Zaniechanie leczenia i wypis ze szpitala spowodowały śmierć.

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów

Moderator: KancelariaBFP

Tomi70

Re: Zaniechanie leczenia i wypis ze szpitala spowodowały śmierć.

Post autor: Tomi70 » 25 mar 2013, o 18:16

Może jestem naiwny ale spodziewałem się po prostu znacznie więcej jednak słów poparcia czy wręcz zachęty w kontekście dochodzenia do prawdy czy w przypadku mojego taty nie popełniono błędów lekarskich. Myślę ,że wystarczająco podałem faktów przemawiających za tym żeby podjąć kroki prawne nawet pomimo realnej oceny sytuacji która chyba nigdy nie jest łatwa w przypadkach jakichkolwiek konfrontacji ze służbą zdrowia.
Owszem doczekałem się instrukcji co mogę ew. zrobić ale wszystko to takie jakieś z góry przesądzające i zniechęcające "może Pan to czy tamto ale czy warto bo ... spore koszta, nikłe szanse , właściwie nic się nie udowodni złego lekarzom, i tak sie do niczego nie przyznają, bądź odpowiednio przygotują dokumentację, wątpliwe żeby biegli podzielili moje racje, trzeba zmieniać służbę zdrowia na lepsze ale to przecież nie z poziomu przeciętnego poszkodowanego Polaka itd, itp .
Przepraszam ale takie mam niestety odczucia. Proszę mi także wybaczyć jeśli kogokolwiek uraziłem ale proszę też zrozumieć i nie wymagać zbyt wiele od kogoś kto jest w traumatycznym stanie po stracie najbliższej osoby.

Sandauer
Administrator

Post autor: Sandauer » 25 mar 2013, o 21:20

Żyjemy w rzeczywistości, której nikt z nas nie wybierał. Możemy starać się ją zmieniać, ale to wymaga zmian prawa, a nie pozwów czy pism do prokuratury, wnoszonych bez większych szans powodzenia.
Jeśli chce Pan wnieść pozew, lub pisać doniesienie o popełnieniu przestępstwa, to oczywiście zrobi to Pan.

Jeśli pisał Pan do nas, oczekując od nas, ze względu na swoje traumatyczne przeżycia, zachęty dla realizacji przyjętej wcześniej, koncepcjach działań prawnych, a nie rzetelnej porady, to proszę się o tego typu wsparcie zwracać do wyspecjalizowanych w tym placówek. My staramy się rzetelnie udzielać porad.

Przedstawiliśmy Panu, jak w naszej opinii, wyglądają szanse postępowania w sytuacji, którą Pan opisał.
Mimo nacisków i oczekiwań z Pana strony, nie będziemy zachęcać do działań, których szanse powodzenia są nikłe, w naszej ocenie. Proszę nie mieć do nas o to żalu czy pretensji o to ze działamy zgodnie z naszymi, a nie z Pańskimi przekonaniami.

Tomi70

Post autor: Tomi70 » 26 mar 2013, o 17:51

Pozwolę sobie się nie zgodzić z tezą ,że pozywanie lekarzy za takie traktowanie pacjentów pomimo nikłych szans powodzenia w sądach czy prokuraturach nie ma żadnego sensu. Oczywistym jest ,że bez gruntownej reformy i zmian systemowych się nie obejdzie ,żeby uzdrowić polską służbę zdrowia ale jeśli każdy lub co najmniej większość obywateli będzie aktywna w skarżeniu lekarzy za ich często ewidentne błędy to zawsze coś. Na pewno lepsze to od nie robienia niczego, może choćby tylko z tego powodu kilku lekarzy zastanowi się wcześniej 2 razy nad podjęciem danej decyzji która może spowodować tragiczne w skutkach konsekwencje. Jeśli tak się stanie dzięki ludzkim wysiłkom to też jest to już jakiś mały sukces bo może np. uratować komuś życie.

