Księga Gości
Archiwum II


     ...człowiek jest omylny, ale ukrywanie błędów kosztem
życia czy zdrowia innej osoby,
jest nieludzkie...

Data wpisu : 2001.08.28
Imię i nazwisko : Anna Pelczarska
Adres e-mail : bajka@virgo.com.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Jelenia Góra, Polska
Komentarz : Orzeczeniem lekarza zus zostałam określona jako całkowicie zdolna do pracy. Jestem po wypadku przy pracy , po operacji kręgosłupa , oczekuję kolejnej operacji , bardzo ryzykownej górnej partii kręgosłupa.Odejmuje mi ręce. Lekarz orzecznik powiedział na komisji - " jest pani ewidentnie chora - a drugą ręką zakwalifikował mnie jako całkowicie zdrową i zdolną do pracy.Dlaczego - bo mam zgłoszoną działalność - bo muszę z czegoś żyć, przecież 500 zł renty na 2 osoby to luksus.
Chyba go zaskarżę.Data wpisu : 2001.08.01
Imię i nazwisko : Magdalena Salawa
Adres e-mail : msalaw@poczta.onet.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Lublin, Polska
Komentarz : Cieszę się, że takie Stowarzyszenie istnieje i pomaga tym, którym przysięgali pomagać lekarze. Jednak smutno mi się robi na myśl, że tak wielu ludzi korzysta z pomocy tego Stowarzyszenia i mu podobnych.Data wpisu : 2001.08.01
Imię i nazwisko : Iwona Ewa Maliszewska
Adres e-mail : maruni@poczta.onet.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : wies Rudno gm. Zmudz,
Komentarz : Ciesze sie ogromnie. "Z glupota nawet bogowie walcza nadaremno"
I. E Maliszewska
"MARUNIA"Data wpisu : 2001.07.31
Imię i nazwisko : Joanna
Adres e-mail : narbutt@poczta.onet.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Łódź, Polska
Komentarz : Strona jest tendencyjna. Wiele zawdzięczam lekarzom. Uratowali życie mojemu dziecku prof. Pajszczyk - Kieszkiewicz (Ginekologia AM w Łodzi) przy urodzeniu Ewuni i potem prof. Chilarski (Centrum Zdrowia Matki Polki)operując niemowlę. Będę obserwować czy moja uwaga pojawi się na stronie.Szanuję wszystkich lekarzy i uważam, że mimo błędów, jakie nierktórzy popełniają wymagają szacunku i zrozumienia - błędów nie robi ten, kto nic nie robi!!!Data wpisu : 2001.07.27
Imię i nazwisko : Arek B.
Adres e-mail : harrier@hoga.pl
Adres strony WWW : http://zaspanet.prv.pl/
Miejsce zamieszkania : Gdańsk, Polska
Komentarz : W wieku 9 lat przeszedłem operację serca tzw. koartację aorty operacja się udała z "małym" wyjątkiem nastapiło naczyniowe uszkodzenie rdzenia kręgowego w wyniku czego borykam sie z paraliżem kończyn dolnych. Pani profesor N. z Akademii Medycznej której to zawdzięczam nigdy nawet nie próbowała po zabiegu kontaktować się by pomóc mi w rehabilitacji czy w jakikolwiek inny sposób.Rzutuje to na całe moje życie teraz mam 25 lat i wyłącznie dzięki swojej pracy poruszam sie o kulach.Data wpisu : 2001.07.22
Imię i nazwisko : Beata Łącka
Adres e-mail : 55351058@pro.onet.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Bytów, Polska
Komentarz : Bardzo sie ciesze ,ze taka strona powstała.To właśnie lekarz z powodu "niedopatrzenia" pozbawil moja córeczke oczka (wygrana sprawa sadowa)...wiec mysle ze nie musze tu juz nic dodawac..Data wpisu : 2001.07.18
Imię i nazwisko : joanna
Adres e-mail : supernova8@go2.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : , Polska
Komentarz : Dobrze, ze istniejecie. Dopiero gdy czlowiek sam staje sie ofiara lekarzy zaczyna dostrzegac potrzebe istnienia takiego stowarzyszenia. Dziekuje.Data wpisu : 2001.07.14
Imię i nazwisko : Adam Sandauer
Adres e-mail : sppnn@kki.net.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : ,
Komentarz : Kilka słów o sympatycznej wypowiedzi Pana Zbigniewa Janiszewskiego (poniżej). Nie ze wszystkim się zgadzam i z tej przyczyny komentarz.
Politycy nie cieszą się sympatią społeczeństwa. Wizerunek społeczny świata polityki ( jakimi naprawdę są konkretni ludzie - nie wiem ) jest taki iż polityków można podzielić na 2 grupy:

1. Niekompetentnych którym niegdyś udało się dostać ( na zakręcie historii) do parlamentu. Ci politycy jeśli raz wypadną z obiegu, mają takie kwalifikacje by otrzymać kiepską pracę lub zostać bezrobotnymi. Oczywiście będą bronić własnych stołków za wszelką cenę;

2. Ludzi wielkiego biznesu, którym władza daje dostęp do dysponowania środkami bądź zleceniami opłacanymi ze środków publicznych

Sprawowanie władzy w państwie związanie jest z ciągłym przepychankami i obrzucaniem się obelgami i błotem. W takiej sytuacji wizerunek polityków może być nie do końca prawdziwy i znacznie gorszy od i tak kiepskiej rzeczywistości.

