Wydarzenia i informacje

dla poszukujących publikacji ze starej strony internetowej,
lub poprawiających nie działające linki: 

Została przebudowana strona internetowa Stowarzyszenia Primum Non Nocere.  Archiwalne pliki znalazły się w folderze www.sppnn.org.pl/old  Aby stare linki umieszczone na innych stronach internetowych, nadal funkcjonowały, uruchomiliśmy przekierowania gdzie tylko dostrzegliśmy nie dzialajacy link. Czasem jednak nalezy samodzielnie zmienić adresowanie, dodając do ścieżki dostępu nazwę katalogu old. Np. nie działający już link: www.sppnn.org.pl/ksiazka/w1.htm  ma obecnie adres: www.sppnn.org.pl/old/ksiazka/w1.htm  ( tu funkcjonuje przekieroeanie )

09.02.2017 Światowy Dzień Chorego - 11 lutego 2017 roku

Zbliża się kolejny Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji, Stowarzyszenie Primum Non Nocere przekazuje ocenę sytuacji w systemie ochrony zdrowia w Polsce.

Komentarze (0) więcej

23.01.2017 Skandal, Mnisterstwo Zdrowia nie konsultuje z nami nowelizacji ustawy o prawach pacjenta

Trafił do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o Prawach Pacjenta i o Rzeczniku Praw Pacjenta. Zdumiewa i oburza ze Ministerstwo Zdrowia, pominęło konsultowanie ze Stowarzyszeniem Primum Non Nocere projektu tej nowelizacji.

Do teraz, mimo iż Stowarzyszenie wielokrotnie nie zgadzało się z ministerstwem, uczestniczyło we wszelkich pracach związanych z tą ustawą

Komentarze (0) więcej

27.07.2016 Czy Ministerstwo zamierza zlikwidować urząd Rzecznika Praw Pacjenta ?

Przypominam, gdy Prezydent Lech Kaczyński w 2008 roku odmówił podpisania szeregu ustaw zdrowotnych przygotowanych przez PO, na proœbę Stowarzyszenia podpisał, jako jedna z nielicznych ustawę o Prawach Pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, która powołała ten urząd.

więcej

10.03.2016 Światowy Dzień Chorego 2016 roku Ocena sytuacji po wyborach dobra zmiana

Z okazji Światowego Dnia Chorego 2016, Ocena sytuacji w systemie ochrony zdrowia po wyborach - dobra zmiana

więcej

12.12.2015 Cała władza w ręce Rady Lekarskiej ! Polska obywatelska czy korporacyjna?

Siedemnaście lat temu, pierwszym dokumentem powstającego Stowarzyszenia Primum Non Nocere ( wówczas Stowarzyszeniem Obrony Pacjentów ) był apel do Prymasa, Prezydenta, Parlamentarzystów i Rządu RP.

Informowaliśmy społeczeństwo o losie poszkodowanych, drukując apel w tysiącach ulotek i wyklejając w postaci plakatów. Apelowaliśmy o pomoc dla tych którzy ucierpieli w natępstwie błędów i wypadków medycznych, apelowaliśmy o publiczny, a nie o korporacyjny, nadzór nad Służbą Zdrowia.

Komentarze (0) więcej

17.07.2015 Stowarzyszenie nie weźmie udziału w spotkaniu u Rzecznika Praw Pacjenta dn. 16 czerwca 2015 r

Stowarzyszenie nie weźmie udziału w spotkaniu organizowanym z inicjatywy Rzecznika Praw Pacjenta dn. 16 czerwca br. Spotkanie ma służyć nawiązaniu współpracy Rzecznika z organizacjami społecznymi. Jest ono organizowane po sześciu latach istnienia urzędu, gdy traci poparcie układ polityczny który powołał Rzecznika. Spotkanie i nawiązywanie współpracy z organizacjami społecznymi odbywa się po wyborach, w wyniku których odchodzi dotychczasowy prezydent RP, bezpośrednio przed wyborami parlamentarnymi i w czasie destabilizacji rządu RP. Stowarzyszenie ocenia to, jako próbę tworzenia środowiska dla obrony urzędu i dotychczasowego kierunku i sposobu jego działania. Kierunku którego Stowarzyszenie nie popierało.

więcej

18.02.2014 Światowy Dzień Chorego 2014r. ocena sytuacji w Polsce

Zbliża się kolejny Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji, Stowarzyszenie Primum Non Nocere przekazuje ocenę sytuacji w systemie ochrony zdrowia w Polsce.

