Stowarzyszenie Pacjentów

00 465 Warszawa
Primum Non Nocere
http//:www.sppnn.org.pl

ul. 29 Listopada 10a / 8
tel. 0601546347

e mail: sppnn@sppnn.org.pl


Warszaw 4.11.01

Prokuratura Rejonowa
W-wa Mokotów

Nasze stowarzyszenie posiada stronę internetowa o adresie www.sppnn.org.pl. Umieszczona jest na niej link do tzw Księgę Gości dla wyrażania opinii przez internautów. Jest to forum publicznych wypowiedzi. Znajduje się pod adresem: (tu w oryginale pisma znajduje się adres guestbooka)

Dn. 28.10.01 w księdze pojawił się szereg antysemickich wielokrotnie powtarzanych wpisów o treści : "sandauer ty zydowska podla hieno mam nadzieje ze niedlugo cie robaki zjedza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

Tego typu ubliżanie wyczerpując znamiona czynu zakazanego, jest karalnego zgodnie z art. 257 KK.

Ponieważ wpisy te zobaczyłem będąc w domu na Mokotowie, a nie jestem w stanie samodzielnie ustalić gdzie autor tego wpisu korzysta z komputera, zwracam się do Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów z doniesieniem o popełnieniu przestępstwa. Wpisów tych do teraz nie wykasowałem i są widoczne pod adresem w oryginale pisma w tym miejscu znajduje się adres guestbooka ) ponieważ jak sądzę stanowić będą one dowód popełnienia przestępstwa.

Księga jest prowadzona jako darmowa usługa przez firmę Web Tools (adres internetowy www.webtools.pl). Jestem przekonany że administrator serwera tej firmy bez trudu ustali tzw. adres IP komputera z którego dokonano wpisu. NASK czy TPSA na podstawie tego adresu IP powinny być w stanie ustalić właściciela komputera.

Ci Polacy pochodzenia żydowskiego, jak moi rodzice, którym udało się przeżyć drugą wojnę światową, zawdzięczają to pomocy Polaków.

Byli także niestety inni, których kolaboranci wydali Gestapo. Państwo polskie jak mogło walczyło z tymi bandytami.. Rząd Londyński nakazywał za to wydawać wyroki śmierci. Wykonywało je AK.

Dziś próbuje się rozmyć odpowiedzialność za zbrodnie II wojny światowej, by za zagładę Żydów stali się także odpowiedzialni Polacy. Wszelkie objawy dzisiejszego antysemityzmu znakomicie służą jako argument ku temu. Działalność nielicznych, fałszuje historię i obciąża w oczach świata cały naród.

Zwracam się do Prokuratury Rejonowej Warszaw Mokotów o podjęcie działań przewidzianych przez KPK.

 

  dr Adam Sandauer
  prezes Stowarzyszenia

 

Pismo niniejsze przesyłam faxem, oryginał za kilka dni powinien dotrzeć pocztą.