Jeśli jednak przedstawiony powyżej obraz jest prawdziwy to rodzi się pytanie:
Czy wszyscy którzy chcą coś zmienić, powinni unikać polityki jak bagna i pozostawić ja tym środowiskom sprawującym obecnie władzę?
Myślę że tą drogą niczego nie da się uzyskać, chyba że wzrost napięć społecznych i w końcu wybuch. Doprowadzić to może do pojawienia się terroryzmu i ewentualnie zamieszek. Taka koncepcja była typową dla wszystkich układów rewolucyjnych np. skrajnej lewicy nie tylko komunistycznej okresu międzywojennego.
Oczywiście próba wejścia do Senatu rodzi inne ryzyko. Wejścia w bagienko i szybkiej demoralizacji ludzi

Należy pamiętać iż do naszego Stowarzyszenia zgłaszają się setki ludzi z błaganiem o pomoc. Nie jesteśmy w stanie, przy obowiązującym prawie, przy braku środków na działanie, jej udzielać.
Co więc mamy robić: Rewolucję czy naciski na zmieniaę prawa?

Kongres Stowarzyszenia powinien odpowiedzieć czy próba wystawienia kandydatów w wyborach jest ryzykiem które należy podjąć.

Natomiast koncepcja Pana Zbigniewa iż jesteśmy „...powołani do walki z układami, a nie do wchodzenia w takowe..” niestety jest utopijna. Stowarzyszenie nie ma siły ani szansy wygrać walki z układami politycznymi państwa.
Nie chcemy także zajmować się całością polityki, a tylko częścią polityki społecznej jaką jest pomoc poszkodowanym
Wśród nas są ludzie tak o poglądach prawicowych jak i lewicowych. Czy więc jest sens wchodzić w walkę z układami politycznymi? Obecnie chyba starczy nam przepychanek z Izbą Lekarską.

Nie mogąc nic uzyskac, możemy jednak zostać zmuszeni do działań mniej pokojowych. W końcu kilka razy już okupowaliśmy ministerstwo zdrowia. Bez trudu można wmyśleć działania bardziej agreywne. Będzie to jednak akt rozpaczy w sytuacji bez wyjścia a nie próba znajdowania rozwiązań. Wolelibyśmy tego uniknąć.

Za życzenia sukcesów dziękujemy i prosimy wszystkich chętnych o włączenie się w nasze działania.

Data wpisu : 2001.07.14
Imię i nazwisko : Andrzej Bartoszek
Adres e-mail : azotox@poczta.onmet.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Gorlice, Polska
Komentarz : Pomyłka jest rzeczą ludzką. Ale nieludzką rzeczą jest pozostawanie poza prawem.
W obecnym czasie bardzo potrzebna inicjatywa pokazywania prawdy - prawdy o opiece lekarskiej i lekarzach.
Data wpisu : 2001.07.13
Imię i nazwisko : Zbigniew Janiszewski
Adres e-mail : chatto@poland.com
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : ,
Komentarz : Nie powinniście starać się o miejsce w Senacie, ponieważ uważam, że wejście w tak skostniały układ nie wyjdzie Wam na dobre, ani poszkodowanym. Wy jesteście powołani do walki z układami, a nie do wchodzenia w takowe. Życzę wielu sukcesów i pozdrawiam.Data wpisu : 2001.07.10
Imię i nazwisko : Łukasz Chwaliszewski
Adres e-mail : lukasz.chwaliszewski@wp.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Krotoszyn, PL
Komentarz : Pilnie szukam e-meila pana Adama Sandałera.Bardzo proszę kogo kolwiek o przesłanie.Data wpisu : 2001.07.08
Imię i nazwisko : Andrzej Major
Adres e-mail : amajor@post.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Krynica, Polska
Komentarz : popieram akcje jako zjawisko spoleczne bedace sprzeciwem
przeciwko ignorancji czlowieka
wobec nieszczescia innego czlowieka-jednak lekarz jako czlowiek nie ma atrybutu nieomylnosci ani patentu na
niezawodnosc terapii prowadzonej lege artis wedlug
posiadanej wiedzy jesli natomiast popelnia wykroczenia prawno skarbowe-
nalezy go karac po udokumentowaniu przestepstwa

lekarzData wpisu : 2001.07.07
Imię i nazwisko : Kevin J. Aiston
Adres e-mail : Kevin@war.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Warszawa, Polska
Komentarz : Tragedia młodych rodziców - (Ten tekst był napisany w gazecie i tu napisany przez ojca zmarłego dziecka.)

Czy gdyby lekarze walczyli o dziecko Małgorzaty i Kevina, urodziłoby się ono zdrowe? Dziś wiadomo tylko, że takiej walki lekarze podjąć nawet nie próbowali.
Pani Małgorzata była w 20. tygodniu ciąży, gdy podczas kontroli ginekologicznej okazało się, że jej ciąża jest zagrożona. Natychmiast, czyli 28 maja, trafiła do szpitala przy ul. Madalińskiego. Po czterech dniach wody płodowe zaczęły odchodzić.

- Lekarze kazali żonie leżeć i nie denerwować się. Podczas obchodów, niezależne od tego, czy czuła się lepiej, czy miała bóle, mówili, że obserwują - mówi Kevin, mąż Małgorzaty.