Niestety, widać że sytuacja nie jest dobra. Doniesienia medialne ciągle informują o dramatycznych sprawach, które poruszają społeczeństwo. Te najbardziej nagłaśnione, stanowią prawdopodobnie niewielki ułamek wszystkich tragedii, których doświadczają ludzie w kontaktach ze służbą zdrowia. Wielu chorych, po prostu nie ma ani siły, ani środków, by komukolwiek się poskarżyć, czy próbować walczyć o swoje prawa.

Za to coraz mocniej są widoczne organizacje, mające reprezentować pacjentów prowadzone przez profesjonalnych menagerów,  reprezentujących jednorodne grupy chorych. Otrzymują dotacje koncernów farmaceutycznych domagając się refundacji leków, otrzymują dotacje unijne i administracji publicznej. Władze mają społecznego partnera, którego same sobie wyhodowały i sponsorują, wraz z koncernami farmaceutycznymi. Pojawiają się jednak pytanie, na które każdy powinien sobie indywidualnie odpowiedzieć: w jakim zakresie, głos takich organizacji jest  głosem świadczeniobiorcy ( pacjenta ), a w jakim, służy koncernom, władzy i korporacjom zawodowym ? Czy zawsze, lub kiedy, te interesy są zbieżne ?

więcej

21.06.2013 Przewodnicący Stowarzyszenia, był gościem Kongresu Lewicy, ale Stowarzyszenie nie tworzy Kongresu

Stowarzyszenie Primum Non Nocere, zostało wymienione w publikacji SLD, jako organizacja tworząca Kongres Lewicy Polskiej. Jest to nieprorozumienie. Stowarzyszenie jest apolityczne i współpracuje z wszystkimi, którzy deklarują działania dla poprawy sytuacje osób, które ucierpiały w następstwie błędów i wypadków medycznych. Tak z lewicą jak i z prawicą.

więcej

03.03.2013 Światowy Dzień Chorego 2013 r. krytyczna ocena działań

Jak każdego roku, w związku ze Światowym Dniem Chorego ( 11 lutego 2013 r. ), Stowarzyszenie Pacjentów Primum Non Nocere przedstawia ocenę sytuacji pacjenta w systemie ochrony zdrowia jak i sytuację osób, które ucierpiały w wyniku błędów i wypadków medycznych.

więcej

12.06.2012 Petycja o standardy opieki okołoporodowej w Parlamencie Europejskim.

Rok temu pomagaliśmy w zbieraniu podpisów pod petycją o wprowadzenie standardów opieki okołoporodowej.

Obecnie obowiązujące w Polsce prawo opisuje tylko postępowanie przy porodach fizjologicznych, bez określenia minimalnego, koniecznego wyposażenia placówek w których mają być przyjmowane porody.

więcej

30.05.2012 1 czerwca - Dzień Dziecka, przed ministerstwem zdrowia

z otrzymanego e maila:

Nazywam się Piotr Piotrowski i jestem rodzicem 10 letniego Michała chorego na Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów. Nie jestem związany z żadnym ugrupowaniem politycznym, nie współpracuje z żadną firmą farmaceutyczną, jestem po prostu rodzicem chorego dziecka.

Szanowni Państwo - chciałbym zwrócić się do Państwa z propozycją włączenia się w realizację Akcji Społecznej jaką zainicjowałem - Dzień Dziecka przed Ministerstwem Zdrowia - "Protest Pacjentów 1czerwca.pl". Tego dnia, o godz. 12.00 przed Ministerstwo Zdrowia - zapraszam rodziców przewlekle chorych dzieci, pacjentów, lekarzy i przedstawicieli stowarzyszeń pacjenckich.

więcej

29.05.2012 Gwałty na dzieciach w szpitalu psychiatrycznym.

W związku z gwałtami, których ofiarą padły dzieci, pacjenci szpitala psychiatrycznego w Radomiu. Stowarzyszenie Primum Non Nocere, informuje iż Rzecznik Praw Pacjenta, od dawna wiedział o patologicznych problemach funkcjonowania tej placówki. Stowarzyszenie wyraża oburzenie z powodu nie sprawdzenia, lub nie właściwego sprawdzania, skuteczności podjętych działań naprawczych

Komentarze (0) więcej
Subskrybuj nas
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności

Bank i Numer Konta:

98 2030 0045 1110 0000 0390 6180
BGZ Oddział w Białymstoku

 

Wpłaty i pomoc od organizacji i ludzi dobrej woli wymienione są w dziale "podziękowania". jednakże prawie całą
działalność finansujemy z datków i składek tych, którzy sami potrzebują pomocy. jest to kropla w morzu potrzeb.
Jeśli możecie państwo nas wesprzeć, prosimy o choćby najdrobniejszą wpłatę na działalność stowarzyszenia.

© 2017 SPPNN