Wydarzenia i informacje

dla poszukujących publikacji ze starej strony internetowej,
lub poprawiających nie działające linki: 

Została przebudowana strona internetowa Stowarzyszenia Primum Non Nocere.  Archiwalne pliki znalazły się w folderze www.sppnn.org.pl/old  Aby stare linki umieszczone na innych stronach internetowych, nadal funkcjonowały, uruchomiliśmy przekierowania gdzie tylko dostrzegliśmy nie dzialajacy link. Czasem jednak nalezy samodzielnie zmienić adresowanie, dodając do ścieżki dostępu nazwę katalogu old. Np. nie działający już link: www.sppnn.org.pl/ksiazka/w1.htm  ma obecnie adres: www.sppnn.org.pl/old/ksiazka/w1.htm  ( tu funkcjonuje przekieroeanie )

21.02.2019 Antysemicki atak na A. Sandauera, honorowego przewodniczącego Stowarzyszenia

Adam Sandauer stał się celem antysemickiej nagonki. Niema to nic wspólnego z działaniem Stowarzyszenia. Ponieważ jednak jego indywidualne działania dla usunięcia obelżywego materiału, nie odniosły skutku, zwracamy się do wszystkich o wspólne wywarcie nacisku na youtube, dla usunięcia  kłamliwego filmiku. Jest on, widoczny na całym świecie i stanowi obecnie świadectwo dla potwierdzenia tezy o polskim antysemityzmie.

Sandauer wielokrotnie występował przeciw przypisywaniu Polsce współodpowiedzialności za zagładę Żydów w czasie II wojny światowej. W tym duchu występował w programie Studia Polska rok temu.

W pewnym momencie, jeden z uczestników programu, rozpoczął antysemicki atak. W artykule relacja o przebiegu wydarzeń i informacja o tym o co robić, by próbować doprowadzić do usunięcia obelżywego filmiku...

 

Uzupełnienie maj 2019: W tej sprawie,  list otwarty Sandauera do Pani Georgette Mosbacher Ambasadora USA w Warszawie.

Komentarze (25) więcej

10.02.2019 Profesjonalne organizacje pacjentów - Światowy Dzień Chorego 2019 r.

Gdy w 1998 r powstawało Stowarzyszenie Primum Non Nocere , organizacja tych którzy ucierpieli na skutek błędów medycznych, nie było innych organizacji chorych. Po kilku latach naszych działań, tak w Polsce jak i w Europie, powstały liczne organizacje kierowane przez zawodowych pacjentów. Przy wsparciu firm farmaceutycznych powstawały organizacje tzw. jednorodnych grup chorych ( ludzi z tym samym schorzeniem )..... Niegdyś były to środowiska wzajemnej pomocy. Organizacje czasem tworzyły rodziny, a czasem wdzięczni wyleczeni pacjenci. Ludzie aktualnie chorzy, zazwyczaj nie mają sił by tworzyć i działać w organizacjach społecznych.....Chyba ze jest to jakaś choroba przwlekła...

Póki organizacje, zajmowały się wzajemną pomocą wśród chorych na tę samą chorobę, załatwianiem leków i leczenia, ich działania były godne najwyższej pochwały. Z czasem organizacje zaczęły otrzymywać z firm farmaceutycznych, środki na etaty, materiały do promowania konkretnych leków i terapii, a działacze stali się zawodowymi pacjentami. Pełnią rolę partnera społecznego, dla władz w tworzeniu prawa. Zadać należy sobie pytania: Kim dziś są ci „działacze społeczni" i czy są to niezależne i kompetentne organizacje i kogo reprezentują ? Interes społeczny, chorych na jakąś okreśną chorobę, lekarzy, czy  firmy sponsorujące organizacje ? Czy ich doświadczenia, mogą stanowić jakąkolwiek przeciwwagę dla tragicznego losu tych, którzy ucierpieli w wyniku błędów przy leczeniu ? ...