Dwa tygodnie później mąż prosił o przeniesienie żony do kliniki na Kasprzaka. - Lekarze z Madalińskiego obiecali, że tam zadzwonią, żony jednak nigdzie nie przewieźli - mówi Kevin. - Dawali nadzieję, że ciążę uda się utrzymać. Zapewniali, że żona może leżeć pod ich opieką aż do rozwiązania.

28 czerwca, w 25. tygodniu ciąży, zaczęły się skurcze. Kevin zapytał lekarza, czy mają sprzęt do ratowania wcześniaków. - Ten przyznał, że nie. Zadzwoniłem więc do kliniki na Karowej i dowiedziałem się, że nie mają miejsc - mówi mąż Małgorzaty. - Znajomy adwokat powiedział mi, że szpital nie ma prawa odmówić przyjęcia rodzącej. Wziąłem więc karetkę z prywatnego pogotowia Falck i zabrałem Gosię na Karową. Lekarze, gdy zobaczyli naszą desperację, przyjęli żonę - opowiada.

Następnego dnia Kevin zastał Małgorzatę nieprzytomną po cesarskim cięciu. Dowiedział się, że dziecko zmarło półtorej godziny po urodzeniu. Ważyło 600 gramów. Lekarze byli zdziwieni, że żona nie trafiła do nich wcześniej, że dopuszczono, by kurcząca się macica ścisnęła płód.

Prof. Katarzyna Kornacka, ordynator oddziału noworodków z Karowej, potwierdza: - Gdy kobieta do nas trafiła, dziecko nie miało szans przeżyć. Co by było, gdyby przyjechała w 20. tygodniu ciąży, tego nie wiem. Ale zgodnie z programem opieki perinatalnej ciąża patologiczna powinna być hospitalizowana w szpitalu III stopnia referencyjności, takim jak nasza klinika.

Kevin jest zbulwersowany: - Chcę ostrzec innych, by nie rodzili na Madalińskiego. To, co nam się tam przytrafiło, to skandal.

Marek Litmanowicz, ordynator oddziału patologii ciąży szpitala na Madalińskiego, jest zdziwiony oskarżeniami: - Nie popełniliśmy błędu. Do 22. tygodnia ciąży nie możemy uratować płodu, a poronienie traktujemy jako rzecz naturalną. Takie przypadki jak pani Małgorzata nie trafiają do klinik, bo nie ma tam miejsc. Szpitale pierwszego stopnia referencyjności - jak nasz - radzą sobie z poronieniem. Gdy przyjmowaliśmy pacjentkę, podejrzewaliśmy niewydolność szyjki macicy. Kiedy wody odeszły, szanse dziecka były minimalne. Przeważnie taka ciąża albo obumiera, zaczyna się infekcja albo następuje poronienie. Jedyne, co mogliśmy robić, to podawać leki i obserwować - tłumaczy.

Tymczasem pani Małgorzata nie poroniła. Dziecko rozwijało się do 25. tygodnia ciąży. Dlaczego szpital założył, że dziecko nie przeżyje? - Gdy ciążę udało się przedłużyć do 23. tygodnia, rozpoczęliśmy starania o przeniesienie na Kasprzaka. Jednak tamtejszy OIOM odmówił - zapewnia ordynator Litmanowicz. - Także w dniu, kiedy zaczęła się akcja porodowa, dzwoniliśmy na Kasprzaka, Karową i Czerniakowską. Nie było miejsc.

Czy dziecko pani Małgorzaty miałoby szansę, gdyby lekarze od początku podjęli walkę o jego życie? - zapytaliśmy prof. Bogdana Chazana z Instytutu Matki i Dziecka na Kasprzaka. - Pacjentka powinna być objęta staranną opieką od pierwszych tygodni ciąży. Być może udałoby się wcześniej rozpoznać niewydolność szyjki macicy i założyć szew. Potem sytuacja stała się bardzo trudna, choć nie beznadziejna. Ośrodki kliniczne dysponują większymi możliwościami diagnostyczno-leczniczymi. Dzięki metodzie uzupełniania płynu owodniowego udawało się nam pacjentki z podobnymi powikłaniami doprowadzić do szczęśliwego porodu.


