Problem z wystawieniem zaświadczenia.

nowe akty prawa, dyskusja i opinie
cushing

Problem z wystawieniem zaświadczenia.

Post autor: cushing » 2 lip 2017, o 13:02

Napisałem tu kiedyś post o moim przypadku, wtedy miałem niewiele papierów ale cały czas rozgrzebuje moją sprawę i kompletuje dokumenty.

Moja sprawa jest bardzo skomplikowana, ponieważ chodzi o :

Niezdiagnozowanie choroby pierwszej
Leczenie na chorobę której nie miałem (astma)
Wywołanie jatrogennego zespół cushingu lekami których nigdy nie powinienem brać.
A później o niezdiagnozowanie jatrogenny zespół cushinga i błędne leczenie.

Znalazłem kartkę z nazwami leków sterydowych. Jeden z tych leków Beklometazon :

Hamuje aktywność fosfolipazy A2 – nie dopuszcza do uwalniania kwasu arachidonowego, a w konsekwencji do syntezy mediatorów zapalenia.Hamuje przepuszczalność naczyń kapilarnych, zmniejsza obrzęk.
Hamuje wydzielanie ACTH przez przysadkę – nagłe odstawienie leku po przewlekłym stosowaniu może prowadzić do niewydolności kory nadnerczy. Zwiększa stężenie glukozy, mocznika i azotu we krwi. Stymuluje lipolizę i rozpad białek.

To jest lek, którego nigdy w życiu nie powinienem brać, a który został mi przepiany i wywołał mi chorobę zespół cushingu.

Endokrynolog, dał mi namiary na lekarkę, która się zajmuje nadnerczami, a ona na podstawie samego mojego wyglądu, nie chce mi wypisać zaświadczenia ze miałem zespół cushingu (Choroby nigdy nie zdiagnozowano). Kazała mi przestawić dokumenty, ze brałem te leki, co najmniej przez 3 miesiące. Mam cześć dokumentacji medycznej, jestem w trakcie wydostawania kolejnej części, ale co zrobić, kiedy tych leków nie będzie w karcie ?

Czy mogę je wydostać z NFZu czy coś ?

cushing

Re: Problem z wystawieniem zaświadczenia.

Post autor: cushing » 14 wrz 2017, o 00:47

Witam, uzyskałem trochę informacji, wiec się nimi podzielę.

ZIP funkcjonuje dopiero od niedawna, trzeba wziąć pod uwagę ze system ewidencyjny się poprawia, a sami lekarze są w tej chwili bardziej wyczuleni na błędy niż kiedykolwiek.

Odebralem niedawno dokumentacje medyczna i mam leki sterydowe na astmę wpisane w kartę, wiec jest dowód. Apteka ma ewidencje, ale pojawia się u nich pewien problem. Nie są wstanie wyszukać leków po nazwisku, a jedynie po dacie, poza tym maja miliony recept i się tego nie podejmą.

Odgrzebanie recept to na prawdę bardzo poważna sprawa, zostaje tylko NFZ i to jeszcze na wniosek sadu. (tak mi się wydaje). Najważniejsze już mam, resztę będę załatwiał przez sad.

Pozdrawiam.

ericos

Re: Problem z wystawieniem zaświadczenia.

Post autor: ericos » 19 paź 2017, o 19:33

KAJAK ma racje

ODPOWIEDZ