ustalenie terminu zabiegu

To tylko testowy dział.
dagmara
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2016, o 19:43

ustalenie terminu zabiegu

Post autor: dagmara » 25 paź 2016, o 20:21

Witam!
Proszę o odpowiedź na moje pytanie , czy jako pacjent mogę nie wyrazić zgody na termin zabiegu - operacji , prosić o inny termin . Wyjaśnię o co chodzi. Mój tata 3 lata temu w grudniu miał zabieg endoprotezy.W trzecim dniu po zabiegu tata zaczął gorączkować więc włączono antybiotyk.
Tydzień po zabiegu ( na 2 dni przed wigilią ) dostał udaru(nie bardzo wiedział dlaczego jest w szpitalu, był bardzo śpiący, zmęczony) .Lekarka z którą rozmawiałam zaraz po przyjeździe do szpitala stwierdziła ,że rano z tatą był słaby kontakt ale nic złego się nie dzieje. Od południa do 16.30 spędziłam czas w szpitalu przy tacie, który od rana nic nie jadł ani nie pił ( informacja od innych chorych w sali),więc nakarmiłam tatę a przede wszystkim podawałam mu picie- wodę mineralną, wietrzyłam salę , w której było bardzo duszno, od 16.30 do 21.00 była moja mama ,która pilnowała, aby tata pił.Od mojego przyjazdu do szpitala do godz. 17 może 17.30 nikt z personelu nie zjawił się u taty, nie zapytał o stan zdrowia.
Był to czas , gdy w szpitalu wielu lekarzy przebywało na urlopach , bo musieli je wykorzystać do końca roku. W tym dniu nie było ani lekarza przeprowadzającego zabieg , ani lekarza, który prowadził leczenie taty w poradni, gdyż byli na urlopach.Moim tatą zajęli się dopiero Ci dwaj lekarze w pierwszy dzień świąt, gdy wrócili z urlopów. Po rozmowie z nami natychmiast zlecili tomografię, konsultację neurologiczną i wiele badań laboratoryjnych.Tacie zaczęto podawać kroplówki i monitorować jego stan. Udar pozostawił po sobie na szczęście niewielki uszczerbek- zawężone pole widzenia w jednym oku.
Teraz tata ma mieć kolejny zabieg. Nie chcemy , aby został wyznaczony znowu termin grudniowy, czy możemy domagać się albo jeszcze terminu listopadowego albo dopiero styczniowego? Czy lekarz konsultant może nam wyznaczyć termin jeszcze późniejszy? Tata miał mieć zabieg na początku października , ale ze względu na stan zapalny zatok i konieczność jego wyleczenia kolejna konsultacja do wyznaczenia terminu zabiegu została wyznaczona na 3 XI.

ODPOWIEDZ