Dlaczego Instytut na Kasprzaka odmówił przyjęcia? - Bo sprzętu do ratowania niemowląt jest za mało. Dziś też odmówiłem Szpitalowi Praskiemu przyjęcia ich pacjentki, bo wszytkie cieplarki są zajęte. Takie sytuacje zdarzają się często także w innych warszawskich OIOM-ach dla noworodków. Wielu wcześniakom nie możemy pomóc. W województwie nie ma też centralnej informacji o wolnych miejscach. Jednak szpital na Madalińskiego zna tę sytuację i powinien wcześniej zadbać o pacjentkę - ocenia profesor Chazan.Data wpisu : 2001.07.03
Imię i nazwisko : Adam W
Adres e-mail : awalk@wp.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Warszawa, Polska
Komentarz : Gorace wyrazy poparcia panie Sandauer. Podziwiam panska odwage. Oczywiscie lekarze to tylko jedna ze zdegenerowanych grup w naszym kraju. Potrzeba wiecej takich list i odwaznych ludzi jak pan. Tymczasem niestety przybywa nam urzednikow (dobrze platnych) pokroju RPO. Jak zwykle w naszym kraju urzad stworzony zeby bronic obywateli, walczy przeciwko nim. Ale to cecha kazdego urzedu i urzednika, ze walczy przeciwko zwyklym ludziom nawet gdy z nazwy wynika, ze ma ich bronic. Proponuje zaczac nazywac ten urzad RTPO - Rzecznikiem Tepienia Praw Obywatelskich. A moze ktos ma lepszy pomysl?
O protescie na jego adres e-mail nawet nie wspomne bo zaloze sie, ze go nie ma na jego stronie.Data wpisu : 2001.06.29
Imię i nazwisko : Tomasz Dolacki
Adres e-mail : tomdol@wp.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Poznań, Polska
Komentarz : Jestem osobą pośrednio poszkodowaną przez błąd lekarski.Moja żona przy cesarskim cięciu doznała ciężkiej niewydolności oddechowej a w konsewencji udaru mózgu oraz uszkodzenia obwodowego układu nerwowego.Mimo ewidentnych błedów popełnionych bezpośrednio po zabiegu (czego byłem świadkiem)lekarz ,który przeprowadzał zabieg od strony anestezjologicznej twierdzi ,że wszystko było w porządku.Co innego mówią osoby z personelu szpitala.Z wiadomych przyczyn ich obserwacje nie mogą być użyte przeciwko samemu lekarzowi.Poznańska prokuratura też nie dopatruje się błedu.Lekarze nie związani z Kliniką twierdzą ,że sprawa jest ewidentnie spaprana.Dlaczego więc tak trudno jest dochodzić praw pacjenta? Fakty ,które zaobserwowałem osobiście zdają się być niczym w tej machinie (mieści się w granicach ryzyka)Ale czy ludzkie życie i zdrowie można wyrażać tylko suchą statystyką.Przez nieudolność lekarza dzieci nie będą miały mamy.A czy dla Niej cena za dziecko nie jest za wysoka?Data wpisu : 2001.06.29
Imię i nazwisko : Jan Nowak
Adres e-mail : spewert@.poczta.onet.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Warszawa, Polska
Komentarz : Lekarze też są ludzmi i jak my wszyscy popełniają błędy.
Ale to powinny być błędy a nie wynik zbyt rutyniarskiego
lub "olewczego" podchodzenia do leczenia. Pozartym ktoś zostając lekarzem powinien liczyć się z odpowiedzialnością jaką ten zawód ze sobą pociąga. Bycie lekarzem to nie tylko prestirz i uznanie (chociaż niekturzy nie są nawet tego osiągnąć)Data wpisu : 2001.06.29
Imię i nazwisko : Jan Nowak
Adres e-mail : spewert@.poczta.onet.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Warszawa, Polska
Komentarz : Lekarze też są ludzmi i jak my wszyscy popełniają błędy.
Ale to powinny być błędy a nie wynik zbyt rutyniarskiego
lub "olewczego" podchodzenia do leczenia. Pozartym ktoś zostając lekarzem powinien liczyć się z odpowiedzialnością jaką ten zawód ze sobą pociąga. Bycie lekarzem to nie tylko prestirz i uznanie (chociaż niekturzy nie są nawet tego osiągnąć)Data wpisu : 2001.06.28
Imię i nazwisko : PAWEŁ LEWANDOWSKI
Adres e-mail : pawellewandowski@poczta.onet.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : ŁÓDŹ, POLSKA
Komentarz : POPIERAM TAK TRZYMAĆ jestem ZA Stowarzyszeniem i życzę Wam szybkich i pomyślnych (oczywiście dla pacjentów)załatwień wszelkich spraw. Nie chciałbym w tym miejscu obrażać winnych ale ich arogancja i bezkarność powoduje tego typu zdarzeniaData wpisu : 2001.06.28
Imię i nazwisko : Janusz Opiła
Adres e-mail : jo@wzn4.zarz.agh.edu.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Kraków, Polska
Komentarz : Mandaty dla "lekarzy" ???
Cóż, sprawy o błędy w sztuce (leczenia) rozpatruje Izba Lekarska. A jeżeli kierowca popełni błąd w sztuce (bo to także "błąd w sztuce"), i zrobi coś inaczej, niż powinien, to od razu ma na karku, policję, areszt, prokuratora i bez zmiłuj się, odsiadkę.
Mandaty dla "lekarzy"?? a czemu nie???
Data wpisu : 2001.06.28
Imię i nazwisko : leszek knap
Adres e-mail : kis@acn.waw.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Węgrów, polska
Komentarz : Pozdrowienia dla Adama, prosze o podanie aktualnego numeru telefonu, LeszekData wpisu : 2001.06.28
Imię i nazwisko : Stanisław Woźniak
Adres e-mail : sknmw@poczta.onet.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Elbląg,
Komentarz : W demokratycznym państwie niedopuszczalne jest ograniczanie krytyki jakiejkolwiek grupy zawodowej. Pomomo tego, że zawód lekarza jest szczególny nikt nie oczekuje jego nieomylności,choć tu pomyłki zawodowe mają niekiedy tragiczne zakończenie. Trudno jednak nie odrywając się od subiektywnej oceny każdego przypadku orzec o winie lekarza.
Takie zadanie powinien spełniać sąd i rzetelni bezstronni specjaliści (rzeczoznawcy). Dopuki tak nie jest Waszym zadaniem jest czuwać nad sprawiedliwością i domagać się od państwa wypełniania jego konstytucyjnych obowiązków.
Należy piętnować łajdactwa, nieróbstwo, niekompetencję i korupcję niektórych lekarzy.
Przyjęte przez Was formy nacisku choć kontrowersyjne są skuteczne.
I o to przecież chodzi!!!Data wpisu : 2001.06.28
Imię i nazwisko : Jacek Zdrówko
Adres e-mail : sppnn@sppnn.org.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Warszawa, Polska
Komentarz : Sandauer ty jesteś Nieszczęśniku jak jeden wielki błąd nie tylko lekarski,ale trudno z wrzodami też trzeba jakoś żyć. Pozdrawiam !!! Wykończ lekarzy może będziemy zdrowsi lecząc się u bioprądami.A propos może znajdzie się ktoś ktoleczy nienawiść?Data wpisu : 2001.06.28
Imię i nazwisko : Piotrek M. z Krakowa
Adres e-mail : bimbal@wp.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : ,
Komentarz : Odnisnie linków:
"Jeśli uważasz iż popełniono błąd lekarski,
jeśli chcesz przestrzec innych
możesz to uczynić tutaj

