Wydarzenia i informacje

dla poszukujących publikacji ze starej strony internetowej,
lub poprawiających nie działające linki: 

Została przebudowana strona internetowa Stowarzyszenia Primum Non Nocere.  Archiwalne pliki znalazły się w folderze www.sppnn.org.pl/old  Aby stare linki umieszczone na innych stronach internetowych, nadal funkcjonowały, uruchomiliśmy przekierowania gdzie tylko dostrzegliśmy nie dzialajacy link. Czasem jednak nalezy samodzielnie zmienić adresowanie, dodając do ścieżki dostępu nazwę katalogu old. Np. nie działający już link: www.sppnn.org.pl/ksiazka/w1.htm  ma obecnie adres: www.sppnn.org.pl/old/ksiazka/w1.htm  ( tu funkcjonuje przekieroeanie )

24.10.2018 Rzecznik o nieobciążanie kosztami przy oddaleniu pozwu o błąd lekarski

Media poinformowały ze Rzecznik Praw Pacjenta zwrócił się do prezesów sądów o nieobciążanie kosztami, jeśli oddalane są pozwy o błedy lekarskie.

Szkoda ze Rzecznik zapomniał poinformować że nie on, a Stowarzyszenie Primum Non Nocere, apelowało właśnie o to, ustawicznie od dziesięciu lat.

Komentarze (2) więcej

05.08.2018 powstaje oddział terenowy we Wrocławiu

Grupa osób spełniając warunki statutu, zwróciła się do Zarządu Generalnego Stowarzyszenia o powołanie Oddziału Terenowego we Wrocławiu. Zarząd podjął taką uchwałę. Planowane jest inauguracyjne zebranie i przeprowadzenie wyborów władz Oddziału. Wszystkich zainteresowanych współpracą z Oddziałem Terenowym prosimy o kontakt

więcej

29.03.2018 U Prezydenta "Pacjenci Podmiotem Służby Zdrowia" - bez Primum Non Nocere

Mimo zaproszenia wielu innych  organizacji, dla Stowarzyszenia Primum Non Nocere,  nie było miejsca na konferencji organizowanej przez Prezydenta RP.

Zdumiewa takie  traktowanie niezależnej  organizacji pacjentów. Współpraca i nasze poparcie,  były potrzebne Andrzejowi Dudzie,  tylko na wybory. 

Komentarze (2) więcej

30.01.2018 Spotkanie honorowego Przewodniczacego Stowarzyszenia z Rzecznikiem Praw Pacjenta

Dnia 27 stycznia odbyło się  spotkanie Rzecznika Praw Pacjenta, Bartłomieja Chmielowca i dr Adama Sandauera,  honorowego prezesa Stowarzyszenia Pacjentów Primum Non Nocere

Omawiano  koncepcje  przyszłych zmian w zakresie ochrony praw pacjenta oraz  rozwijania inicjatyw organizacji działających dla dobra pacjenta.

 

więcej

22.01.2018 skandaliczna zmiana informacji o stowarzyszeniu w wikipedii

Wizerunek organizacji tworzą propagowane informacje. W wikipedii wizerunek Stowarzyszenia zaczał zmieniać utytułowany specjalista..... chemik. 

Ten administrator, niegdyś kibicował już zwalczaniu działań Stowarzyszenia.

Informacja o Stowarzyszeniu niegdyś  a tak wygląda teraz .

- jako źródło wiedzy o Stowarzyszeniu, zamieszczono link do złoślowej publikacji  ( proszę przeczytać do końca ). Publikacja przeciwstawia nam Fundacje Pacjentów Polskich i akcje Rodzić po ludzku. Wedle autorki, nieokreśleni "złośliwi"  sugerują tam że Stowarzyszenie nie jest zadowolone z ustawy o Rzeczniku Praw Pacjenta  ".... bo to Sandauer chciał zostać rzecznikiem..."

- zniknęło dystansowanie się od  koncepcji utworzonego urzędu Rzecznika....

