Ludzie

Adam Sandauer, założyciel i pierwszy przewodniczacy Stowarzyszenia Primum Non Nocere

Adam Sandauer. Urodzony w 1950 r. Doktor fizyki, społecznik, syn znanego pisarza Artura Sandauera i malarki Erny Rosenstein. Założyciel i pierwszy przewodniczący ( 1998 r. - 2009 r. ), obecnie honorowy przewodniczący Stowarzyszenia  Primum Non Nocere, organizacji dążącej do zmiany prawa, by udzielano pomocy ofiarom błędów medycznych. W czasach PRL związany z opozycją demokratyczną. Sam jest poszkodowanym przez błąd lekarski i z tego powodu przeszedł szereg operacji naprawczych i od lat jest rencistą. Więcej...

Zmarł 15 marca 2023 roku

 

Zbigniew Dudko, Przewodniczacy Stowarzyszenia Primum Non Nocere

Zbigniew Dudko. Urodzony w 1972 roku na Podlasiu, zawód wyuczony - technik ekonomista, wieloletnie doswiadczenie w administracji, administrator sieci Novell, pracownik umysłowy od 1999 roku Przewodniczący Podlaskiego Oddziału Stowarzyszenia Pacjentów Primum Non Nocere, od 2004 roku wice prezes, a od stycznia 2011 r. przewodniczący Stowarzyszenia Primum Non Nocere. 

Waldemar Potarzycki, przwewodniczący sądu koleżeńskiego Stowarzyszenia

Waldemar Potarzycki. Urodzony w 1956 roku w Krotoszynie, wykształcenie zawodowe. Od 2002 roku do 2017 r.  Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia.

Zmarł dn. 29 października 2017 r.

Leszek Żukowski. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Polsko-Amerykańskiej Szkoły Biznesu. Pracę zawodową rozpoczął w 1987 roku w dysydenckim sektorze remontowych spółdzielni w Trójmieście. W latach 90-tych ubiegłego wieku konsultant i współautor wielu projektów biznesowych i społecznych. Zajmuje się finansami, rachunkowością i doradztwem gospodarczym. W 2002 roku orzeczenie o niepełnosprawności. Przewodniczący Oddziału Terenowego we Wrocławiu. 

 

 

Subskrybuj nas
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności

Bank i Numer Konta:

98 2030 0045 1110 0000 0390 6180
BGŻ Oddział w Białymstoku

 

Wpłaty i pomoc od organizacji i ludzi dobrej woli wymienione są w dziale "podziękowania". jednakże prawie całą
działalność finansujemy z datków i składek tych, którzy sami potrzebują pomocy. jest to kropla w morzu potrzeb.
Jeśli możecie państwo nas wesprzeć, prosimy o choćby najdrobniejszą wpłatę na działalność stowarzyszenia.

© 2017 SPPNN