www.1czerwca.pl - zaproszenie do współpracy

PiotrPiotrowski

www.1czerwca.pl - zaproszenie do współpracy

Post autor: PiotrPiotrowski » 3 kwie 2012, o 01:23

Szanowni Państwo jestem inicjatorem akcji społecznej Dzień Dziecka przed Ministerstwem Zdrowia - protest pacjentów 1 czerwca 2012! Jako że jest to akcja stworzona przez pacjenta, (a raczej rodzica małego pacjenta) dla innych pacjentów zapraszam do wymiany poglądów, uwag i spostrzeżeń. Szczerze powiedziawszy nigdy nie miałem okazji skakać na barykady, ale może tylko dlatego że jestem młodym człowiekiem i barykady znam a raczej znałem jedynie z telewizji. Styczeń 2012 uświadomił mi i tysiącom chorych osób w Polsce, że i tak marna i krucha "służba zdrowia" stała się elementem gry interesów.... Nie wiem czyich i jakich i nie będę się nad tym zastanawiał (powinno za to CBA i ABW, a Trybunał Stanu powinna odwiedzić była minister i obecny minister zdrowia). Stworzono ustawę która znacząco odgraniczyła dostęp do leków poprzez brak ich refundacji... Lekarzom związano ręce przepisami, a urzędnicy administracji rządowej sprawnie napuścili na siebie lekarzy, pacjentów i farmaceutów....
http://www.1czerwca.pl jest szansą na powstanie koalicji pacjentów, lekarzy i osób którzy mówią "NIE" traktowaniu człowieka jedynie jako nr. pesel na biurku urzędnika.
Żądam poszerzenia dostępu do niezbędnego leczenia.
- Uważam za niedopuszczalne działanie metodą prób i błędów jakie reprezentuje Resort Zdrowia i NFZ
- Spóźnione i niekonsultowane działania (ustawa refundacyjna, zmiany na listach leków refundowanych)
- Brak odpowiedzialności urzędników za działania prowadzące do pogorszenia opieki zdrowotnej (blokowanie niezbędnego leczenia, ChPL)
- Brak informacji o planowanych i przeprowadzanych zmianach
Jeszcze raz zapraszam do wymiany poglądów i spostrzeżeń.
Pozdrawiam Piotr Piotrowski

Sandauer
Administrator

Re: www.1czerwca.pl - zaproszenie do współpracy

Post autor: Sandauer » 4 kwie 2012, o 17:07

Stowarzyszenie Primum Non Nocere przyłącza się i popiera organizowany przez pana Piotra Piotrowskiego protest ?Dzień Dziecka przed Ministerstwem Zdrowia?.
Z roku na rok, społeczeństwo Polski ma coraz mniejszy dostęp do opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Problem ten, nie dotyczy tylko dzieci, lecz wszystkich. Konstytucja zobowiązuje jednak w art.68.3 władze publiczne
do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku.
Dlatego dn. 1 czerwca zwracamy szczególną uwagę na dostęp dzieci do opieki zdrowotnej.

Protest, stanowić będzie element nacisków społecznych mających na celu, odwrócenie tendencji ograniczania leczenia finansowanego z ubezpieczeń społecznych, ograniczania które uderzają nie tylko w dzieci, lecz w całe społeczeństwo. Ma on na celu doprowadzenie do zapewnienia wszystkim, coraz szerszej opieki zdrowotnej.

Dojazd przed Ministerstwo Zdrowia w Warszawie dn. 1 czerwca można spróbować zorganizować taniej, na zasadzie składkowej, jeśli osoby wybierające się samochodami do Warszawy i mające wolne miejsca, zamieszczą taką informacje na forum, wraz z podaniem kontaktu i informacji skąd będą wyruszać. Może inni się wówczas dołączą.

Bardzo proszę o zamieszczanie propozycji działań i deklaracji tego co każdy z nas może zrobić.
Dla czytelności forum, każdy nowy pomysł powinien stanowić nowy temat na forum, aby nic nie umknęło naszej uwadze.
Wpadło mi do głowy hasło, na zasadzie przerobienia reminiscencji z czasów PRL:

"Emeryci popierają partię czynem, umierają przed terminem! A dzieci ?"
- dlatego też, utworzę nowy temat z propozycjami haseł

anmar

Post autor: anmar » 4 kwie 2012, o 21:10

Witam serdecznie,
Temat godny uwagi i rozpropagowania wsród pedagogów specjalnych.
Przez wiele lat pracowałam z dziećmi specjalnej troski i wiem, że pedagodzy specjalni widzą na co dzień niesamowite trudności rodziców borykających się z problemami zdrowotnymi swoich dzieci.
Ze swej strony mogę rozpropagować temat wśród tej grupy zawodowej.

