[Nospam-PL.NET] [Nospam-PL.NET]

Dostałeś spam z nospam-pl.net?

Got spam from nospam-pl.net?


Twój IP:
80.54.228.251


Linux News: Najnowsze informacje o systemie Linux
"Under no circumstances will I ever purchase anything offered to me as the result of an unsolicited e-mail message. Nor will I forward chain letters, petitions, mass mailings, or virus warnings to large numbers of others. This is my contribution to the survival of the online community."

Roger Ebert, The Boulder Pledge, 1996

-

Niedziela, 11.I.2004

wersja do druku [print]

[9.I.2004] Prowiderzy instalują oprogramowanie "antyszpiegowskie"

Firewall, filtry pocztowe, skanery antywirusowe, oprogramowanie do blokowanie wyskakujących reklam, często też programy chroniące najmłodszych przed niepożądanymi treściami - to juz niemal standard usług, szczególnie u największych amerykańskich operatorów Internetu. Teraz dochodzi jeszcze jedno - AOL i MSN planują dodanie do swojej oferty oprogramowana do wykrywania "spyware"[en] - programów szpiegujących użytkownika. National Cyber Security Alliance[en] stwierdza, że aż ponad 90% użytkowników szerokopasmowego dostępu do Internetu ma w swoich komputerach zainstalowane programy które ich szpiegują, większość zainstalowana przez samego użytkownika z programami typu P2P. Przeprowadzone przez NCSA badanie wykazało, że ponad 94% nie zdawało sobie z tego sprawy. Spam jest wprawdzie dużym i wyraźnym problemem, ale programy szpiegujące i przypadki kradzieży tożsamości są problemem jeszcze poważniejszym - mówi rzecznik prasowy AOL, Andrew Weinstein
Więcej » (www.internetnews.com[en])

[9.I.2004] Prawa antyspamowe nieskuteczne

Brytyjscy eksperci ostrzegają, że ostatnio wprowadzone w USA i w UK przepisy antyspamowe są nieskuteczne. Wręcz - zachęcają do wysyłania jeszcze większych ilości spamu. Postini[en], producent jednych z najlepszych filtrów antyspamowych, uważa, że do lata 2004 odsetek spamu w poczcie elektronicznej osiągnie 70%.
Więcej » (www.vnunet.com[en])

[9.I.2004] Amerykański spam wciąż łamie prawo

Badanie przeprowadzone przez MX Logic[en], dostawcę filtrów poczty elektronicznej, wykazało, że niemal 100% spamu nie spełnia nawet wymagań CAN-SPAM Act[nospam-pl.net].
Więcej » (www.tmcnet.com[en])

[9.I.2004] 2004 Spam Conference

Dnia 16.I.2004 w Cambridge, Massachusetts, odbędzie się juz druga juz konferencja na temat spamu. Zeszłoroczna konferencja[en] cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, o wiele większym niz organizatorzy się spodziewali.
Więcej » (spamconference.org[en])

[7.I.2004] Ministerstwo sprawdza siebie...

Australijskie Ministerstwo Łączności, do którego zadań od XII.2003 należy między innymi walka ze spamem, rozpoczęło wewnętrzne śledztwo w związku z rozsyłaniem spamu przez swoich własnych pracowników. Śledztwo zostało wszczęte po wpłynięciu od pracowników ministerstwa skarg na spam zawierający treści rasistowskie i pornograficzne, wysłany przez przełożonego. Komisja powołana do zbadania sprawy przechwyciła 78 inkryminowanych przesyłek.
Więcej » (www.theage.com.au[en])