(trochę cierpliwości, te linki otwierają się wolno,
ponieważ prowadzą do serwera poza Polską)

Te linki to prawdopodobnie prowadzą na serwer na biegunie północnym!
Człowieku, czyżby doktorki uknuli nawet spisek, dzięki któremu nie można zamieścić na polskim serwerze twoich materiałów?
Ponoć te strony są dla ludzi niezbyt zamożnych, a przecież internet jeszcze w tym kraju kosztuje.Data wpisu : 2001.06.28
Imię i nazwisko : Eugeniusz Dzięciolowski
Adres e-mail : eugene1@kki.net.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Gliwice, RP
Komentarz : Należy zwrócić uwagę że oprócz
typowych błędów lekarskich są
proste zaniedbania ,lekceważenie itp.W takich okolicznościach
mój ojciec w 1982 roku stracił
życie.Lekarz pogotowia zlekceważył objawy zawału serca, szydził z ojca, mówił żeby nie udawał itp(z relacji mojej mamy).Następnie z łaski kazał mu o własnych siłach iść
z piętra do karetki.Rano ojciec nie żył.Nazwisko lekarz Mazgaj. Czy z takim nazwiskiem można być lekarzem?Data wpisu : 2001.06.28
Imię i nazwisko : Jarosław Roszczyk
Adres e-mail : slavik@polbox.com
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Warszawa, Polska
Komentarz : Pozdrawiam serdecznie Pana Sandauera!!!
Proszę o wytrwałość w swoim działaniu i ignorowanie antysemickich pogróżek. Im się wydaje,że przemawiają w imieniu Narodu ale tak naprawdę są chwastami narodowymi, bo nikt nie dał im takiego prawa. Jestem osobiście przerażony tonem ich wypowiedzi. Niestety większość lekarzy w tym kraju to antysemici, ludzie sfrustrowani, niezadowoleni z życia nieudacznicy i IGNORANCIData wpisu : 2001.06.28
Imię i nazwisko : Andrzej Matczewski
Adres e-mail : amatcze@wp.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Kraków, Polska
Komentarz : Jest to trafna inicjatywaData wpisu : 2001.06.28
Imię i nazwisko : Marek M.
Adres e-mail : growl@wp.pl
Adres strony WWW : brak
Miejsce zamieszkania : Rybnik, Polska
Komentarz : Mój wpis nie dotyczy bezpośrednio błedu w sztuce lekarskiej, czy podobnych zdarzeń. Chciałem tylko napisać o moim kilkakrotnym kontakcie z tzw. lekarzami orzecznikami. Rentę mam już od dłuzszego czasu, ale zawsze na dwa lata... Lekarz orzecznik (uzdrowiciel) zawsze, mimo pogarszajacego się stanu mojego zdrowia odmawia renty. Dopiero odwołanie powoduje ponowne skierowanie mnie do lekarzy specjalistów- oni orzekają rentę... Trwa to co dwa lata ok 9 m-cy. w tym czasie nie otrzymukę renty. Typowa gra na zwłokę, byle ZUS nie musiał płacić. Jak lekarz, mający być wzorem, może kłamać... Cierpię na przewlekły gościec- ostatnio lekarzem orzecznikiem, badającym mnie, oglądającym zdjęcia RTG był ginekolog... Przecież on się na moim schorzeniu nie zna. Ale pisze, np. że wg. zdjęć nie widać zmian... a ja mam problemy z poruszaniem się- czyli ten lekarz kłamie!
Pozdrawiam serdecznie- dobrze że jest taka strona! Marek
PS Sorki- nazwiska nie podaję, już raz o mało nie trafiłem do sądu, bo w oficjalnym piśmie do ZUS, nazwałem orzecznika uzdrowicielem, a to podobno go obrażało.... Chociaż lekarz powinien być uzdrowicielem... ;-)Data wpisu : 2001.06.27
Imię i nazwisko : Sylwin H. Bechcicki
Adres e-mail : sbechcicki@pocvzta.fm
Adres strony WWW : http://www.kki.net.pl/~sbechcicki%20-%20w%20oprac.
Miejsce zamieszkania : Lubliniec, Polska
Komentarz : ... błądzenie jest rzeczą ludzką, trwanie w błędzie diabelską! Ukrywanie błędów świadczy o złej woli ukrywającego, nie popełniajacego błąd (o ile są to różne osoby).
Pewnie wielu osobom potrzeba takiego wsparcia jakie proponujecie, zwłaszcza, że często dotyczy to rozwiązań ostatecznych! Ale bez Boga ani od proga!
sylData wpisu : 2001.06.26
Imię i nazwisko : Brat Panek Tadeusz Edmund
Adres e-mail : milosierdzieboze@home.com
Adres strony WWW : http://members.home.com/milosierdzieboze/
Miejsce zamieszkania : Bristol, USA
Komentarz : Milosierdziem Bozym Pozdrawiam Was. Jezus Chrystus ma trzeci promien dlaczego? Wiecej informacji jest na mojej stronie. Dziekuje bardzo.Data wpisu : 2001.06.21
Imię i nazwisko : Adam Sandauer
Adres e-mail : sppnn@sppnn.org.pl
Adres strony WWW : http://www.sppnn.org.pl/old/
Miejsce zamieszkania : Warszawa,
Komentarz : Trudno odpisywać na każdy idiotyzm. Tym bardziej gdy pojawia się on po raz kolejny. Odpowiedzi zamieszczać będziemy tylko raz, by nie powtarzać tego co znajduje się już w guestbooku. Wpisy powracające z "uporem maniaka" do tego na co wcześniej już odpowiadałem jak i wpisy zawierające wyzwiska czy obelgi będą kasowane.

