Wydarzenia i informacje

dla poszukujących publikacji ze starej strony internetowej,
lub poprawiających nie działające linki: 

Została przebudowana strona internetowa Stowarzyszenia Primum Non Nocere.  Archiwalne pliki znalazły się w folderze www.sppnn.org.pl/old  Aby stare linki umieszczone na innych stronach internetowych, nadal funkcjonowały, uruchomiliśmy przekierowania gdzie tylko dostrzegliśmy nie dzialajacy link. Czasem jednak nalezy samodzielnie zmienić adresowanie, dodając do ścieżki dostępu nazwę katalogu old. Np. nie działający już link: www.sppnn.org.pl/ksiazka/w1.htm  ma obecnie adres: www.sppnn.org.pl/old/ksiazka/w1.htm  ( tu funkcjonuje przekieroeanie )

 

 

 

30.04.2024 Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Z incjatywy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w dniu 30.04.2024 roku doszło do spotkania z Wiceminisrem Zdrowia Panem Markiem Kos. Tematem spotkania było przekazanie postulatów Stowarzyszenia, a także omówienie problematyki zagadnień błędów medycznych, dostępności do wizyt u specjalistów, czasu oczekiwania na wizyty, a także sytuacji pacjenta w systemie ochrony zdrowia.

Dziękuję za merytoryczne spotkanie Panu Ministrowi, oraz chęć dalszej współpracy ze Stowarzyszeniem Pacjentów. Liczę że sytuacja ochrony zdrowia dla pacjentów będzie lepsza niż dotychczas.

Zbigniew Dudko

Prezes

Spotkanie z Wiceministrem Zdrowia Prezesa Stowarzyszenia

Komentarze (0) więcej

14.03.2024 I rocznica śmierci

PAMIĘTAMY - WSPOMINAMY - PRZYPOMINAMY

15 marca pierwsza rocznica śmierci

założyciela Stowarzyszenia

ś. p. Adama Sandauera

www.adam.sandauer.pl

 

 

 

 

Komentarze (0) więcej

22.02.2024 Konferencja

W dniu 21 lutym 2024 roku przedstawiciele Stowarzyszenia wzięli udział w konferencji której tematem było przedstawienie  "WYTYCZNE PRAKTYCZNYCH ZALECEŃ POLSKIEGO TOWARZYSTWA DIABETOLOGICZNEGO 2024". Dziękujemy organizatorom za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu.

więcej

11.02.2024 Dzień Chorego 2024r.

Z okazji Światowego Dnia Chorego 11 lutego 2024 roku Stowarzyszenie Pacjentów PRIMUM NON NOCERE przypomina, że sprawowanie władzy powinno pochodzić z wyboru obywateli dla obywatela.

Politycy reprezentujący dzisiaj Rząd przed wyborami 15 października deklarowali ułatwienie dostępu do lekarzy specjalistów, skrócenie kolejek do diagnostyki i rehabilitacji.

A to są przecież wraz z :

  • * działaniami systemowymi zapobiegającymi błędom lekarskim i wypadkom medycznym,
  • * niesienie pomocy poszkodowanym przez błędy medyczne,
  • * ubezpieczeniem od złych skutków leczenia bez konieczności dowodzenia winy,

sztandarowe postulaty Stowarzyszenia Pacjentów Primum Non Nocere od 1998 roku.

Pierwsze propozycje zaprezentowane przez Ministerstwo Zdrowia dotyczą prostego systemu rezerwacji wizyt, poprawy dostępności do świadczeń rehabilitacyjnych, aby skrócić kolejki.

I ta informacja cieszy, bo rozbudza nadzieję w poprawie sytuacji pacjenta. Chodź nie możemy dopuścić do sytuacji, aby za jakiś czas powiedzieć, że znowu z nich niewiele zostało, zatem oczekujemy spełnienia deklaracji poprawy i dostępności do powszechnych świadczeń medycznych.

Zarząd Stowarzyszenia

 

więcej

10.02.2024 Konferencja

W dniu 10 lutego 2024 roku przedstawiciele Stowarzyszenia brali udział w konferencji "SOBOTA KARDIOMETABOLICZNA - JEDEN CHORY WIELE PROBLEMÓW". Dziękujemy organizatorom za możliwość uczestnictwa w wydarzeniu.

więcej

06.02.2024 Minister Sprawiedliwości

W dniu 5 lutego 2024 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie została przyjęta delegacja Zarządu Stowarzyszenia przez Ministra Sprawiedliwości Adama Bodnara, spotkanie przebiegło w życzliwej i pełnej zrozumienia atmosferze. Obie strony deklarowały chęć spółpracy w naprawianiu systemu sprawiedliwości w szczególności praw pacjenckich.

