Kraków 2019 - Kongres Prawa Medycznego bez Primum Non Nocere

Komentarze (3)
Dodaj komentarz
 • Wjtek
  09-07-2020, 15:41
  Sądy nagminnie wydaja wyrok uniewinniające lekarzy, którzy dopuścili się błędów medycznych. Poszkodowani Pacjenci jeżeli przeżyją ,to do końca życia najczęściej są kalekami niepełnosprawnymi. To jest kuriozalna sytuacja, żeby koledzy lekarzy w sądzie biegli decydowali czy był błąd czy nie. Widzę tu największy problem, to BIEGLI lekarze , którzy w swych opiniach piszą co chcą i niestety mijają się najczęściej z prawdą kpiąc wprost z wymiaru sprawiedliwości. A gdzie są Sędziowie??? To nie trzeba być uczonym w prawie, żeby stwierdzić, że doszło do błędu. Np. osoba zdrowa wchodzi do przychodni i po zabiegu jest prawie nieprzytomna z bólu. Karetka na sygnale zawozi ją do szpitala bo doszło do perforacji jelita podczas zabiegu i lekarz to zbagatelizował (powiedział musi boleć i palcem nie kiwnął) W szpitalu diagnoza zapalenie otrzewnej po kolonoskopii. Co więcej trzeba wiedzieć, żeby stwierdzić , że doszło do błędu lekarskiego? Lekarz w sądzie jest uniewinniony mimo wielu zaniedbań i zero zł i teraz cierpi i płaci z własnej kieszeni. Dlaczego jak jest poszkodowany przez lekarza ubezpieczonego z OC nie są wypłacane odszkodowania tym Pacjentom, tylko dlatego , że lekarz nie zrobił tego umyślnie ? Jest szkoda to i powinna być pokryta z OC lekarza. Tak jest z wypadkami komunikacyjnymi. Przecież najczęściej wypadek nie jest umyślny, a jednak TU wypłaca poszkodowanej osobie z OC sprawcy. A jak działa fundusz sprawiedliwości, czy to nie z niego powinni otrzymywać wsparcie poszkodowani Pacjenci? Kontrola np. NIK w szpitalach ile było zgonów i dokładnie dlaczego i szybko by wyszło gdzie pracują nieudacznicy szkodzący Pacjentom!!! BRAK DOBREJ WOLI ZE STRONY PAŃSTWA - gdzie są ci Rzecznicy Pacjenta itp.? Każdy umywa ręce a poszkodowani Pacjenci cierpią z rodzinami w osamotnieni. Żadnego sprawiedliwego nie ma w rządzie? WSTYD POLSKO !!!
 • Jarosław Kozak
  05-12-2019, 03:20
  Cóż... Skandal za skandalem. Ofiary błędów medycznych to piąte koło u wozu w prawie medycznym. Po co ich przedstawiciele mieliby mówić w oczy, że żaden rząd nie zapewnił im podstawowej ochrony i pomocy?
  • Wojtek
   09-07-2020, 14:49
   Sądy nagminnie wydaja wyrok uniewinniajace lekarzy, którzy dopuścili się błędów medycznych. Poszkodowani Pacjenci jeżeli przeżyją to do końca życia najczęściej są kalekami niepełnosprawnymi. To jest kuriozalna sytuacja żeby koledzy lekarzy w sądzie biegli decydowali czy był błąd czy nie. Widzę tu największy problem, to BIEGLI lekarze , którzy w swych opiniach piszą co chcą i niestety mijają się najczęściej z prawdą kpiąc wprost z wymiaru sprawiedliwości. A gdzie są Sędziowie??? Dlaczego jak jest poszkodowany przez lekarza ubezpieczonego z OC nie są wypłacane odszkodowania tym Pacjentom, tylko dlatego , że lekarz nie zrobił tego umyślnie ? Jest szkoda to i powinna być pokryta z OC lekarza. Tak jest z wypadkami komunikacyjnymi. Przecież najczęściej wypadek nie jest umyślny, a jednak TU wypłaca poszkodowanej osobie z OC sprawcy. A jak działa fundusz sprawiedliwości, czy to nie z niego powinni otrzymywać wsparcie poszkodowani Pacjenci? Kontrola np. NIK w szpitalach ile było zgonów i dokładnie dlaczego i szybko by wyszło gdzie pracują nieudacznicy szkodzący Pacjentom!!!
Subskrybuj nas
Zapisując się na newsletter, akceptujesz politykę prywatności

Bank i Numer Konta:

98 2030 0045 1110 0000 0390 6180
BGŻ Oddział w Białymstoku

 

Wpłaty i pomoc od organizacji i ludzi dobrej woli wymienione są w dziale "podziękowania". jednakże prawie całą
działalność finansujemy z datków i składek tych, którzy sami potrzebują pomocy. jest to kropla w morzu potrzeb.
Jeśli możecie państwo nas wesprzeć, prosimy o choćby najdrobniejszą wpłatę na działalność stowarzyszenia.

© 2017 SPPNN