Wydarzenia i informacje

dla poszukujących publikacji ze starej strony internetowej,
lub poprawiających nie działające linki: 

Została przebudowana strona internetowa Stowarzyszenia Primum Non Nocere.  Archiwalne pliki znalazły się w folderze www.sppnn.org.pl/old  Aby stare linki umieszczone na innych stronach internetowych, nadal funkcjonowały, uruchomiliśmy przekierowania gdzie tylko dostrzegliśmy nie dzialajacy link. Czasem jednak nalezy samodzielnie zmienić adresowanie, dodając do ścieżki dostępu nazwę katalogu old. Np. nie działający już link: www.sppnn.org.pl/ksiazka/w1.htm  ma obecnie adres: www.sppnn.org.pl/old/ksiazka/w1.htm  ( tu funkcjonuje przekieroeanie )

 

 

 

12.12.2015 Cała władza w ręce Rady Lekarskiej ! Polska obywatelska czy korporacyjna?

Siedemnaście lat temu, pierwszym dokumentem powstającego Stowarzyszenia Primum Non Nocere ( wówczas Stowarzyszeniem Obrony Pacjentów ) był apel do Prymasa, Prezydenta, Parlamentarzystów i Rządu RP.

Informowaliśmy społeczeństwo o losie poszkodowanych, drukując apel w tysiącach ulotek i wyklejając w postaci plakatów. Apelowaliśmy o pomoc dla tych którzy ucierpieli w natępstwie błędów i wypadków medycznych, apelowaliśmy o publiczny, a nie o korporacyjny, nadzór nad Służbą Zdrowia.

Komentarze (0) więcej

17.07.2015 Stowarzyszenie nie weźmie udziału w spotkaniu u Rzecznika Praw Pacjenta dn. 16 czerwca 2015 r

Stowarzyszenie nie weźmie udziału w spotkaniu organizowanym z inicjatywy Rzecznika Praw Pacjenta dn. 16 czerwca br. Spotkanie ma służyć nawiązaniu współpracy Rzecznika z organizacjami społecznymi. Jest ono organizowane po sześciu latach istnienia urzędu, gdy traci poparcie układ polityczny który powołał Rzecznika. Spotkanie i nawiązywanie współpracy z organizacjami społecznymi odbywa się po wyborach, w wyniku których odchodzi dotychczasowy prezydent RP, bezpośrednio przed wyborami parlamentarnymi i w czasie destabilizacji rządu RP. Stowarzyszenie ocenia to, jako próbę tworzenia środowiska dla obrony urzędu i dotychczasowego kierunku i sposobu jego działania. Kierunku którego Stowarzyszenie nie popierało.

więcej

18.02.2014 Światowy Dzień Chorego 2014r. ocena sytuacji w Polsce

Zbliża się kolejny Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji, Stowarzyszenie Primum Non Nocere przekazuje ocenę sytuacji w systemie ochrony zdrowia w Polsce.

Niestety, widać że sytuacja nie jest dobra. Doniesienia medialne ciągle informują o dramatycznych sprawach, które poruszają społeczeństwo. Te najbardziej nagłaśnione, stanowią prawdopodobnie niewielki ułamek wszystkich tragedii, których doświadczają ludzie w kontaktach ze służbą zdrowia. Wielu chorych, po prostu nie ma ani siły, ani środków, by komukolwiek się poskarżyć, czy próbować walczyć o swoje prawa.

Za to coraz mocniej są widoczne organizacje, mające reprezentować pacjentów prowadzone przez profesjonalnych menagerów,  reprezentujących jednorodne grupy chorych. Otrzymują dotacje koncernów farmaceutycznych domagając się refundacji leków, otrzymują dotacje unijne i administracji publicznej. Władze mają społecznego partnera, którego same sobie wyhodowały i sponsorują, wraz z koncernami farmaceutycznymi. Pojawiają się jednak pytanie, na które każdy powinien sobie indywidualnie odpowiedzieć: w jakim zakresie, głos takich organizacji jest  głosem świadczeniobiorcy ( pacjenta ), a w jakim, służy koncernom, władzy i korporacjom zawodowym ? Czy zawsze, lub kiedy, te interesy są zbieżne ?

więcej

21.06.2013 Przewodnicący Stowarzyszenia, był gościem Kongresu Lewicy, ale Stowarzyszenie nie tworzy Kongresu

Stowarzyszenie Primum Non Nocere, zostało wymienione w publikacji SLD, jako organizacja tworząca Kongres Lewicy Polskiej. Jest to nieprorozumienie. Stowarzyszenie jest apolityczne i współpracuje z wszystkimi, którzy deklarują działania dla poprawy sytuacje osób, które ucierpiały w następstwie błędów i wypadków medycznych. Tak z lewicą jak i z prawicą.

więcej

03.03.2013 Światowy Dzień Chorego 2013 r. krytyczna ocena działań

Jak każdego roku, w związku ze Światowym Dniem Chorego ( 11 lutego 2013 r. ), Stowarzyszenie Pacjentów Primum Non Nocere przedstawia ocenę sytuacji pacjenta w systemie ochrony zdrowia jak i sytuację osób, które ucierpiały w wyniku błędów i wypadków medycznych.

więcej

12.06.2012 Petycja o standardy opieki okołoporodowej w Parlamencie Europejskim.

Rok temu pomagaliśmy w zbieraniu podpisów pod petycją o wprowadzenie standardów opieki okołoporodowej.