Komentarze (1) więcej

04.02.2019 Adam Sandauer: udział w zespole, dla nowelizacji praw pacjenta okazał się stratą czasu

Prawa Pacjenta to element Praw Człowieka , a nie medycyny. Ministerstwo Zdrowia i Sejmowa Komisja Zdrowia w znacznej części skupiając przedstawicieli korporacji lekarskiej, nadzorują powstawanie tej części Praw Człowieka. Mimo wątpliwości, przyjąłem zaproszenie do udziału w zespole Ministerstwa do opracowania regulacji dotyczących praw i obowiązków (?) pacjentów. Wątpliwości były tym większe że zespół mieli tworzyć profesjonalni pacjenci z organizacji sponsorowanych przez firmy farmaceutyczne no i urzędnicy.

Ponieważ mój wpływ na prace zespołu okazał się fikcją, dn. 14 stycznia złożyłem rezygnację, by nie pełnić roli „listka figowego".

Komentarze (1) więcej

18.11.2018 Dziś odznaczani przez Prezydenta, wczoraj poseł A. Duda odrzucał ich sprawozdania

Propaganda sukcesu, czy sukces propagandy ? Z okazji jublileuszu, dziesięciolecia istnienia urzędu, uznając za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie pracy zawodowej, postanowieniem Prezydenta RP, dn. 30 października odznaczono pracowników Biura Rzecznika Praw Pacjenta. Dekoracji dokonał min. Andrzej Dera.

Jeszcze nie tak dawno gdy  PIS był partią opozycyjną, Andrzej Duda odmiennie oceniał ten urząd.  Klub Parlamentarny PIS , systematycznie głosował za odrzuceniem kolejnych sprawozdań Rzecznika.Obecny Prezydent RP, a wówczas poseł Andrzej Duda, też. Taki to mamy postęp w ochronie zdrowa i chronieniu Praw Pacjenta !

 

Komentarze (4) więcej

24.10.2018 Rzecznik o nieobciążanie kosztami przy oddaleniu pozwu o błąd lekarski

Media poinformowały ze Rzecznik Praw Pacjenta zwrócił się do prezesów sądów o nieobciążanie kosztami, jeśli oddalane są pozwy o błedy lekarskie.

Szkoda ze Rzecznik zapomniał poinformować że nie on, a Stowarzyszenie Primum Non Nocere, apelowało właśnie o to, ustawicznie od dziesięciu lat.

Komentarze (2) więcej

05.08.2018 powstaje oddział terenowy we Wrocławiu

Grupa osób spełniając warunki statutu, zwróciła się do Zarządu Generalnego Stowarzyszenia o powołanie Oddziału Terenowego we Wrocławiu. Zarząd podjął taką uchwałę. Planowane jest inauguracyjne zebranie i przeprowadzenie wyborów władz Oddziału. Wszystkich zainteresowanych współpracą z Oddziałem Terenowym prosimy o kontakt

więcej

29.03.2018 U Prezydenta "Pacjenci Podmiotem Służby Zdrowia" - bez Primum Non Nocere

Mimo zaproszenia wielu innych  organizacji, dla Stowarzyszenia Primum Non Nocere,  nie było miejsca na konferencji organizowanej przez Prezydenta RP.

Zdumiewa takie  traktowanie niezależnej  organizacji pacjentów. Współpraca i nasze poparcie,  były potrzebne Andrzejowi Dudzie,  tylko na wybory. 

Komentarze (2) więcej

30.01.2018 Spotkanie honorowego Przewodniczacego Stowarzyszenia z Rzecznikiem Praw Pacjenta

Dnia 27 stycznia odbyło się  spotkanie Rzecznika Praw Pacjenta, Bartłomieja Chmielowca i dr Adama Sandauera,  honorowego prezesa Stowarzyszenia Pacjentów Primum Non Nocere

Omawiano  koncepcje  przyszłych zmian w zakresie ochrony praw pacjenta oraz  rozwijania inicjatyw organizacji działających dla dobra pacjenta.

