INFORMACJE O STOWARZYSZENIUW sierpniu 98 r. grupa osób skupionych wokół dr Adama Sandauera, rozpoczela dzialania ktore doprowadziły do powstania Stowarzyszenia Pacjentow Primum Non Nocere. Stowarzyszenie zarejestrowane zostało w grudniu 98 roku początkowo pod nazwą Stowarzyszenie Obrony Pacjentow. Numer wpisu do rejestru sadowego- RST 3594
Wobec zbieżnosci z nazwą lekarskiej organizacji Stowarzyszenie Obrony Praw Pacjenta, z siedzibą w Tarnowie, podjęto w marcu 1999 r. uchwałę o zmianie nazwy na Stowarzyszenie Pacjentów Primum Non Nocere.
Prezesem Stowarzyszenia w obecnej kadencji władz jest dr Adam Sandauer, zaś wiceprezesami są panowie Zbigniew Dudko i Witold Szmigielski
Siedziba władz centeralnych mieści się w Warszawie.
W przeszłości powstawały oddziały terenowe w:
Białymstoku, Gdańsku, Łodzi, Krotoszynie, Olsztynie, Poznaniu, Starachowicach, Warszawie, Wrześni i w Złotowie.

Obecnie działają tylko oddziały terenowe w Białymstoku w Łodzi i w Warszawie.

Podstawowym celem działan jest wywieranie presji na władze państwa dla zmiany prawa medycznego, pomoc ofiarom błędow lekarskich i zapobieganie ukrywaniu ich, kosztem zdrowia czy życia ofiar.
Złożenie przez Stowarzyszenie wniosku o podjecie działań mogących doprowadzić do delegalizacji Związku Zawodowego Anestezjologów, spowodowało zakonczenie strajku anestezjologów. W efekcie wystąpień skierowanych do Prokuratury prowadzone są dochodzenia o popełnienie błędów lekarskich.
Stowarzyszenie nie jest dotowane z budżetu panstwa czy gmin. Dzialalność prowadzi wyłacznie w oparciu o prace społeczną, utrzymując sie ze składek członków i sporadycznych niewielkich darowizn.


Wszystkich tych ktorzy chcą wspomóc naszą działalność, informujemy iż mamy konto w VI oddziale PKO BP w Warszawie. Numer konta 83 1020 1068 0000 1102 0000 3186.
Wdzięczni będziemy za nawet najdrobniejszą darowiznę.
Wszystkich chcących uczestniczyć bezpośrednio w naszych działaniach prosimy o kontakt, z oddziałami terenowymi. Ze względu na brak środków na czynsz, Zarząd Generalny w Warszawie utracił lokal przy ul ul.29 Listopada 10a m.8, gdzie przez wiele lat mieściłą się siedziba Stowarzyszenia.

>

Statut Stowarzyszenia

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
WERSJA ANGIELSKA / ENGLISH VERSION
uwagi