Kongres Stowarzyszenia 2019 - relacja

Komentarze (2)
Dodaj komentarz
 • Adam Sandauer
  03-01-2021, 07:46
  Prostuję nieprawdziwe informacje zawarte w "krótkiem wyjaśnieniu do uchwały nr 2" opublikowanym poniżej przez W Szmigielskiego:
  1/Po śmierci Waldka Potarzyckiego, Przewodniczącego Oddziału w Krotoszynie zabrakło następcy, który by zechciał zaangażować się i przejął prowadzenie tego Oddziału i z tej przyczyny został on zlikwidowany. To w uchwale oznacza brak zaangażowania ludzi z Krotoszyna w pracę Stowarzyszenia i taka jest przyczyna likwidacji Oddziału, nie jakieś zarzuty wobec Waldka, które Witold Szmigielski sugeruje, próbując ustawiać się w roli obrońcy jego pamięci. Jest to zbędne bo nikt niema żadnych zarzutów wobec Waldka.
  2/ Jeśli zaś chodzi o Łódź i wobec Twoich twierdzeń "...doskonale wiemy jak to było naprawdę... " wszystkich informuje, że zacząłeś pouczać mnie, twierdząc iż brak mi tzw. kindersztuby ( wychowanie wyniesione z domu ). Po takim dictum oświadczyłem, ze w Stowarzyszeniu niema miejsca dla nas obu. Przy okazji informuje ze moimi rodzicami byli profesor uniwersytetu i znana malarka..... i chyba jakieś niezłe wychowanie z domu wyniosłem...
  Zamiast przeprosić mnie za obraźliwą wypowiedź, zrezygnowałeś z członkostwa Stowarzyszenia. Ponieważ Oddział w Łodzi opierał się wyłącznie na Tobie, więc nie dało się utrzymać fikcyjnego Oddziału którą stworzyłeś i dlatego został on zlikwidowany. To w uchwale oznacza brak zaangażowania ludzi z Oddziału w Łodzi w pracę Stowarzyszenia
 • Witold Szmigielski - B. Wiceprzewodniczący SPPNN. Przewodniczący Oddziału w Łodzi.
  16-12-2020, 11:19
  Krótkie wyjaśnienie do uchwały nr 2. Adamie, Zbyszku… Doskonale wiemy, jak to było naprawdę i rozmawialiśmy na ten temat… Łódź: Do samego końca byłem zaangażowany w prace Stowarzyszenia i chyba tylko dlatego, że może za bardzo chciałem zadbać o jego dobry wizerunek, to pod presją (wiadomo kogo), złożyłem rezygnację ze wszystkich pełnionych funkcji. Zapewniam Was, że do dziś pomagam pacjentom i ofiarom błędów medycznych, ale w nieco innej formie. Nie był to więc „brak zaangażowania”, ale raczej propozycja nie do odrzucenia. Owszem, w Łodzi byłem praktycznie sam (wiecie dlaczego), ale też nie mogłem namówić na siłę kogokolwiek do działań społecznych. Sami wiecie, że o to jest niezwykle trudno. Szkoda, że tak się stało… Krotoszyn: Waldek Potarzycki nie może się już sam bronić, więc napiszę w Jego imieniu. Przeciwko niemu jest ten sam zarzut, czyli „brak zaangażowania”. Wielokrotnie bywałem w Krotoszynie i widziałem jak Waldek poważnie traktuje działalność w Stowarzyszeniu. Tym bardziej krzywdzące jest to, że na oficjalnej stronie Stowarzyszenia deprecjonuje się jego działalność i poświęcenie. Przypomnę tylko, że likwidacja oddziału w Krotoszynie nie wynika z „braku zaangażowania”, ale z powodu tragicznej śmierci Waldka. Mimo wszystko, z całego serca życzę Stowarzyszeniu wszystkiego najlepszego i sukcesów w dalszej działalności.
Subskrybuj nas
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności

Bank i Numer Konta:

98 2030 0045 1110 0000 0390 6180
BGZ Oddział w Białymstoku

 

Wpłaty i pomoc od organizacji i ludzi dobrej woli wymienione są w dziale "podziękowania". jednakże prawie całą
działalność finansujemy z datków i składek tych, którzy sami potrzebują pomocy. jest to kropla w morzu potrzeb.
Jeśli możecie państwo nas wesprzeć, prosimy o choćby najdrobniejszą wpłatę na działalność stowarzyszenia.

© 2017 SPPNN