 

więcej

22.01.2018 skandaliczna zmiana informacji o stowarzyszeniu w wikipedii

Wizerunek organizacji tworzą propagowane informacje. W wikipedii wizerunek Stowarzyszenia zaczał zmieniać utytułowany specjalista..... chemik. 

Ten administrator, niegdyś kibicował już zwalczaniu działań Stowarzyszenia.

Informacja o Stowarzyszeniu niegdyś  a tak wygląda teraz .

- jako źródło wiedzy o Stowarzyszeniu, zamieszczono link do publikacji  mało nam przychylnej ( proszę przeczytać do końca ). Nieokreśleni "złośliwi"  sugerują tam że Stowarzyszenie nie jest zadowolone z ustawy o Rzeczniku Praw Pacjenta  ".... bo to Sandauer chciał zostać rzecznikiem..."

- zniknęło dystansowanie się od  koncepcji utworzonego urzędu Rzecznika....

 

 

 

Komentarze (1) więcej

18.01.2018 Prośba o 1% podatku na leczenie ciężko chorego dziecka

Tak jak w latach ubiegych, apel przewodniczącego Zbigniewa Dudko o dar 1% podatku dochodowego na leczenie ciężko  chorego dziecka, córki  działacza   Stowarzyszenia.

Sylwia Zimnoch jest 15 letnim dzieckiem, nie słyszącąym z porażeniem cztero kończynowym i  niepełnosprawnym neurologicznie. Nie je samodzielnie, a wszystkie posiłki muszą być miksowane i podawane przez strzykawkę bo dławi się nawet własną śliną. Wymaga stałej opieki oraz rehabilitacji ruchowej i słuchowej po wstawieniu implantu ślimakowego. To konsekwencje tego że dziecko urodziło się w zamartwicy. Pełen zakres finansowania leczenia przekracza oczywiście możliwości rodziny, a jest ono tylko częściowo refinansowane przez NFZ. Ojciec Sylwii jest członkiem władz Stowarzyszenia....

więcej

01.11.2017 Pan Bartłomiej Ł. Chmielowiec Rzecznikiem Praw Pacjenta

Po odwołaniu w grudniu ub. roku pani Barbary Kozłowskiej, po 10 miesiącach, dn. 30 października,  bezpośrednio przed Świętem Zmarłych. ogłoszo decyzje o powołaniu nowego Rzecznika Praw Pacjenta. Został nim pan Bartłomiej Łukasz Chmielowiec. Poprzedniego Rzecznika, p Barbarę Kozłowską. premier powołał tez  po wielu miesiacach oczekiwania. Decyzję ogłoszono w dniu gdy aresztowano Romana Polańskiego, więc to nie powołaniem Rzecznika zająły się  media. Przypadek.... Jakim była Rzecznikiem Pani Barbara Kozłowska, wszyscy widzieliśmy.

Komentarze (0) więcej

30.10.2017 zmarł Waldemar Potarzycki

W sobotę 29 października 2017 r. zmarł  Waldemar Potarzycki, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia i wieloletni

przewodniczący Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia.

Odszedł człowiek wielkiego serca i bezinteresowny działacz społeczny.

Cześć Jego pamieci.  

więcej
Subskrybuj nas
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności

Bank i Numer Konta:

98 2030 0045 1110 0000 0390 6180
BGZ Oddział w Białymstoku

 

Wpłaty i pomoc od organizacji i ludzi dobrej woli wymienione są w dziale "podziękowania". jednakże prawie całą
działalność finansujemy z datków i składek tych, którzy sami potrzebują pomocy. jest to kropla w morzu potrzeb.
Jeśli możecie państwo nas wesprzeć, prosimy o choćby najdrobniejszą wpłatę na działalność stowarzyszenia.

© 2017 SPPNN