Dziękując za merytoryczne spotkanie liczymy na dalszą współpracę.

 

 

 

 

więcej

24.04.2023 15 marca 2023 roku zmarł Adam Sandauer

Nekrolog - Adam Sandauer - Pogrzeb 24.03.2023

 

W dniu 15 marca 2023 roku zmarł Adam Sandauer.

więcej

24.04.2023 Zmarł Adam Sandauer

Adam Sandauer

 

 

Adam Sandauer nie żyje.

 

To jemu zawdzięczamy uświadomienie nam w Wolnej Polsce społecznej wartości Praw Pacjenta.

Adam Sandauer był doktorem fizyki, społecznikiem, założycielem i pierwszym przewodniczącym Stowarzyszenia Pacjentów "Primum Non Nocere", organizacji dążącej do zmiany prawa, aby udzielano skutecznej pomocy ofiarom błędów medycznych. Polska zawdzięcza mu stworzenie instytucji niesienia pomocy poszkodowanym.

więcej

19.02.2022 zmarł Witold Szmigielski

Z żalem informujemy  iż zmarł Witold Szmigielski. Był wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia do roku 2018 i prezesem Oddziału Terenowego w Łodzi.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w południe, 26 lutego  2022 r. w kościele w Justynowie

Odszedł człowiek wielkiego serca i bezinteresowny działacz społeczny

Cześć Jego pamięci !

więcej

07.02.2022 Światowy Dzień Chorego 11 lutego 2022 r

Pandemia obnaża stan systemu opieki zdrowotnej. Łatwy dostęp do leczenia jest wtedy, gdy chorego należy umieścić w szpitalu zakaźnym. Dostanie się do specjalisty nie jest już proste. Oczekiwanie na wizytę, trwa miesiącami.

Przez lata walczyliśmy o instytucje Rzecznika Pacjenta i ubezpieczenia od złych skutków leczenia, bez konieczności  dowodzenia winy.... To co zrealizowano, jest kpiną z niegdysiejszych postulatów.

Brak zaufania do systemu publicznej ochrony zdrowia, brak zaufania do korporacji zawodowych nadzorujących system, skutkuje wzrostem ruchów antyszczepionkowych i kolejnymi wersjami "medycyny alternatywnej".

Upada jedno z największych osiągnięć XX wieku, powszechne ubezpieczenia zdrowotne. Apelujemy o rozpoczęcie społecznej debaty o przyszłości systemu ochrony zdrowia, debaty wykraczającej poza firmy farmaceutyczne i korporacje zawodowe, które z natury rzeczy są jedną ze stron

więcej

07.11.2021 Błąd prawa czy błąd lekarski ?

Nie mam ochoty uczestniczyć w kolejnej awanturze o aborcji, która zazwyczaj staje się konfliktem zastępczym gdy coś się wali w państwie, ale ponieważ wiele osób pyta o to co stało się w Pszczynie ( zaniechanie aborcji i śmierć cięzarnej kobiety) , poniżej to co o tym sądzę :
Choroba nie jest powodem uzasadniającym pozbawianie życia dziecka, czy dorosłego człowieka.
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego, ten zakaz eutanazji rozszerzył także na płód, lub jeśli ktoś woli, na dziecko nienarodzone.

więcej

29.03.2021 zmarła śp. Stanisława Liber

Dziś odeszła Stanisława Liber, działacz Stowarzyszenia. Mimo iż sama cięzko doświadczana przez los, była człowiekiem uczynnm i dobrym. Zawsze włączała się w nasze działania. Odszedł bezinteresowny działacz, człowiek wielkiego serca.

Niech spoczywa w pokoju. Łączymy się w żalu z rodziną

 

więcej
Subskrybuj nas
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności

Bank i Numer Konta:

98 2030 0045 1110 0000 0390 6180
BGŻ Oddział w Białymstoku

 

Wpłaty i pomoc od organizacji i ludzi dobrej woli wymienione są w dziale "podziękowania". jednakże prawie całą
działalność finansujemy z datków i składek tych, którzy sami potrzebują pomocy. jest to kropla w morzu potrzeb.
Jeśli możecie państwo nas wesprzeć, prosimy o choćby najdrobniejszą wpłatę na działalność stowarzyszenia.

© 2017 SPPNN