Błąd lekarza?

Ten dział ma umożliwić szukanie osób które mogły być świadkami jakiegoś istotnego dla poszkodowanego zdarzenia, badź szukaniu innych poszkodowanych którzy też ucierpieli w tym samym miejscu np. bo ulegli zakażeniu w tej samej placówce...
Mexter
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2016, o 10:24

Błąd lekarza?

Post autor: Mexter » 10 sty 2016, o 10:26

Witam,
Przepraszam jeżeli piszę w złym dziale.

Mój tata miał w listopadzie operacje spowodowaną niedrożnością jelita grubego. Po operacji przez prawie miesiąc leżał w szpitalu i powoli dochodził do siebie. Potem wrócił do domu na dwa tygodnie i w połowie grudnia poszedł ponownie do szpitala na kilka dni.

Podczas kilkudniowego pobytu na brzuchu pojawił się obrzęk i ból. Okazało się że nie zostały wyciągnięte wszystkie szwy, zrobił się z tego ropień i chirurg musiał przeprowadzić dodatkowy zabieg aby wypuścić ropę która się zbierała pod skórą. Do dzisiaj rana bardzo ciężko się goi, cały czas zbiera się ropa, mimo podawania antybiotyków bezpośrednio do rany przez chirurga w poradni ogólnej.

Moje pytanie:

Czy na podstawie tego że nie wszystkie szwy zostały wyciągnięte, można uznać to za błąd lekarza kierującego (bo szwy prawdopodobnie wyciągała pielęgniarka) i ewentualnie starać się o jakieś odszkodowanie? Proszę o poradę. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