Pozdrawiam

Anna

PiotrPiotrowski

Post autor: PiotrPiotrowski » 4 kwie 2012, o 22:26

Świetny pomysł! Dziękuję!
Strona 1czerwca.pl powstała ok 3 tygodnie temu chociaż sam pomysł zrodził się w lutym... Nie ukrywam że na początku stycznia ( po pozbawieniu nas refundacji leków) czekałem jako rodzic chorego dziecka na reakcje rzecznika praw pacjenta, rzecznika praw dziecka..... Wtedy przekonałem się że instytucje powołane do wstawiania się za pacjentami, dziećmi - reagują wtedy gdy muszą, tzn po presji społecznej. Chociaż nie dotyczy to rzecznika praw pacjenta która zajmuję się wszystkim tylko nie tym co istotne.....
Walczymy z chorobą dziecka od lat i nie poddajemy się tak łatwo jak by tego chcieli rządzący. Mam nadzieję że wypracujemy wspólnie również pomysły na formę protestu dla tych, którzy nie mogą być 1 czerwca w Warszawie a chcieli by poprzeć protest pacjentów.
Pozdrawiam Piotr Piotrowski

anmar

Post autor: anmar » 5 kwie 2012, o 18:56

Wrzuciłam wczoraj na fora nauczycielskie, mam nadzieję że będzie jakiś odzew. Będę informowała na bieżąco. Mamy za sobą walkę z naszym ministerstwem o edukację dzieci niepełnosprawnych. Pisaliśmy petycję, zbieraliśmy podpisy, poszło do MEN-u i do kilku posłów. Pomogło.Może taka forma ?

Sandauer
Administrator

Post autor: Sandauer » 6 kwie 2012, o 00:01

Dzięki, pomysł z forami nauczycielskimi wydaje mi się znakomity. Ja po świętach umieszczę informację w facebooku, na profilach tak moim jak i Stowarzyszenia. Chyba należy jeszcze napisać coś na portalu indymedii

PiotrPiotrowski

Post autor: PiotrPiotrowski » 10 kwie 2012, o 01:33

Szanowni Państwo zapraszam do zapoznania się z pismem Adwokata Bartłomieja Kuchty, który jest przedstawicielem pacjentów przy tzw. Zespole Koordynacyjnym Leczenia Biologicznego.
W/w pismo doskonale obrazuje kim, a raczej czym jesteśmy dla urzędników NFZ i MZ....
http://1czerwca.pl/index.php?option=com ... &Itemid=61
Jako ciekawostkę proponuję przeczytać protokoły z posiedzeń znajdujące się na stronie NFZ.
http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=0&dzialnr=18
http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?kat ... artnr=4477

ewapodolska

Post autor: ewapodolska » 19 kwie 2012, o 22:00

Dziś na stronach konsylium24 forum dla lekarzy praktyków z całej Polski i nie tylko pojawiła sie informacja wiceprzewodniczącej Stowarzyszenia Lekarzy Praktyków które powstalo 6 stycznia w Warszawie z inicjatywy kilkudziesięciu lekarzy z terenu całego kraju którzy nawiązali kontekt na portalu dla lekarzy o Państwa inicjatywie wspólnego protestu pacjentów i lekarzy przeciw niegodziwościom w ochronie zdrowia . Ta organizacja nie powstałaby gdyby nie nasze stanowione ad hoc prawo, buta urzędnicza, wrażenie władz ministerialnych i NFZ-owskich że moga wszystko .Ustawa tzw. refundacyjna jest dla lekarzy "nagrodą" za 50 letnie poniewieranie za (w wiekszości )ciężka, uczciwą pracę, prze wiele lat żle opłacaną. Ostatnie lata przyniosły zmiany w niektórych dziedzinach medycyny, wieksze zarobki wysokiej klasy specjalistów na kontraktach. Cała reszta nadal tkwi w postkomunistycznej rzeczywistości wg której lekarz nie musi zarabiać, zawsze sobie poradzi.
A my nie chcemy sobie radzić, my dajemy z siebie tak wiele że chcemy godnie żyć i pracować zgodnie z nasza najlepsza wiedzą .Jestem juz na emeryturze i okazuje sie po 32 latach pracy ,że nie potrafie wypisac prawidłowo recepty, zrobiono ze mnie lekarza jakiegos za przeproszeniem "świadczeniodawcę", wydawcę czeków ?? Pacjent to juz nie pacjent ale świadczeniobiorca z nr pesel, nie mam mozliwosci sprawdzenia kto jest a kto nie jest ubezpieczony, leki które moi Pacjenci, bo dla mnie to będą zawsze Pacjenci zażywali wiele miesiecy sa lub nie są na liście refundacyjnej wg. widzimisie urzędnika. Albo wypisze je zgodnie z moim sumieniem w razie przewlekłej choroby np. na ryczałt i chory dostanie potrzebny lek albo dla ochrony własnej emerytury,( której mam 1530 pln po 30 latach pracy ) na 100 % , wykupi?? watpie, trafi do szpitala w najlepszym razie.
Od zeszłego roku protestujemy w cywilizowany sposób- petycje, pisma, podpisy tysięcy lekarzy i NIC.

