cytologia

Tu opisane jest czemu ma służyć forum, jak i zasady udzielania porad przez profesjonalistów

Moderator: KancelariaBFP

etiene

cytologia

Post autor: etiene » 20 paź 2011, o 19:13

W kwietniu br robiłam cytologie (grupa II ).Obecnie zdiagnozowano u mnie raka szyjki macicy IIB. Mam podniesione markery. 11 na dopuszczalne od 0 do 2.
Wszystko wyszło przez przypadek gdy plamiłam i trafiłam do ginekologa.Gdyby nie plamienie nie wiedzialabym o niczym.
Regularnie sie badam. Wielokrotnie zwracalam uwage na podniesionie OB 11/22,,, 22/44,,,, 25/46 nikt sie nie zainteresował.
31.08 br byłam na SOR z powodu bolow brzucha. zdiagnozowano zapalenie nerek i pecherza. Zlecono antybiotyk.Urolog terminy na 2012r. a tu prosze nie nerki a rak. Co mam robić????

Sandauer
Administrator

Re: cytologia

Post autor: Sandauer » 21 paź 2011, o 21:27

W chwili obecnej, najważniejsze i najpilniejsze jest podjęcie leczenia onkologicznego. Może Pani równolegle zabezpieczać dokumentację medyczną wskazującą na zbagatelizowanie objawów mogących wskazywać na początek choroby nowotworowej.
Nie wiem czy przed lub w trakcie leczenia onkologicznego będzie mieć Pani siły by prowadzić postępowania sądowe. Ma Pani na to trzy lata, od momentu gdy dowiedziała się Pani iż wcześniej zbagatelizowano objawy, mogące świadczyć o chorobie nowotworowej.

etiene

Post autor: etiene » 23 paź 2011, o 10:01

Czy któs może mi wyjasnic jakie sa rokowania.Niestety lekarz onkolog mnie odesłal z powrotem z powodu braku badań,jutro ide je wykonać. Pobrano wyskrobiny i wycinki ---rozpoznanie ca coli uteri sups. w przesłanych wycinkach carcinoma planoepitheliale susp in situ. wykonano dodatkowe preparaty i stwierdzono po rozmowie z lekarzem komponenty ognisko raka inwazyjnego.
lekarz onkolog po badaniu ca colli uteri IIB. Mam dwukrotnie wykonane usg brzucha w I i VIII br i nic. Gdy robiłam w styczniu br. nawet nie napisano,ze mam kamienie w nerkach. Kobieta robiaca to usg badała mi miednice mniejsza dość długo wpatrywała sie w ekran ale nic nie powiedziała. Przy niektórych usg mam podpiete zdjecie z monitora. czy takie zdjecie jest mozliwe do uzyskania. i co to są zwłóknienia UKM. Jestem przestraszona nigdy nie mialam radioterapi. Jak bardzo mozna sie zle czuć jakie kosekwencje. Mam niepełnosprawne dziecko wymagajce stałej opieki zaprowadzenia,odebrania ze szkoły. Nie ma mi kto pomóc. Mama moja ma 80 lat problemy z biodrem,syn zajety do 18.

Sandauer
Administrator

Post autor: Sandauer » 23 paź 2011, o 13:23

Z pytaniem o rokowania, powinna się Pani zwrócić do jakiegoś lekarza, a nie do nas. My nie mamy ani wiedzy, ani uprawnień by odpowiadać na Pani pytanie.

ODPOWIEDZ