Ministerstwo Zdrowia znów zapomniało o zaniku mięśni

Jesli będziemy organizować protesty, lub będziemy uczestniczyć w protestach organizowanych przez innych, ten dział forum przeznaczony będzie do publikowania pomysłów, opinii i deklaracji tych działań, które możecie Państwo podjąć czy zainicjować. Tu znajduje się archiwalna dokumentacja wcześniejszych protestów.
sjacek
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2013, o 21:37

Ministerstwo Zdrowia znów zapomniało o zaniku mięśni

Post autor: sjacek » 21 lip 2013, o 21:41

Witajcie,
Ministerstwo Zdrowia wypuściło projekt nowego rozporządzenia o opiece paliatywnej. Niestety wprowadzając podział na wentylację inwazyjną i nieinwazyjną znów zapomniało, że w Polsce jest całkiem spora grupa chorych korzystających z respiratorów nieinwazyjnych, a którzy są w naprawdę ciężkim stanie. Wejście w życie tego rozporządzenia znacznie pogorszy opiekę lekarską nad tymi pacjentami, a dla nowych pacjentów znacznie utrudni (a nawet uniemożliwi) wprowadzenie ich na wentylację mechaniczną.
Zachęcam do przeczytania wpisu na stronie Fundacji Parent Project http://goo.gl/3A036 i do listu dra Wachulskiego http://goo.gl/x2DTe.
Pozdrawiam
Jacek Sztajnke
http://parentproject.org.pl/

Sandauer
Administrator
Posty: 170
Rejestracja: 2 mar 2010, o 11:26

Re: Ministerstwo Zdrowia znów zapomniało o zaniku mięśni

Post autor: Sandauer » 22 lip 2013, o 00:11

Namawiam na umieszczenie tego wątku w dziale prawo, chyba że planujecie Państwo organizować jakąś akcję protestacyjną. Wówczas to miejsce jest właściwe.
Natomiast jeśli jest to tylko informacja o skandalicznym pominięciu w rozporządzeniu, problemu leczenia całej grupy chorych, to będzie bardziej widoczna taka informacja, w dziale prawo.
Jeśli tam Pan przeniesie wpis, to oczywiście wykasuje ten wątek.

Layla
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2018, o 15:57

Re: Ministerstwo Zdrowia znów zapomniało o zaniku mięśni

Post autor: Layla » 12 lip 2018, o 19:01

Ministerstwo Zdrowia często "wypuszcza" jakieś niewypały, które niby mają polepszyć życie chorych a wychodzi im to jak zwykle..kiepsko.

ODPOWIEDZ