Krwotok wewnętrzny kilka dni po zabiegu.Narażenie życia

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów
Marlena_89K

Krwotok wewnętrzny kilka dni po zabiegu.Narażenie życia

Post autor: Marlena_89K » 8 sie 2012, o 10:48

Dzień dobry, mam na imię Marlena i jestem siostrą pacjenta, który trafił do szpitala z tzn. kamieniami.
Brat miał wykonaną gastroskopię dwa razy w celu usunięcia jednego kamienia, który wpadł do przewodu oraz usunięcie woreczka żółciowego metodą laparoskopową.W międzyczasie nabawił się żółtaczki mechanicznej (skutek kamienia w przewodzie) oraz ostrego zapalenia trzustki. Po wykonaniu wszystkich zabiegów (laparoskopia zrobiona w piątek przez ordynatora), brat w niedziele zasłabł, lekarze zrobili usg i okazało się, że ma krwotok wewnętrzny. Był w stanie wstrząsowym i natychmiast został operowany (z tym, że już przez innego lekarza). Musiał otworzyć jamę brzuszną, usunąć krew oraz zatamować krwawienie, po operacji konieczność przetaczania krwi, która była sprowadzana z innego miasta. Teraz powoli wraca do zdrowia.
W szpitalu miał przebywać 4 dni, a dzisiaj mijają 2 tygodnie i 1 dzień. Lekarze udzielają bardzo mało informacji. Wydaje mi się, że po każdym zabiegu lub operacji, miejsce operowane powinno być sprawdzane, tutaj niestety tak nie jest. Po prostu leży, dostaje kroplówki, zmieniają opatrunki. Czy wykonana laparoskopia, po której kilka dni później wystąpił krwotok wewnętrzny z dużą utratą krwi jest błędem lekarskim? Czy można ubiegać się o odszkodowanie lub czy lekarz, który błędnie przeprowadził laparoskopię może spodziewać się konsekwencji swojego działania? Dodam, że brat jest osobą bezrobotną, zarejestrowaną w Urzędzie Pracy w związku z tym posiada "zwykłe" ubezpieczenie.
Z poważaniem,
Marlena K.

Sandauer
Administrator

Re: Krwotok wewnętrzny kilka dni po zabiegu.Narażenie życia

Post autor: Sandauer » 16 sie 2012, o 23:00

Do końca miesiąca, jestem poza Polską i mam mocno utrudniony dostęp do internetu. Na wszystkie zaległe posty odpowiem, lub przedstawię jakąś opinię na poczatku wrześna.

Sandauer
Administrator

Re: Krwotok wewnętrzny kilka dni po zabiegu.Narażenie życia

Post autor: Sandauer » 2 wrz 2012, o 14:03

Pani Marleno, zazadnicze znaczenie ma to czy Pani brat przy podpidywaniu zgody na zabieg, został poinformowany przed zabiegiem o możliwości takiej komplikacji. Jeśli Pani brat nie pamiętą, powinien sprawdzić w dokumentacji medycznej co podpisywał.
Jeśli nie został uprzedzony o takiej możliwości, to może myśleć o wniesieniu pozwu przeciwko szpitalowi.

Ponieważ nie jestem ani lekarzem ani prawnikiem, proszę ten komentarz traktować jako wstępną informację wynikającą tak z moich doświadczeń jak i osób które kontaktowały się ze Stowarzyszeniem i proszę przekonsultować go ze specjalistą.

ODPOWIEDZ