Obecnie obowiązujące w Polsce prawo opisuje tylko postępowanie przy porodach fizjologicznych, bez określenia minimalnego, koniecznego wyposażenia placówek w których mają być przyjmowane porody.

więcej

30.05.2012 1 czerwca - Dzień Dziecka, przed ministerstwem zdrowia

z otrzymanego e maila:

Nazywam się Piotr Piotrowski i jestem rodzicem 10 letniego Michała chorego na Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów. Nie jestem związany z żadnym ugrupowaniem politycznym, nie współpracuje z żadną firmą farmaceutyczną, jestem po prostu rodzicem chorego dziecka.

Szanowni Państwo - chciałbym zwrócić się do Państwa z propozycją włączenia się w realizację Akcji Społecznej jaką zainicjowałem - Dzień Dziecka przed Ministerstwem Zdrowia - "Protest Pacjentów 1czerwca.pl". Tego dnia, o godz. 12.00 przed Ministerstwo Zdrowia - zapraszam rodziców przewlekle chorych dzieci, pacjentów, lekarzy i przedstawicieli stowarzyszeń pacjenckich.

więcej

29.05.2012 Gwałty na dzieciach w szpitalu psychiatrycznym.

W związku z gwałtami, których ofiarą padły dzieci, pacjenci szpitala psychiatrycznego w Radomiu. Stowarzyszenie Primum Non Nocere, informuje iż Rzecznik Praw Pacjenta, od dawna wiedział o patologicznych problemach funkcjonowania tej placówki. Stowarzyszenie wyraża oburzenie z powodu nie sprawdzenia, lub nie właściwego sprawdzania, skuteczności podjętych działań naprawczych

Komentarze (0) więcej

01.04.2012 O sprawozdaniu Rzecznika Praw Pacjenta z działań w 2010 roku

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu, odbędzie się głosowanie w sprawie przyjęcia sprawozdania z działań Rzecznika Praw Pacjenta w 2010 roku.

więcej

21.02.2012 Stowarzyszenie poza zespołem do współpracy z ministerstwem zdrowia.

Dotarły do nas informacje, iż przedstawiciele korporacji lekarskiej zerwali rozmowy zespołu organizacji społecznych i korporacji zawodowych, powołanego do współpracy z Ministerstwem Zdrowia. Z tej informacji dowiedzielimy się o powołaniu takiego zespołu i że w zespole tym uczestniczą przedstawiciele organizacji pacjentów.
Stowarzyszenie Primum Non Nocere wyraża zdumienie, iż nie jest zapraszane do udziału w tym gremium.

więcej

09.02.2012 Światowy Dzień Chorego 2012 r.- Opinia Stowarzyszenia o sytuacji osób które ucierpiały w efekcie błędów i wypadków medycznych.

1 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, Stowarzyszenie Primum Non Nocere, przekazuje do publicznej wiadomości opinie o sytuacji osób które ucierpiały w efekcie błędów i wypadków medycznych i o wprowadzonych zmianach prawa.

więcej

07.02.2012 Zabijanie przez zaniechanie -publikujemy otrzymany artykuł

Pragnę podzielić się z Państwem olbrzymim problemem, dotyczącym bezpieczeństwa publicznego, związanym z funkcjonowaniem Państwowego Ratownictwa Medycznego w Polsce. Od 10 lat pracuję w Pogotowiu Ratunkowym a od 4 lat jestem kierownikiem zespołów podstawowych należących do systemu PRM...

więcej
Subskrybuj nas
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności

Bank i Numer Konta:

98 2030 0045 1110 0000 0390 6180
BGŻ Oddział w Białymstoku

 

Wpłaty i pomoc od organizacji i ludzi dobrej woli wymienione są w dziale "podziękowania". jednakże prawie całą
działalność finansujemy z datków i składek tych, którzy sami potrzebują pomocy. jest to kropla w morzu potrzeb.
Jeśli możecie państwo nas wesprzeć, prosimy o choćby najdrobniejszą wpłatę na działalność stowarzyszenia.

© 2017 SPPNN