 

 

 

Komentarze (1) więcej

01.11.2017 Pan Bartłomiej Ł. Chmielowiec Rzecznikiem Praw Pacjenta

Po odwołaniu w grudniu ub. roku pani Barbary Kozłowskiej, po 10 miesiącach, dn. 30 października,  bezpośrednio przed Świętem Zmarłych. ogłoszo decyzje o powołaniu nowego Rzecznika Praw Pacjenta. Został nim pan Bartłomiej Łukasz Chmielowiec. Poprzedniego Rzecznika, p Barbarę Kozłowską. premier powołał tez  po wielu miesiacach oczekiwania. Decyzję ogłoszono w dniu gdy aresztowano Romana Polańskiego, więc to nie powołaniem Rzecznika zająły się  media. Przypadek.... Jakim była Rzecznikiem Pani Barbara Kozłowska, wszyscy widzieliśmy.

Komentarze (0) więcej

30.10.2017 zmarł Waldemar Potarzycki

W sobotę 29 października 2017 r. zmarł  Waldemar Potarzycki, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia i wieloletni

przewodniczący Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia.

Odszedł człowiek wielkiego serca i bezinteresowny działacz społeczny.

Cześć Jego pamieci !

 

 

więcej

18.06.2017 Nowelizacja ustawy o działalności leczniczej ... Co z solidaryzmem społecznym ?

Minister Radziwiłł przygotował projekt nowelizacji ustawy o działalności leczniczej. Projekt sankcjonuje możliwość  komercyjnego leczenia, nie tylko w spółkach, lecz we wszystkich placówkach publicznej ochrony zdrowia. Takie  działania, budzą od dłuzszego czasu znaczne wątpliwości i kontrowersje. Powoduje to obawa iż  w publicznych szpitalach, będą mieć priorytet zamożni prywatni pacjenci i ze wykonamy kolejny krok ograniczający zakres leczenia finansowanego z powszechnych ubezpieczeń zdrowotnych.....

 

 

Komentarze (1) więcej

30.04.2017 Adam Sandauer: Dlaczego nie ubiegam się o funkcję Rzecznika Praw Pacjenta ?

Wobec odwołania Pani Barbary Kozłowskiej z funkcji Rzecznika Praw Pacjenta padały pytania,  dlaczego ponownie się nie zgłosiłem do konkursu ? Wyjaśniam i przypominam, osiem lat temu, gdy powstawał urząd, przeszedłem konkurs, ale Premier powołał urzędnika Ministerstwa Zdrowia. Przy moim dorobku i pozycji, byłoby uwłaczającym poddawanie się ponownemu egazminowaniu przez urzędników.... Osiem lat temu...

Komentarze (0) więcej

09.02.2017 Światowy Dzień Chorego - 11 lutego 2017 roku

Zbliża się kolejny Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji, Stowarzyszenie Primum Non Nocere przekazuje ocenę sytuacji w systemie ochrony zdrowia w Polsce.

Komentarze (0) więcej

23.01.2017 Skandal, Mnisterstwo Zdrowia nie konsultuje z nami nowelizacji ustawy o prawach pacjenta

Trafił do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o Prawach Pacjenta i o Rzeczniku Praw Pacjenta. Zdumiewa i oburza ze Ministerstwo Zdrowia, pominęło konsultowanie ze Stowarzyszeniem Primum Non Nocere projektu tej nowelizacji.

Do teraz, mimo iż Stowarzyszenie wielokrotnie nie zgadzało się z ministerstwem, uczestniczyło we wszelkich pracach związanych z tą ustawą

Komentarze (0) więcej

27.07.2016 Czy Ministerstwo zamierza zlikwidować urząd Rzecznika Praw Pacjenta ?

Przypominam, gdy Prezydent Lech Kaczyński w 2008 roku odmówił podpisania szeregu ustaw zdrowotnych przygotowanych przez PO, na proœbę Stowarzyszenia podpisał, jako jedna z nielicznych ustawę o Prawach Pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, która powołała ten urząd.

więcej
Subskrybuj nas
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności

Bank i Numer Konta:

98 2030 0045 1110 0000 0390 6180
BGZ Oddział w Białymstoku

 

Wpłaty i pomoc od organizacji i ludzi dobrej woli wymienione są w dziale "podziękowania". jednakże prawie całą
działalność finansujemy z datków i składek tych, którzy sami potrzebują pomocy. jest to kropla w morzu potrzeb.
Jeśli możecie państwo nas wesprzeć, prosimy o choćby najdrobniejszą wpłatę na działalność stowarzyszenia.

© 2017 SPPNN