Re: Odszkodowanie cd nie ma odpowiedzi o gronkowca

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów

Moderator: KancelariaBFP

KancelariaBFP
Posty: 179
Rejestracja: 6 lut 2012, o 14:35

Re: Odszkodowanie cd nie ma odpowiedzi o gronkowca

Post autor: KancelariaBFP » 2 cze 2013, o 13:29

Szanowny Panie,

sprawy zakażeń są obecnie jednymi z najtrudniejszych do wygrania przez pacjentów. Możemy mówić o dwóch aspektach ewentualnej odpowiedzialności szpitala:

1) Odpowiedzialność za spowodowanie zakażenia ? wówczas pacjent musi udowodnić nie tylko, że ?wszedł do szpitala? niezakażony, a ?wyszedł z zakażeniem?, bo niestety pewien odsetek zakażeń szpitalnych zdarza się na całym świecie i generalnie nie jest to traktowane jako wina szpitala nawet, gdy złamanie było zamknięte. O winie i odpowiedzialności szpitala za spowodowanie zakażenia można więc mówić jedynie wówczas, gdy udowodnimy, że do zakażenia doszło na skutek nieprzestrzegania zasad aseptyki i antyseptyki ? a dowodów musi dostarczyć w sadzie pacjent. Szpital pokaże, że ma procedury, świadkowie ? pielęgniarki i lekarze będą zeznawać, że restrykcyjnie przestrzega się w u nich wszelkich zasad zapobiegania zakażeniem itd.

2) Odpowiedzialność za złe leczenie zakażenia: brak profilaktyki operacyjnej, błędne decyzje, opóźniona diagnostyka, leczenie zakażenia empirycznie (bez pobrania materiału na posiew i bez antybiogramu) - ale to również musi udowodnić pacjent.

Bez szczegółowej analizy pełnej dokumentacji medycznej nie da się zatem ocenić, czy w Pana przypadku można mówić o szansach na wygraną ze szpitalem. Bliższe informacje o tego typu sprawach znajdzie Pan również tutaj:
http://bf.com.pl/odszkodowania/odszkodowania-zakazenia-szpitalne,
a o bieżących sprawach i ich przebiegu - także na profilu kancelarii na facebooku
https://www.facebook.com/zakladka.bistro?fref=ts#!/pages/Kancelaria-Prawna-Budzowska-Fiutowski-i-Partnerzy-Radcowie-Prawni/107253745960395 .

Z poważaniem,
Jolanta Budzowska, radca prawny

ODPOWIEDZ