Arogancka władza w ostatnich tygodniach szczuje na nas pacjentów, wystarczylo dziś obejrzeć wiadomości. Napuszcza pacjentów na lekarzy, oskarża nas o współpracę z firmami farmaceutycznymi, ale nie pozwala pisać recept z uzyciem międzynarodowych nazw leków, a każe stosować te które sama wpisała na listy refundacyjne !!!

Albo sie wszyscy wreszcie obudzimy i głośno sprzeciwimy tym niegodnym działaniom albo za chwilę dokona sie na naszych oczach prawdziwa eutanazja najciężej chorych , dzieci, pacjentów onkologicznych, psychiatrycznych.

Swietne medium - internet zrobil wiele dobrego dzieki kontaktom międzyludzkim szybko, online, jestem przekonana że razem z organizacjami pacjenckimi szeregowi lekarze, pracujący u podstaw na codzień z tysiącami ludzi chorych doprowadza do zmiany żle stanowionego prawa .
Dziekuje panie Piotrze za odwage i pomysł, będę 1 czerwca w Warszawie.

Teraz wiem ze sprytny plan rządzących nie powiódł się. Pozdrawiam, do spotkania

Ewa Podolska - chirurg dziecięcy,
lek. med. rodzinnej z podopolskiej wsi.jedna z założycielek SLP .

PiotrPiotrowski

Post autor: PiotrPiotrowski » 20 kwie 2012, o 00:46

To ja dziękuję wam lekarzom liczyłem na poparcie i przyłączenie do protestu. Właśnie jestem z Michałkiem w szpitalu po operacji.
W jaki sposób i jak rzetelnie macie nas państwo leczyć skoro leczenie w zgodzie z aktualną wiedzą medyczną dla urzędników nie znaczą nic? zresztą tak samo jak nie obchodzi ich czy mój syn zostanie kaleką bo mnie nie będzie stać na wykupienie nie refundowanego leku.. Wiąże się wam ręce przepisami i jeszcze "napuszcza" na siebie pacjentów i lekarzy.
Takich osób jak ja są tysiące, niestety ciągła walka z chorobą dziecka wysysa siły fizyczne i psychiczne. Ja po prostu miałem tej siły może trochę więcej ale bez wsparcia nic nie uda się zrobić. Dlatego cieszę się z tego co każdego dnia w sprawie 1czerwca.pl się dzieje. mam nadzieje że to będzie przełom w tym "sabacie" czarownic z ul. Miodowej. przepraszam za literówki pisze z teł. Komórkowego w szpitalu. Pozdrowienia dla wszystkich od Michałka... W sumie to dzięki niemu."bo co może, co może mały człowiek..." Okazuje się że naprawdę wiele. Trzeba tylko w to uwierzyć i spotkać właściwych ludzi. Działajmy!

Sandauer
Administrator

Post autor: Sandauer » 1 wrz 2012, o 21:05

Informuję iż wobec konfliktów wokół planowanych działań, Stowarzyszenie Primum Non Nocere w maju wycofało swój udział w porozumienia 1 czrwca i nie uczestniczyło w pikiecie dn.1 czerwca, przed ministerstwem zdrowia.

Ani tej decyzji, ani konfliktów które były jej powodem, nie ujawniamy przed protestem, by uniknąć obarczania nas odpowiedzialnością za niepowodzenie podejmowanej akcji.

ODPOWIEDZ