Wadliwe endoprotezy - jak uzyskać odszkodowanie?

Ten dział ma umożliwić szukanie osób które mogły być świadkami jakiegoś istotnego dla poszkodowanego zdarzenia, badź szukaniu innych poszkodowanych którzy też ucierpieli w tym samym miejscu np. bo ulegli zakażeniu w tej samej placówce...
KancelariaBFP

Wadliwe endoprotezy - jak uzyskać odszkodowanie?

Post autor: KancelariaBFP » 16 lut 2015, o 13:41

W nawiązaniu do komunikatu, w którym przekazaliśmy Państwu wstępne informacje dotyczące wadliwych endoprotez DePuy ASR i ASR XL, a także dotyczące dochodzenia roszczeń odszkodowawczych w trybie pozwu zbiorowego, uprzejmie informujemy, że przez wzgląd na możliwość stosunkowo skutecznego i sprawnego dochodzenia roszczeń w innym trybie, stanowiącym dla klientów rozwiązanie znacznie korzystniejsze niż proces sądowy przeciwko producentowi endoprotezy, nasza kancelaria nie będzie prowadziła procesu sądowego (pozew zbiorowy) w imieniu klientów poszkodowanych przez wadliwe endoprotezy.

Jednocześnie informujemy, że w związku z oficjalnym wycofaniem endoprotez DePuy ASR i ASR XL z rynku przez ich producenta, Kancelaria Budzowska Fiutowski i Partnerzy reprezentuje klientów w postępowaniach, których celem jest ustalenie, czy endoproteza ASR doprowadziła do powstania szkody po stronie pacjenta, jak również ocena rozmiaru tej szkody, a w konsekwencji ? w razie istnienia podstaw ? wypłata stosownej rekompensaty za doznaną szkodę. Należy dodać, że na tej drodze rekompensacie podlega nie tylko szkoda majątkowa, ale także szkoda niematerialna (krzywda).

Z opisanej powyżej drogi skorzystać mogą osoby, które miały wszczepioną endoprotezę stawu biodrowego o modelu DePuy ASR/ASR XL, oraz które:

- przeszły już operację rewizyjną (wymianę) endoprotezy - o ile zalecenie do poddania się takiej operacji rewizyjnej nastąpiło w terminie do 8 lat od wszczepienia endoprotezy,

--- albo ---

- nie przeszły operacji rewizyjnej z rzeczywistych i usprawiedliwionych względów natury medycznej, pomimo otrzymania od lekarza zalecenia do poddania się takiej operacji (również w terminie 8 lat od wszczepienia endoprotezy).

Jeżeli spełniają Państwo powyższe warunki, oraz są Państwo zainteresowani ewentualnym skorzystaniem z możliwości dochodzenia roszczeń na drodze opisanego powyżej postępowania, prosimy uprzejmie o kontakt z naszą kancelarią pod adresem mailowym: krakow@bf.com.pl.

Jasia2

Re: Wadliwe endoprotezy - jak uzyskać odszkodowanie?

Post autor: Jasia2 » 7 cze 2015, o 22:50

Witam.
Nie wiem, czy nie za pózno się odzywam, ale pragnę zapytać, czy są może jakies wieści n.t. protez stawu kolanowego firmy DePuy?
Pisalam jakiś czas temu do Pani, wiadomo bylo wówczas o wadliwych protezach biodrowych, czy coś się w tym temacie zmieniło ?
moje dolegliwośći po wszczepiniu protezy kolana tej firmy nie zmiejszyły się, dochodzą nowe, i tak naprawdę nikt nie moze mi powiedzieć , co jest ich przyczyną, może jednak skład tych implantów?
Będę wdzięczna za jakieś informcje.
Pozdrawiam.

KancelariaBFP

Post autor: KancelariaBFP » 27 wrz 2015, o 11:20

Nowe informacje:
24 wrzesień 2015 - Wadliwe endoprotezy ? ważny artykuł w miesięczniku ?Kraków?
Red. Krystyna Rożnowska napisała: ?Myślę, że co najmniej tysiąc osób w kraju, które od lipca 2003 do sierpnia 2010 poddały się wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego, posiada endoprotezę DePuy należącą do serii protez uznanych przed pięciu laty za wadliwe. Tak przypuszczam, bo nie mogłam zdobyć dokładnej informacji (Ministerstwo Zdrowia mi jej nie podało), ale wiem, że tylko w jednym ze szpitali wszczepiono ich ok. 100, a w innych po kilka- czy kilkadziesiąt. Kiedy zakładano je pacjentom, jeszcze nie wiedziano, że są wadliwe, ale producent podał właśnie taki powód, wycofując je z rynku w 2010 roku. Nie poinformowano jednak o tym polskich pacjentów z wszczepionymi endoprotezami ani nie objęto ich badaniami kontrolnymi, jakie firma DePuy proponowała. Mimo że zapowiadała pokrycie kosztów badań oraz ewentualnego leczenia. Na całym świecie rozprowadzono ok. 93 tysięcy tych endoprotez i wypłacono chorym, którzy ucierpieli z powodu ich wadliwości, liczne odszkodowania. Tylko nie u nas.?