Autor wypowiedzi zamieszczonej poniżej, podobnie jak to czynią prominenci środowiska lekarskiego twierdzi że środowisko nie jest odpowiedzialne za nieudaną reformę służby zdrowia a odpowiedzialność ponoszą wyłącznie wyborcy. Błędy lekarskie mają być oczywiście konsekwencją reformy.
Należy przypomnieć panu doktorowi, iż błędy popełniane były tak samo przed 1999 rokiem jak i później.
Koncepcja i realizacja reformy była dziełem prominentów Izb Lekarskich, o czym środowisko chce obecnie zapomnieć. Dziś lekarze odcinaj się od tego co zrobiono. Natomiast wcześniej Izby Lekarskie desygnowały prominentnych działaczy do tworzenia i realizacji tej reformy. W. Maksymowicz zanim został ministrem zdrowia, był redaktorem naczelnym Gazety Lekarskiej a min. Wutzow przewodniczącym Związku Zawodowego (chyba)Anestezjologów.

Odpowiedź na zarzut iż błędy są efektem reformy a za nią odpowiedzialność ponoszą wyborcy, znajduje się poniżej w moim wpisie z dn. 23.08.2000 r. Szkoda iż pan Jerzy Rutowski nie zadał sobie trudu przeczytania tego co napisano wcześniej.

Sama wypowiedź pana doktora, daje także świadectwo poziomu jej autora. Tylko z tej przyczyny nie zostanie ona usunięta.

