonalnym prawnikiem.
Adam Sandauer

sylwia20041985

Post autor: sylwia20041985 » 30 cze 2012, o 14:02

Dziękuję bardzo za odpowiedź. A jak mam określić wartość odszkodowania ? Ten lekarz który przeprowadzał zabieg zadeklarował, że mnie tak napewno nie zostawi i zrobi wszystko co w jego mocy żeby blizna była jak najmniejsza. Mimo to chcę ubiegać o odszkodowanie.

Sandauer
Administrator

Post autor: Sandauer » 1 lip 2012, o 22:21

Odszkodowanie jest kwotą która rekompensuje całość szkody, natomiast propozycja ugody pozasądowej to zaproponowania niższej kwoty po przyjęciu której, zrezygnuje Pani z drogi sądowej koniecznej dla uzyskania pełnego opszkodowania ( + ewentualnie zadośćuczynienia ).
O wysokościach tych kwot proszę rozmawiać z prawnikami np za pomocą łącza skype na naszej stronie internetowej

ODPOWIEDZ