[7.I.2004] Polski spam w liczbach

Onet.pl udostępnił statystyki uruchomionej w XI.2003 usługi OnetAntyspam[pl]. Ze statystyk wynikać może, że aż 51% listów w polskim Internecie to spam (choć statystyki tak naprawdę dotyczą tylko klientów Onet.pl, których konta, ze względu na duży odsetek tych darmowych, mogą być zaspamowane bardziej niż konta operatorów oferujących wyłacznie usługi płatne). Następne 19% to wirusy, a tylko 30% to "normalna" poczta. OnetAntyspam zatrzymuje ponad 15 mln sztuk spamu miesięcznie, działając ze skutecznością około 97%. W miarę uczenia sie "inteligentnego" systemu, działajacego w oparciu o analizę statystyczną Bayesa[en], skuteczność ochrony będzie wzrastać.
Więcej » (antyspam.onet.pl[pl])

[7.I.2004] O spamie w NetWorld

W styczniowym wydaniu magazynu NetWorld[pl] 2 obszerne artykuły Józefa Muszyńskiego na temat spamu: Pokonać SPAM[pl] i Spam pod kontrolą[pl]. Artykuły dostępne w wydaniu papierowym, lub online tylko za opłatą.

[6.I.2004] Gdy oferent uderza znienacka

W dzisiejszym numerze magazynu Dobra Firma, wkładce Rzeczypospolitej, artykuł na temat spamu (e-mailowego, faxowego, sms-owego), w którym Paweł Wrześniewski obszernie rozważa prawne aspekty zjawiska, nie tylko od strony samego faktu przesyłania, ale również zawartych w nim treści: ofert, danych, żądań.
Więcej » (www.rzeczpospolita.pl[pl])

[4.I.2004] Polski spamer wygraża...

Notoryczny spamer[pl]rozsyłający reklamy i prośby o popracie Stowarzyszenia Pacjentów Primum Non Nocere założył stronę z pogróżkami[pl] pod adresem administratorów blokujących jego przesyłki, zamieścił tam także kopie swoich skarg do prokuratury[pl] i do Marszałka Sejmu[pl]. Dla wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości: SPPNN łamie ustawe na którą się powołuje, począwszy od prowadzenia kampanii jeszcze przed rejestracją Komitetu a skończywszy na prowadzeniu jej niezgodnie z zapisamu ustawy z dnia 24.VI.1999 o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli, Dz.U. z 1999 r. Nr 62, poz. 688. Dozwolony sposób zbierania podpisów pod ustawą został określony w Art. 9. i ustawa ta nie zezwala na prowadzenie działalności poza miejscem zbierania podpisów z wykorzystaniem cudzej własności, bez zgody jej właściciela - to jest z wykorzystaniem cudzych serwerów, łącz i adresów e-mailowych. Aktualne działania Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej przypominają pozywanie człowieka, który nie zgodził się na przylepienie plakatu na swoim płocie. Wątpliwości budzi też wszczynanie postępowania w tych okolicznościach i publikowanie danych osobowych osób które nie zgodziły się na udostępnienie swoich zasobów dla potrzeb kampanii promocyjnej.
Komentarz 1 » (pl.news.mordplik@google[pl])
Komentarz 2 » (pl.news.mordplik@google[pl])
Komentarz 3 » (pl.news.mordplik@google[pl])

[3.I.2004] Czy oferta jest umową

W dzisiejszej Rzeczypospolitej[pl] pierwszy artykuł na temat przesyłanych pocztą tradycyjną i elektroniczna listów, będących (tylko wg. ich nadawców) umowami sprzedaży, na podstawie których domagają się od odbiorcy zapłaty. (...) Najczęściej niechciana korespondencja wędruje do kosza na śmieci, a jej odbiorca zapomina o sprawie, aż po pewnym czasie w skrzynce pocztowej zaczynają się pojawiać "powtórne wezwania do zapłaty", "monity" i inne pisma informujące o tym, że jeśli pieniądze nie pojawią się na koncie nadawcy, sprawa "zostanie skierowana na drogę sądową". Kolejne materiały na ten temat - we wtorkowej Dobrej Firmie[pl].
Więcej » (www.rzeczpospolita.pl[pl])