Natomiast guestbook nie jest listą dyskusyjną. Pojawiające się zarzuty na które już wcześniej odpowiadałem będą kasowane.Data wpisu : 2001.06.12
Imię i nazwisko : Anna P.
Adres e-mail : anka441@wp.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Łódź, RP
Komentarz : Szanowny Panie Doktorze!
Czy Ministerstwo Zdrowia jest dobrym adresatem strajku ofiar lekarzy? Adresatem powinni być lekarze, zwierzchnicy tych lekarzy... Pańska inicjatywa stowarzyszenia pozwoli mi w kontakcie z lekarzem na większą swobodę i poczucie pewności, że w razie czego nie będę sama borykać się z nimi!Data wpisu : 2001.06.12
Imię i nazwisko : Piotr Mucha
Adres e-mail : abdank@interia.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Kraków, Polska
Komentarz : Jestem okaleczonym przez lekarza 18-sto latkiem.
Urodzilem się ze stopami końsko-szpotawymi.
W wyniku złego leczenia
(trzech niepotrzebnych operacji,które wykonywał chirurg "miękki" nie mający żadnego przygotowania ortopedycznego)zostałem pozbawiony 75% stawu skokowego w obu stopach.
W wyniku czego mam niewykształcone łydki.
Niedawno uzyskałem pełnioletność i zaręczam, że będę dochodził swoich praw !
Myślę, że Stowarzyszenie mi w tym pomoże.Data wpisu : 2001.06.08
Imię i nazwisko : Anna P.
Adres e-mail : anka441@wp.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Łódź, RP
Komentarz : Badania kontrolne/pracownicze, które wykonywałam wykazały, że należy zrobić dodatkowe badanie RTG. Ponieważ nie jest to w gestii badań pracowniczych, udałam się do lekarza w moim miejscu zamieszkania. Lekarz na wizycie tej stwierdził, że nie widzi potrzeby robienia dodatkowych badań (nawet nie spojrzał na zdjęcie rtg, które zrobiłam na bad. prac.). Obawiam się o swoje zdrowie i wskazanie lekarza, który opisał mi zdjęcie, że kwalifikuję się na dodatkowe badania wydaje mi się bardziej wiarygodne. Dodam jeszcze, że nigdy się nie pieściłam ze sobą i nie chodzę do lekarzy. Jestem jednak zaniepokojona ignorancją tego lekarza. Oczywiście, dzięki reformie mogę przepisać się do innej przychodni lub nawet zmienić kasę chorych, ale chcę dać temu lekarzowi nauczkę, złożyć na niego skargę, bo uważam, że jest to mój obowiązek. Nie chcę, żeby to samo przydażyło się np. starszej babci, która nie będzie mogła zareagować tak jak ja.Data wpisu : 2001.05.10
Imię i nazwisko : Wojciech Pakuła vel Rutka
Adres e-mail : pakulaw@friko6.onet.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Pruszków, Polska
Komentarz : Należy także walczyć z "cud lekarstwami" .Lekarstwami w rzeczywistości placebo ,które budząc nadzieje służą li tylko do wyciągania pieniędzy od zdesperowanych swoimi chorobami ludzi. O takim "cud lekarstwie" na swoim przykładzie napiszę w następnym liście. Proszę o krótką odpowiedź abym miał pewność, że kontakt z Wami został nawiązany. Z poważaniem Wojciech Pakuła
Data wpisu : 2001.03.27
Imię i nazwisko : Konrad Boczon
Adres e-mail : bazon@poczta.onet.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Rzeszow, Polska
Komentarz : Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.
"Ty na świnie nie narzekaj swoje wiem,...
Daj o siebie, wstawaj codzień póki świt, ulicami się nie szwendaj późną nocą.
Nie bierz nic co tam za darmo dają ci, ze szczerego serca nikt ci nic dziś nie da. Kiedy Bóg odbierze ci opiekę swą to ci wtedy żaden rektor nie pomoże..."
Data wpisu : 2001.03.24
Imię i nazwisko : Janina Kowalska
Adres e-mail : jkowal@geocities.com
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Warszawa, Polska
Komentarz : Własnym dzieciom życzy się dobrze, dlatego ja swoim życzę, aby nigdy nie wpadły na pomysł studiowania medycyny i stały się ofiarami tego zawodu tzn.- pogardy ze strony dużej części społeczeństwa, przymusu niewolniczej pracy za niegodziwe wyngrodzenie.
Wszystkim, którzy powołują się na przysięgę Hipokratesa, polecam lekturę jej W CAŁOŚCI - jest to umowa społeczna DWUSTRONNA.
Jeśli większość lekarzy w Polsce to zbrodniarze, może dla dobra narodu należy ten zawód ( proceder?) ustawowo zdelegalizować.
Zwolennicy "diety dra Kwaśniewskiego" powinni do końca pozostać konsekwentni w pozytywnej ocenie tego "wybitnego" sposobu leczenia i nie zgłaszać się po paru latach do tych znienawidzonych konowałów ( adeptów tradycyjnej medycyny)
w celu leczenia odległych, negatywnych skutków tej "terapii".
Wszystkim członkom i zwolennikom stowarzyszenia życzę tak lekkiej, spokojnej, nieobarczonej żadną odpowiedzialnością, za to cieszącej się powszechnym szacunkiem pracy, jaką mają polscy lekarze; a także podobnego dobrobytu.
Przypominam także, że nie lekarze stanowili większość wyborców, którzy zdecydowali o wyborze do Sejmu autorów (poprzednia kadencja) i realizatorów (obecna kadencja) ustawy o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym. Widocznie tego ludzie chcieli.Data wpisu : 2001.03.15
Imię i nazwisko : Mariusz Staszak
Adres e-mail : mariuszs@go2.pl
Adres strony WWW :
Miejsce zamieszkania : Bydgoszcz, Polska
Komentarz : Tak trzymać!
Szkoda tylko, że słuszne i - zaznaczam, wbrew opiniom świętoszkowatych postsierpiowców u koryta - moralnie właściwe inicjatywy szybko znikają. Trzymajcie się i nie dajcie się stłamsić.Data wpisu : 2001.03.14
Imię i nazwisko : LONGIN SIEMLAT
Adres e-mail : l.siemlat@energotech.com.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Bytom, Polska
Komentarz : Szanowni Państwo, chciałbym podzielić się swoimi refleksjami na "temat".Od stycznia 1998 roku do maja 2000 roku miałem okazję zobaczyć funkcjonowanie tzw. "służby zdrowia" w związku z chorobą mojej ukochanej córeczki Oli, która już niestety nie żyje. Walczyliśmy o zdrowie naszej córki ponad dwa lata, spotkaliśmy wielu wspaniałych, życzliwych i kompetentnych lekarzy, wiele im zawdzięczamy. Niestety spotkaliśmy też i takich którzy pozbawieni są wszelkich zasad moralnych a do tego są niedouczeni, fatalnie wykonują swoją pracę a przełożeni to tolerują.Wiele złego mówi się obecnie o zmianach w lecznictwie, złych reformach, braku pieniędzy. O wielu jednak sprawach decyduje człowiek, jego rzetelna praca, odpowiedzialność, profesjonalizm.Placówki służby zdrowia są źle zarządzane, tam każde pieniądze zostaną zmarnowane.Stosunki w relacjach przełożony-podwładny śmiało można nazwać jako feudalne. Mówią o tym sami lekarze. Dla mnie najbardziej smutnym jest jednak brak kompetencji i odpowiedzialności oraz bylejakość.Moim zdaniem lekarz musi odpowiadać za swoje działanie i jego skutki, tak jak każdy inny obywatel naszego kraju. Pozdrawiam, Longin.Data wpisu : 2001.03.12
Imię i nazwisko : Robert Opiłka
Adres e-mail : tzd@drosed.com.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Tomaszów Mazowiecki, Polska
Komentarz : Straciłem wielkiego kolegę i chciałbym pomóc. Stowarzyszenie musi być silne by walczyć w przyszłości ( siła to ludzie )..Data wpisu : 2001.03.09
Imię i nazwisko : Janusz Brokat
Adres e-mail : oops53@poczta.fm
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : ,
Komentarz : Wypierdalać! Naciągacze!Data wpisu : 2001.03.09
Imię i nazwisko : Marek Imerglueck
Adres e-mail : mecenas@angelfire.com
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : , Polska
Komentarz : Rysuje się tu przerażajacy obraz. Do lekarza nie można. Do szpitala nie można. To co zrobić jak człowiek zachoruje.A może by tak listę placówek gdzie można się leczyć opublikować. Pozdrowienia = czyli życzenia zdrowia łączę.Data wpisu : 2001.03.08
Imię i nazwisko : Stanisław Hudziec
Adres e-mail : stanpol@amica.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Żory, Polska
Komentarz :
Kto oglądał Fakty w TVN w dniu 6.03.2001r
o godz. 19,15 ten mógł na własne oczy się
przekonać jak traktuje się inwalidów.
Z całej listy, której opisywana były
błędy lekarskie tylko moja osoba została
publicznie znieważona, a cała lista
został z serwera zdjęta.
Przyczyną tego zjawiska było to, że
rozklejałem informacje o mającym się
odbyć demonstracji przed Sejmem
W dniu 14 .03.2001 o godz. 14,00.
Plakaty zostały natychmiast zrywane
i natychmiast znalazł się reporter
z TVN celem udzielenie pomocy dla inwalidów.
Jaka to była pomoc mógł się każdy przekonać
kto oglądał Fakty TVN tego dnia.


