Artykuły

13.05.2010 Zdrowie prawem nie towarem

Trwa systematyczne ograniczanie powszechnej, darmowej opieki medycznej. Ludzie muszą coraz dłużej czekać na wizytę u specjalisty, badania, zabiegi operacyjne. Masowo powstają prywatne szpitale i gabinety lekarskie. Wielu z pracowników ochrony zdrowia kiepsko zarabia na jednym etacie. Niektórzy pracują na kilku etatach. W Polsce, jak i w innych państwach, jest ok. 30 lekarzy na 10 000 obywateli. W innych krajach, pracują oni zazwyczaj na jednym etacie i to wystarcza by zapewnić społeczeństwom właściwą opiekę medyczną,a lekarzom utrzymanie. Tak też powinno być i u nas.

więcej

08.01.2010 Skandal z chemioterapią, a monopol ubezpieczeniowy

Problemy chorych spowodowane na początku 2010 roku zarządzeniem prezesa NFZ utrudniającym czy ograniczającym pacjentom onkologicznym dostęp do leczenia tzw. chemioterapią niestandardową, zakończyły się.

Gdyby NFZ nie był monopolistą, gdyby funkcjonowali inni konkurujący ubezpieczyciele ( tak publiczni jak i prywatni ), fundusz popełniający taki błąd byłby karany nie przez Premiera, lecz przede wszystkim przez samych ubezpieczonych. W trosce o własne bezpieczeństwo, ludzie by uniknąć podobnych tragedii w przyszłości, szybko zrezygnowaliby z tego ubezpieczyciela i przenieśli się do konkurencji.

więcej

31.01.2009 Rezygnacja dr A.Sandauera z kierowania Stowarzyszeniem

Dn. 9 grudnia 2008 r. minęło 10 lat od zarejestrowania, Stowarzyszenia Primum Non Nocere.

Obecnie jestem o 10 lat starszy i mam mniej sił. Okres tych ostatnich 10 lat nie były dla mnie łatwym czasem. Często bez żadnych środków, często finansując wydatki z własnych oszczędności, nie tylko kierowałem organizacją, lecz także wykonywałem sam, znaczną część koniecznych prac. Nie mam sił i nie da się wymagać abym na zawsze kierował organizacją. Pora by ktoś młodszy przejął te obowiązki.

więcej

29.09.2007 Ewakuacje szpitali i brak działań władz

Wyrażamy oburzenie z powodu braku działań władz, wobec trwającej od kilku miesięcy sytuacji w systemie ochrony zdrowia. Postulaty Związku Zawodowego Lekarzy, min. 5 tys. pensji dla każdego lekarza, jeszcze przed zrobieniem specjalizacji, są nie do przyjęcia. Żaden zawód nie ma takich gwarancji. Wygląda na to że postulaty te mają na celu przedłużanie i zaognianie konfliktu.

Pragnę publicznie przypomnieć Panu Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu sytuację z roku 1981. Wtedy to amerykański Związek Zawodowy Kontrolerów Ruch Lotniczego, domagając się podwyżek zagroził dezorganizacją transportu lotniczego w USA.
Ronald Reagan nie zawahał się wtedy zdelegalizować działania Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego.

więcej

20.05.2006 Środki na leczenie giną w bałaganie i w korupcji.

Pytam publicznie, o cele i przyczyny dla których ministerstwo zdrowia nie prostuje że :
na leczenie wydajemy już ok 7 % PKB a nie 3,8 % PKB jak próbuje się nam wmawiać.

więcej
Subskrybuj nas
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności

Bank i Numer Konta:

98 2030 0045 1110 0000 0390 6180
BGZ Oddział w Białymstoku

 

Wpłaty i pomoc od organizacji i ludzi dobrej woli wymienione są w dziale "podziękowania". jednakże prawie całą
działalność finansujemy z datków i składek tych, którzy sami potrzebują pomocy. jest to kropla w morzu potrzeb.
Jeśli możecie państwo nas wesprzeć, prosimy o choćby najdrobniejszą wpłatę na działalność stowarzyszenia.

© 2017 SPPNN