[3.I.2004] Radość spamera

Jeden z największych na świecie spamerów, Alan Ralsky, przez ostatnich kilka tygodni nie wysłał spamu (tak sam twierdzi, choć niektórzy uważają, że otrzymali[en] od niego spam). Dostosowywał swoje komputery do wymogów ustawy CAN-SPAm Act. Nie ma zamiaru - jak mówi - łamać tej ustawy ze względu na odstraszające kary, będzie więc dalej wysyłał spam, ale zgodny z ustawą. Nowe mailingi rozpoczyna w I.2004. A ja się zupełnie poważnie zastanawiam nad odcięciem (z pomocą us.countries.nerd.dk) całej komunikacji z USA z wyjatkiem whitelistowanych adresów. Stany Zjednoczone juz teraz produkuja prawie 60% całego światowego spamu, po wejściu w życie tej ustawy będzie zapewne jeszcze gorzej.
Więcej » (news.com.com[en])

[2.I.2004] 500 miliardów spamów

Firma AOL poinformowała, ze podczas roku 2003 filry blokujące spam zatrzymały prawie 500 mld. sztuk spamu przysyłanego na konta jej klientów, to jest średnio 40 przesyłek dziennie na jedno konto. Inaczej mówiąc - codziennie blokowanych jest od 75 do 80% wszystkich przychodzących listów. Firma podała też najczęściej spotykane tematy spamów.
Więcej » (news.bbc.co.uk[en])

[2.I.2004] Godzina straty dziennie

W badaniu wykonanym przez Uniwersytet Nottingham wśród pracowników brytyjskich firm, 1/3 respondentów twierdzi, że pozbycie się spamu zajmuje im około 60 minut każdego dnia.
Więcej » (www.irishexaminer.com[en])

[1.I.2004] Uwaga na spam z USA

Dziś wchodzi w życie CAN-SPAM Act[nospam-pl.net], amerykańska ustawa uprawiniająca wszystkie amerykańskie firmy do wysyłania spamu pod warunkiem spełnienia pewnych zasad.
Więcej » (www.spamhaus.org[en])

[1.I.2004] Spamhaus uruchamia nowy RBL

Brytyjska organizacja Spamhaus[en], założona i kierowana przez Steve'a Linforda, której RBL SBL do grudnia 2003 chronił przed spamem ponad 200 milionów użytkowników poczty elektronicznej na świecie, poinformowała o uruchomieniu drugiego RBL-a. Usługa o nazwie XBL będzie udostępniała adresy IP komputerów oferujących OpenProxy, zarażonych wirusami, oraz w inny sposób nadużywanych przez spamerów.
Więcej » (www.spamhaus.org[en])


Więcej aktualności... »»

                                                                                                                                                                                     

Data ostatniej modyfikacji: 09.I.2004

wersja do druku [print]

-
[PolSpam]
[MarcinF]
[LinuxIndex]
[Spam.Abuse.NET]
[n.a.n-a.e.]
[UXN Combat]
[ORDB]
[EuroCAUCE]
[SPEWS.ORG]
[SpamCop]
[Spamhaus BL]
[Spamhaus XBL]
[net.demon]
[Spam Links]
[SpamCon]
[RSL]
[DSBL]
[WPoison]
[Samspade.org]
[SpamPal]
[MailWasher]
[Spamikaze]
[SpamGourmet]
[Stop.Spamming.Us]
[CAS]
[benzedrine.cx]
[EmailSherpa]Reuters
Out-Law.com
Slashdot .
NewsForge
The Register
Wired News
CNET News.com
Internet Week
the Inquirer
Europa - Information society
News FindLaw ..
NewsNow .
News - Google .


VaGla.pl
7thGuard
IDG.pl .
PCWorld.com ..
Dziennik PAP ..
IPsec.pl
CERT.pl


OpenRBL
WhoisProxy


MKS_vir
Symantec S.R.
SecurityFocus
Brightmail
MessageLabs

[Lynx Friendly] [AnyBrowser] [Valid CSS!] [Valid HTML 4.0!] [Powered by PHP] [Vim The Editor]
X X

Copyright by Łukasz Kozicki © 2002-2003
JID:br0da@chrome.pl

102