Data wpisu : 2001.03.08
Imię i nazwisko : Tadeusz Szkaradek
Adres e-mail : querido@wp.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Leszczyny, Poland
Komentarz : Biedak z nędzy a bogaty z pieniędzy produkują cnoty.

Zrobię co się da by poprzeć Waszą słuszną sprawę. Na pewno trzeba stanąć na głowie by nie znaleźć się w szpitalu jako pacjent, podobnie zresztą jak należy unikać wycieczki do Chin ludowych. Czy to można nazwać profilaktyką? Prawdą jest że w Chinach można spotkać wielu wspaniałych ludzi. Problem jest tylko z tymi nietykalnymi, wspaniałymi, wszystkowiedzącymi, wysoko noszącymi głowy, którym wszyscy nisko się kłaniać muszą, boć oni poza prawem, oni prawo stanowią oni je czynią każdym swoim spojrzeniem, dla naszego dobra, zdrowia itd. Nie tak spojrzeniem obrócisz, nie pokorną myślą drgniesz jużeś stracony, bracie, juz po tobie. Więc ja błagam Cię szlachetny A.S. jeśli Ty masz siły by dawać dzień w dzień odpór tej szarej magmie co nas ze wschodu zalewa nie poddawaj się. Chociaż myślami zawsze będziemy razem.
Invalid
PS.
Sam tez chodzę wyprostowany i lubię wschodni wiatr no i nie wiem skąd taka fraza mnie ogarnęła.Data wpisu : 2001.03.07
Imię i nazwisko : Krzysztof Michalak
Adres e-mail : zwierzak3@wp.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Człuchów, Polska
Komentarz : Bardzo dobrze!!! Niedbałości i arogancji lekarzy - NIE!!!Data wpisu : 2001.03.07
Imię i nazwisko : Anna Sołtysik
Adres e-mail : Anakonda.fm@interia.pl
Adres strony WWW : http://brak/
Miejsce zamieszkania : Dąbrowa Górnicza, Polska
Komentarz : Jesteście bardzo potrzebni.Lekarze nie mogą traktować ludzi jak króliki doświadczalne.Data wpisu : 2001.03.06
Imię i nazwisko : Krzysztof Nytko
Adres e-mail : areo@bk.onet.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Białystok, Polska
Komentarz : Jesteście bardzo potrzebni zarówno żywym jak i rodzinom co co opłakują tych co odeszli w wyniku niedbalstwa, arogancji i błądów służb medycznych.

Data wpisu : 2001.02.28
Imię i nazwisko : Tom
Adres e-mail : ffgriever@poczta.onet.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Jelenia Góra, Polska
Komentarz : Jedno co moge powiedziec to to, ze popieram wasza dzialalnosc. 14 stycznia 2001 roku w skutek razacych zaniedban lekarskich (taki zarzut sformulowala prokuratura - ja bym to raczej nazwal totalna glupotai brak szacunku dla zycia ludzkiego) zmarla najblizsza mi osoba - moja matka... Do szpitala zaprowadzilem ja praktycznie zdrowa... Po 16 dnaich pobytu w szpitalu zmarla. Miala 36 lat. Nie spoczne dopuki nie uda mi sie tych lekarzy usadzic...Data wpisu : 2001.02.25
Imię i nazwisko : Agnieszka Wojciechowska
Adres e-mail : wojciechmar@kki.net.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Barlinek, Polska
Komentarz : Bardzo dobrze że istniej takie stowarzyszenie.Mam jednak wiele wątpliwości, czy w naszych polskich warunkach wszczynanie procesów ma sens.Zwłaszcza że prawo stawia pokrzywdzonym pacjętom przeszkody trudne do pokonania.Data wpisu : 2001.02.01
Imię i nazwisko : Krzysztof Polmanski
Adres e-mail : mattia@poczta.onet.pl
Adres strony WWW : brak danych
Miejsce zamieszkania : Swidnica, Polska
Komentarz : Chciałbym nawiązać kontakt z osobą po operacji bypasów z powikłaniami. Z góry dziekuję.