Kopię jakiej dokumentacji może dostać pacjent?

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów

Moderator: KancelariaBFP

Sandauer
Administrator
Posty: 170
Rejestracja: 2 mar 2010, o 11:26

Re: Kopię jakiej dokumentacji może dostać pacjent?

Post autor: Sandauer » 20 paź 2011, o 09:35

Obowiązek prowadzenia księgi zabiegów, przez szpitale, wynika z par. 12 pkt.2.g Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2010 r. w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania. Par. 32 rozporządzenia, wymienia jakie informacje mają zostać zapisywane w księdze zabiegów.
Zapisy zawarte w tej księdze, mają charakter dokumentacji zbiorczej, bo dotyczą wielu pacjentów. W takiej sytuacji może Pan otrzymać tylko te informacje, lub kopie zapisów, które odnoszą się do Pana osoby. Konieczność ochrony danych innych osób, ochrony informacji dotyczącej ich stanu zdrowia, uniemożliwi Panu uzyskanie pełnego dostępu do całości materiału zawartego w dokumentacji zbiorczej placówki.

Sandauer
Administrator
Posty: 170
Rejestracja: 2 mar 2010, o 11:26

Re: Kopię jakiej dokumentacji może dostać pacjent?

Post autor: Sandauer » 26 paź 2011, o 06:36

1. Pisze Pan: ?W tym rozporządzeniu w części dotyczącej praktyki lekarskiej, pielęgniarskiej nie znalazłem niczego dotyczącego księgi zabiegów. Czy to co dotyczy Zakładu Opieki Zdrowotnej - szpitala z rozporządzenia (par. 12 pkt 2 g) dotyczy też praktyki lekarskiej, pielęgniarskiej w NZOZ??

Proszę czytać dokładniej.
Do prowadzenia zbiorczej dokumentacji medycznej, rozporządzenie zobowiązuje szpitale w par. 12, zaś ZOZ y udzielające świadczeń ambulatoryjnych, w par. 40 .

2. Art.26 ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, wymiemia kto jest uprawnionym do wglądu lub otrzymania kopii dokumentacji medycznej.

ODPOWIEDZ