Sandauer
Administrator

Post autor: Sandauer » 26 mar 2013, o 19:24

Szanowny Panie,
Chciał Pan poznać naszą opinię pisząc "...nie jestem przekonany w 100 % o swoich racjach które przedstawiam ale mam bardzo wiele wątpliwości które moim zdaniem nie mogą tak pozostać bez wyjaśnień...". Poznał więc Pan naszą opinię, która nie podoba się Panu. Widać, że mimo tego co Pan pisał, był Pan przekonany o "swoich racjach"....bo od dłuższego czasu, próbuje Pan przekonać nas, do zmiany opinii.
Sądzę że wystarczy już tego.

Pomylił Pan adres, licząc na to że nasze działania polegają na nakłanianiu do wnoszenia pozwów czy doniesień o przestępstwach w każdej sytuacji, gdy sprawa dotyczy błędu przy leczeniu. Te działania doradzamy wówczas, gdy widzimy choćby ślad szans, na pozytywne zakończenie sprawy przed sądem.

Firm, deklarujących napisanie jakiegoś pozwu i przekonujących że wszystko wygrają przed sądem, za niewielką prowizję od ewentualnego odszkodowania, znajdzie Pan sporo. Proszę się udać do specjalistów od takich usług.

Dalsza nasza dyskusja pozbawiona jest sensu.

Tomi70

Post autor: Tomi70 » 27 mar 2013, o 11:21

Szanowny Panie
Tak ma Pan rację dalsza polemika jest najwyraźniej bezprzedmiotowa i też nie mam zamiaru już jej więcej kontynuować. Przykre to trochę bo szukając pomocy i wchodząc na Państwa portal spodziewałem się ,że generalnie będziemy po tej samej stronie barykady a ostatecznie dowiedziałem się ,że najlepiej jak bym to wszystko zostawił tak jak jest i pogodził się ze stratą ojca w takich okolicznościach bo jest to jakaś normalka w tych chorym kraju.
Tak na marginesie dodam ,że jestem właśnie po rozmowie z doświadczonym w takich sprawach prawnikiem z polecenia zaufanych osób i po tylko powierzchownym zapoznaniu się z historią i dokumentami medycznymi zaproponował pro bono napisanie zawiadomienia do prokuratury.
Dziękuję za uwagę.

Sandauer
Administrator

Post autor: Sandauer » 27 mar 2013, o 12:51

Kłamstwem są opowieści, jakobyśmy nakłaniali Pana by "...to wszystko zostawił tak jak jest i pogodził się ze stratą ojca w takich okolicznościach, bo jest to jakaś normalka w tych chorym kraju...".. Pisaliśmy o konieczności podjęcia wysiłków dla zmiany prawa, zamiast wnoszenia pozwów, jeśli nie mają one większych szans na powodzenie.

Polemika, której świadectwem są posty powyżej, jest bezprzedmiotowa. Zresztą, jak wskazuje nazwa tego działu, jego przeznaczenie jest inne niż prowadzenie polemik. Nie ma więc żadnego powodu, abyśmy mieli podlegać naciskom z Pana strony... czy to o zmianę zdania, czy o zmianę zasad prowadzenia forum... i to z tej przyczyny, że nie podoba się Panu nasza opinia.
Ponieważ informuje Pan iż rozpoczął współprace z "doświadczonym w takich sprawach prawnikiem poleconym przez zaufane osoby", więc życzę sukcesów we współpracy z nim, a w szczególności przy pisaniu doniesień do prokuratury i przy wnoszeniu pozwów.

Wobec wcześniejszego publikowania przez Pana, nieprawdziwych informacji, nie wiem czy teraz dotrzyma Pan swojej ostatniej deklaracji, o zakończeniu polemiki. Na wszelki wypadek, ze względu na brak czasu i ochoty na powtarzanie Panu, w koło, tego samego, w obawie by nie zmienił Pan zdania o zakończeniu dyskusji, blokuję Pana dostęp do forum i możliwość kontynuowania tej dyskusji.

Zablokowany