Praktyczne rady zawarto w kolejnym fragmencie publikacji:

?Co powinien zrobić polski pacjent?

Jak widać, polski pacjent nie może liczyć w tej sprawie na oficjalne placówki medyczne. Ci, którzy w czasie od lipca 2003 roku do sierpnia 2010 roku poddali się operacji wszczepienia endoprotezy biodrowej, powinni więc przede wszystkim dowiedzieć się, czy nie otrzymali protezy firmy DePuy z serii uznanych potem za wadliwe. Jak twierdzi mec. Jolanta Budzowska, specjalizująca się od lat w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych pacjentów, pacjenci muszą przede wszystkim ustalić, jaki typ endoprotezy został im wszczepiony. Metryczka z nazwą producenta powinna być w dokumentacji medycznej. Każdy z pacjentów może zwrócić się do szpitala, gdzie wszczepiano mu endoprotezę, o wydanie kserokopii pełnej dokumentacji medycznej, a jeśli nie znajdzie w niej metryczki swojej endoprotezy dokumentującej jej typ i producenta, powinien zapytać o nią lekarza lub administrację szpitala. Następnie musi zgłosić się do ortopedy, najlepiej tego, który przeprowadzał u niego operację wszczepienia endoprotezy, i poprosić go o zlecenie podstawowej diagnostyki ? szczególnie ważne jest badanie krwi pod kątem stężenia kobaltu i chromu oraz USG lub rezonans magnetyczny operowanego stawu biodrowego. Takiemu badaniu powinni się poddać niezależnie od samopoczucia, bo zdarzało się, że pacjent nie zauważał żadnych konkretnych objawów, a badanie krwi wskazywało, że poziom kobaltu i chromu w jego organizmie jest znacznie przekroczony, co stwarza poważne zagrożenie dla zdrowia. Jeśli więc wyniki tych badań będą znacznie odbiegać od normy, trzeba rozważyć wykonanie operacji rewizyjnej. A także ubiegać się o zadośćuczynienie od producenta

KancelariaBFP

Post autor: KancelariaBFP » 30 mar 2016, o 11:27

Postępowanie jest nadal aktualne. Coraz więcej klientów kontaktuje się z kancelarią w sprawie endoprotez DePuy i z objawami metalozy. Ponadto, zaczynają się zgłaszać pacjenci z endoprotezami firmy BIOMET, w związku z czym rozważamy podobną drogę postępowania. Jeżeli są Państwo zainteresowani ewentualnym skorzystaniem z możliwości dochodzenia roszczeń na drodze wspomnianego w powyższych postach postępowania, prosimy uprzejmie o kontakt z naszą kancelarią pod adresem mailowym: krakow@bf.com.pl.

Kancelaria BFP

molek
Kontakt:

Post autor: molek » 17 gru 2017, o 18:30

Endoprotezy De Puy pochodzą z Johnson&Johnson Poland Sp. z o.o. która kilka lat temu zdobyła "sławę" gdy wyszło na to, że korumpowała polskich lekarzy i urzedników mających wpływ na przetargi i generalnie zakupy, więcej o tym tutaj http://pamietnikwindykatora.pl/2015/04/19/korumpowanie-lekarzy-itp-przez-johnson-johnson-poland-sp-z-o-o-nieznajomosc-prawa-szkodzi/ Nie wiem, może należałoby połączyć obie kwestie. Może na rynek polski trafiały odrzuty.

Timothydewly
Kontakt:

Wadliwe endoprotezy jak uzyskac odszkodowanie

Post autor: Timothydewly » 29 sty 2019, o 14:58

To nie jest odszkodowanie lecz oplata przesylowa. Jak podasz na PW adres e-mail to wysle Ci sposob postepowania krok po kroku. Pozdrawiam

witam, jestem tu nowy i zainteresowany problemem. chcialbym rowniez uzyskac informacje o sposobie postepowania krok po kroku. jednak nie chcialbym upubliczniac mojego adresu e-mail. jak moge sie skontaktowac?

ODPOWIEDZ