Warszawa 20.września 1999 rokPani Franciszka Cegielska
Minister Zdrowia i Opieki Społecznej


Współpraca i likwidacja wszelkich konfliktów pomiędzy naszym stowarzyszeniem a Ministerstwem Zdrowia i Opieki Społecznej, stała się możliwa po objęciu przez Panią, kierownictwa Resortu. Ogromny wkład wniósł minister Andrzej Ryś.
W efekcie szukania konstruktywnych rozwiązań, powołano Rzeczników Pacjenta. Ustalono iż będą oni współpracować między innymi z nasza organizacją.
Są jednak osoby które wolą budować swą pozycję generując konflikty niż za pomocą uczciwej pracy. Pani A. Ostrowska, nie zaprzestała intryg.
Dn. 16. 09. 99 odbyła się w Ministerstwie konferencja prasowa, mająca na celu publiczną prezentację powołanych Rzeczników. A. Ostrowska która prowadziła szkolenia Rzeczników, przekazała dziennikarzom informację iż nie będą oni współpracować z naszym stowarzyszeniem. Jej słowa potwierdzone zostały przez min. A. Knysok. Uzasadniano to, twierdząc iż nasze stowarzyszenie nie jest zarejestrowane.
Stowarzyszenie zarejestrowane zostało 9.12.1998 roku. Kopie odpowiednich dokumentów, wraz z pismem skierowanym w tej sprawie do pani minister A. Knysok, przesyłam w załączeniu.
Wierzę iż A.Ostrowska, dążąc do wywołania konfliktu, przekazała fałszywe informacje, Pełnomocnikowi Rządu ds. Ubezpieczeń Zdrowotnych. Minister Knysok powtórzyła je bez weryfikacji.
Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie tej przykrej sprawy. Wobec wypowiedzi, które padły na konferencji prasowej dn. 16.09.99 r, wdzięczni będziemy za informacje czy Rzecznicy Pacjenta, będą współpracować z naszą organizacją i czy A. Ostrowska miała pełnomocnictwa by zmieniać uzgodnienia podpisane przez ministra Andrzeja Rysia.
Wiem iż rozpoczęta współpraca z Ministerstwem Zdrowia i Opieki Społecznej mioże być poddawana jeszcze wielokrotnie próbie prowokacji czy intryg. Ze swej stron deklaruję w imieniu stowarzyszenia i własnym, wolę konstruktywnych działań i dużą ostrożność by uniknąć wszelkich przyszłych prowokacji.


w załączeniu:
kopia listu stowarzyszenia z dn. 20.09.99 r, wraz z załącznikami, skierowanego do pani minister Anny KnysokPOWRÓT DO PISM

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